Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Skazani na izolację mają dość. Pytają: Jak długo jeszcze?

Mieszkańcy Jastrzębia, u których stwierdzono koronawirusa, mają dość. Chcą w końcu dowiedzieć się, jak długo jeszcze mają być więźniami we własnym domu. Nikt nie chce im udzielić żadnej informacji. Telefon sanepidu milczy. Zdesperowani apelują o pomoc.

Skazani na izolację mają dość. Pytają: Jak długo jeszcze?

Osoby skazane na niekończącą się izolację postanowiły napisać o swojej sytuacji. Mają nadzieję, że decydenci podejmą jakieś działania, ktoś w końcu dostrzeże ich problem, ich sytuację i ich osamotnienie w walce o swoje prawa. Poniżej publikujemy tekst, jaki nadesłali do naszej redakcji.

Jesteśmy zamknięci od ponad miesiąca w swoich własnych domach po wynikach pozytywnych z wymazów, są to pracownicy kopalń JSW S.A, pracownicy z Czech jak również inne osoby i nasze rodziny.

Z sanepidem w Wodzisławiu nie ma kontaktu osoby, które powinny być na izolacji, czy kwarantannie często nie są objęte systemem sanepidu, czy też nie mają przedłużanej kwarantanny, o wszystko muszą upominać się sami, a dodzwonić się tam, hmm nie ma szans. Albo zajęte, a jak jest już sygnał, to nie odbierają.

Dzwonimy na infolinie Obywatela do Warszawy, tam składamy wnioski o brak kontaktu z sanepidem i otrzymujemy po kilku dniach odpowiedzi, że nie ma kontaktu z sanepidem, że od nich też nie odbierają połączeń. Osoby nieobjęte systemem nie są kontrolowane przez Komendę Miejską Policji  i często przez cały okres 21 dni izolacji nie przyjeżdża do nich wymazobus. Okres izolacji się kończy i ludzie dalej nie mają kontaktu z sanepidem i przez to są skazani na dalsze więzienie.

Osoby, które mają robione wymazy, uważają, że wymazy są źle pobierane, często wygląda to tak, że delikatne dotknięcie patykiem, gdzie może być pobrane zbyt mało materiału, wymazy są pobierane na końcu języka, a nie głęboko z gardła czy też nosa. Medycy nie zmieniają rękawiczek, a pracując tymi samymi rękawiczkami, mogą zanieczyszczać próbki innych.

Wyniki wymazów, które otrzymujemy, nie pozwalają wyjść na wolność, właśnie dlatego, że są fałszywe. Dlaczego fałszywe? A no właśnie, dlatego, że są źle pobierane, jesteśmy zdrowi, nic nam nie dolega,  to wyniki są FAŁSZYWIE POZYTYWNE.

W środę (1 lipca) w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 29 czerwca br. zmieniające rozporządzenie ws. chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego.

Zarządza się, co następuje:

Okres obowiązkowej kwarantanny w przypadku choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19) ulega zakończeniu po:

2) 14 dniach, licząc od dnia następującego po ostatnim dniu odpowiednio narażenia albo styczności, w przypadkach, gdy badanie, o którym mowa w pkt. 1, nie zostało wykonane.

W związku z powyższym osoby, które miały kontakt z zarażonym po 14 dniach kwarantanny mogą bez robienia badań zakończyć kwarantannę, bo po tym czasie nie zarażają. Jaka pewność, że tym osobą nie wyjdzie wynik pozytywny. To, że nie mają objawów, nie oznacza, że nie mogą mieć wyniku pozytywnego na COVID.

Dlaczego w związku z tym my, którzy siedzimy miesiącami w domu, nie możemy być zwolnieni z kwarantanny, izolacji. Przecież po 14 dniach nie zarażamy, wyniki nie są wiarygodne.

Czy to jakaś gra polityczna? Kto nas w końcu uwolni z tego bałaganu administracyjnego?

 

18 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zofia (185.135. * .167) 11.07.2020 13:25

Tak działa nieudolne państwo stworzone przez POPiS

~Sylwek (188.147. * .53) 10.07.2020 00:44

Czytając te wredne komentarze myślę że ludzie mózgu nie mają. Siedzieć nie marudzić. Nawet nie wiesz jaka to trauma dla małych dzieci. Zgłoście się jeden z drugim do sanepidu ze macie objawy szybko was zamkną. Przeżyjecie zobaczycie jak spędza się czas w presji i z płaczem dzieci. Kopalnia nie udziela informacji o wynikach z wymazobusow więc skończcie te brednie recytować. Trzeba się przekonać. Na kopalni to nawet wyniki się traciły. Więc słabi mnie jak takie bzdety piszecie. Co jeden to mądrzejszy

~Paweł (83.22. * .189) 09.07.2020 16:20

do jastrzebianka. Ty nie masz pojęcia o czym piszesz nie wiesz co słowo niewola znaczy! Jak bys kobieto chciała aby ludzie beący na kwarantannie chodzili po mieście?! Co innego jak ktos mieszka sam , to wiadomo że z kwarantanny wcześniej wychodzi a jak miesza cała rodzina to trwa to dłuzej. Przestańcie ludzie p....ić, bo się słabo robi. Macie czas pobyc z rodzina bo czasem mieszkają wspólnie a nic o sobie nie wiedzą

~Rboer (83.22. * .189) 09.07.2020 16:13

Siedziec i nie mareudzić. Macie okazje posiedziec z rodzina w domu bo tak to czasem nawet ludzie się nie widzicie.

