Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych

Najlepsi uczniowie z klas górniczych otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce. Fundatorem jest Jastrzębska Spółka Węglowa. 28 młodych ludzi już otrzymało gratyfikacje finansowe.

Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych

Uczniowie klas górniczych z Jastrzębia-Zdroju, Knurowa, Czerwionki-Leszczyn, Pawłowic i Ornontowic mają szansę na stypendium finansowe od JSW, pod warunkiem wysokich wyników w nauce. Mogą też liczyć na pracę w spółce, już po ukończeniu nauki. Spółka przyznała takie stypendia 28 uczniom.

Nagrody specjalne trafiły do trzech najlepszych uczniów klas górniczych z każdej szkoły objętej porozumieniem o współpracy. Wysokość stypendiów to: 1,5 tys. zł, 1 tys. zł oraz 800 zł.

Wręczenia uczniom stypendiów ograniczono do symbolicznego spotkania z uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Ornontowic. Stypendiami obdarowano sześciu uczniów tej szkoły - trzech uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia oraz trzech najlepszych uczniów Technikum Górniczego. Symboliczne czeki oraz upominki wręczyli uczniom Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej oraz Jarosław Rutkowski, dyrektor KWK Budryk.

- Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratuluję wytrwałości w nauce. Szczególne gratulacje należą się Wojciechowi Bialucha, który osiągnął najwyższą średnią - 5,67 wśród wszystkich uczniów, którzy otrzymali w tym roku stypendium. Podziękowania należą się również nauczycielom, bo waszą zasługą jest, że uczniowie mają tak dobre wyniki i dziś możemy przyznać im nagrody - powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa JSW, ds. pracy i polityki społecznej.

Programem stypendialnym Jastrzębskiej Spółki Węglowej objętych jest ponad 700 uczniów szkół o profilu górniczym. Dodatkowo od dwóch lat JSW wyróżnia uczniów, którzy w danym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.   

 

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ja (188.147. * .132) 09.07.2020 22:42

Miasto patoli. Uczniom nie płacą za osiągnięcia w nauce najgorsze miasto w województwie śląskim. Rozdają 200 tysięcy klubom sportowym które mają sponsora i dostały zastrzyk gotówki ponad milion złotych z budżetu miasta. Jsw rozdaje żeby tworzyć ryli którzy wyjazd za granicę bo to miasto nie ma przyszłości.

~Gość (89.72. * .210) 09.07.2020 17:04

Oni uczą się dla siebie czy dla pieniędzy?

~M. (5.173. * .24) 09.07.2020 14:17

Nie tylko klasy górnicze, mechanicy cnc też otrzymali nagrody z ZSnr5

~bb (185.135. * .77) 09.07.2020 10:54

Kleryk na estradzie: jak nie masz pojęcia o problemie to się nie wypowiadaj, sa to klasy tzw. górnicze w zawodach technik elektryk, technik elektronik,technik górnik uczniowie wraz z rodzicami podpisali umowę o współpracy po skończeniu szkoły w razie gdyby JSW potrzebowała specjalistów w tych branżach będą zobowiązani przez 12 miesięcy podjąć zatrudnienie w strukturach spółki jeżeli nie będą w tym czasie studiować czy nie podejmą innej pracy w zamian za to maja stypendium 250zl brutto miesięcznie przez okres nauki pod warunkiem 100% frekwencji

~Kleryk na estradzie (80.188. * .244) 09.07.2020 10:14

@Anatomia bełkotu

"Kto przy zdrowych zmysłach wybiera dzisiaj szkołę górniczą ."

Roszczeniowi zadymiarze, zawistni Polacy katolicy i nieroby.

~Anatomia bełkotu (83.22. * .44) 09.07.2020 09:06

Kto przy zdrowych zmysłach wybiera dzisiaj szkołę górniczą .

~Przodowy (83.22. * .44) 09.07.2020 08:18

Po podjęciu pracy w górnictwie właśnie tyle dostanie wypłaty co na tym czeku , i bardzo będzie zdziwiony , i zawiedziony że tak wdepnął .

~Kleryk na estradzie (80.188. * .244) 09.07.2020 08:06

Jakie klasy górnicze?

Uczą tam o energii odnawialnej?

Greta to się zapewne w szkolnej ławie przewraca.