Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dziś dzień twórców i propagatorów kultury

Pracownicy szeroko pojętej kultury mają dzisiaj swoje święto. To pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiej Biblioteki Publicznej, ale też wszyscy zaangażowani w jej upowszechnianie i tworzenie poza swoimi zawodowymi obowiązkami.  

Dziś dzień twórców i propagatorów kultury

W tym roku z powodu epidemii nie odbędzie się tradycyjna gala, na której zostaną uhonorowani wszyscy ci, bez których kultura w Jastrzębiu mogłaby nie istnieć. Mimo to prezydent Anna Hetman skierowała do nich słowa podziękowania i uznania.

- W imieniu swoim oraz mieszkańców składam podziękowania wszystkim, którzy mają swój udział w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury oraz propagowaniu dziedzictwa naszego miasta. Dziękuję za to ,że rozwijacie szeroko rozumiane poczucie piękna oraz estetyki. Poprzez codzienne działania dajecie odbiorcom wspaniałe wrażenia w postaci malarstwa, interesujących fotografii, muzyki oraz filmów, które pozostają w naszej pamięci. Życzę Państwu wielu sukcesów oraz satysfakcji płynącej z wykonywanej pracy - mówi prezydent.

 

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (188.146. * .191) 29.05.2020 20:02

Ja w swoim imieniu pragnę podziękować za 2 mld zł dotacji na TVP

~Do korona wirus (188.146. * .195) 29.05.2020 11:30

Nie masz pojecia ile kasy inne miasta przeznaczaja na kulturę. Na funkcjonowanie domów kultury, ośrodków kultury czy muzeów. Przestan wypisywać głupoty.

~Erwin Zielonka (188.147. * .102) 29.05.2020 09:52

Korona wirós proszę pana nie 50 a 80 tak kiedyś tu pisano mnie bardziej interesuje w jakich okolicznościach i za ile sprzedano owy obiekt jakby nie było zbudowany z podatków nas wszystkich rękoma naszych dzisiejszych seniorów.

~Korona Wirós (80.188. * .244) 29.05.2020 09:46

Nasi propagatorzy kultury w tej upadajacej osadzie górniczej są najdrożsi w galaktyce.

A już na pewno ich siedziba, skoro za wynajem MOK trzeba płacić miesięcznie około 50 tysięcy.

Ale co tam, stać nas. W mieście jest mnóstwo obiecanych inwestorów i nowych miejsc pracy.

~Pałac Federacji (193.28. * .1) 29.05.2020 09:46

" składam podziękowania wszystkim, którzy mają swój udział w tworzeniu"

Tak, tylko Pani podoba sie lupanie i wszelka tandeta.