~korki taczer (89.72. * .85) 09.07.2020 11:06

Anna czopku jak dobrze zauważyłaś przesiewowych, czyli nie pobieranych w domu z wymazobusa.

~Anna czII (31.0. * .225) 09.07.2020 08:08

Informacji o wynikach badań przesiewowych górników
udziela dana kopalnia

+ 48 222 500 115
Całodobowa infolinia dla obywatela w sprawach kwarantanny i zdrowia

Chcesz uzyskać odpowiedź online?
Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7 dostępne są pod adresem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Informacje o wynikach badań w kierunku COVID-19
wyłącznie pod numerem
796 471 486

od poniedziałku do czwartku: od 15.00 do 20.00
piątek, sobota, niedziela: od 18.00 do 20.00

~Anna (31.0. * .225) 09.07.2020 08:07

Jest napisane na stronie sanepidu ze wyniki górników i rodzin górniczych dowiaduje się na kopalni ! . Nauczcie sie czytać stronę pierwsza na sanepidzie.

,,Informacji o wynikach badań przesiewowych górników
udziela dana kopalnia"

~Susanna (86.3. * .8) 09.07.2020 05:10

Do jastrzebianki
Chciałabym mieć taką agresję leki i depresję od samego siedzenia w domu
Co ta tepota

~Damian (86.3. * .8) 09.07.2020 05:08

Tak jastrzębianko szykuj się na jesień bo bilet mam już kupiony a podobno wirus jest bezobjawowy hehe

~Damian (86.3. * .8) 09.07.2020 05:07

Do jastrzębianka
Co ty wiesz o uk byłaś tam??
Odporność stadna mówi Ci to coś bo ja wogole nie nosiłam maseczki i ciągle pracowałem zatkało kakao?

~Krzysztof82030 (37.248. * .189) 08.07.2020 19:48

Sami się uwolnijcie i nie dajcie robić z siebie idiotów

~jastrzebianka (37.30. * .168) 08.07.2020 18:07

Do "to sem ja:

Czyli jest bosko i nie ma chaosu...ciekawe...
Balkonowe bzdety piszesz i niepotrzebne maseczki...jeszcze bardziej ciekawe...
Nikomu nie zycze choroby, tobie tez, ale premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i Wenezueli Bolsonaro tez nie chcieli zauwazyc wirusa az zachorowali...A Szwecja juz przygotowuje sie na jesien.
Warto zyc w prawdzie!

~To sem ja (31.0. * .237) 08.07.2020 13:30

"jastrzebianka", znowu nadaje... nie jestem sympatykiem pisuarów, ake gdyby (nie daj Boże) rządzili po-paprańcy, nie takie byłyby restrykcje i chaos. Oni muszą być bardziej "europejscy" i "światowi". A skoro "świat" zakłada maski i tworzy balkonowe bzdety - to oni też. Trzeba będzie chyba iść na wybory i zagłosować przeciwko obrzydliwym grzechom... znowu mniejsze zło...

~jastrzebianka (188.146. * .170) 08.07.2020 11:15

Gleboko wspolczuje osobom izolowanym tygodniami w domu...
To najgorsze uczucie-brak wolnosci, bezsilnosc, niemoc...
Coz, wladza czyli rzady Pisu i panstwo polskie pokazalo jak traktuje zwyklego obywatela, a w TvPis uprawia propagande sukcesu jak wspaniale poradzilismy sobie z epidemia, wg nich najlepiej na swiecie.
Boli mnie jednak takze i to, ze podczas wyborow ludzie, a Slazacy w szczegolnosci, oddajac glos nie mysla jak potraktowano zamknietych miesiacami ludzi...
A, co do sposobu pobierania wymazow, jak w kazdej pracy, liczy sie po prostu kompetencja i odpowiedzialnosc czyli znow stawianie na edukacje i szacunek dla nauki!
Pozdrawiam zamknietych!

~Jastrzębianka (89.64. * .218) 08.07.2020 10:28

Współczuję osobom na kwarantannie.Ta przedluzajaca się izolacja, bezradność i niemoc doprowadza przede wszystkim do nerwicy, agresji i stanów depresyjnych. Obyście jak najszybciej zostali uwolnieni. I duzo zdrowia, dla wszystkich :)

~Ewa (188.147. * .17) 08.07.2020 10:28

Do kleryk na estradzie. Chyba nie się dziś zamknięty. Więc co możesz wiedzieć. Co z tego że na emaila napiszemy jak to chodzi o wiarygodność wymazow i sposób ich pobierania.

~Kleryk na estradzie (80.188. * .244) 08.07.2020 10:02

Przecież JSW uruchomiła specjalny asres emailowy dla osób w tej jakże trudnej sytuacji.

Wszyscy zainteresowani powinni pisać na spam@jsw.pl

~Gość (212.102. * .164) 08.07.2020 09:46

Premier i minister zdrowia zajmuje się kampanią Dudy, maja was w d.. Pamiętajcie tylko jak zagłosować podczas kwarantanny!