Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

78-letnia staruszka padła ofiarą "policjantki"

Do 78-letniej kobiety zadzwonili oszuści i zmanipulowali ją, że przekazała im swoje oszczędności. Straciła 30 tys. zł. Policja ostrzega przed przestępcami.

78-letnia staruszka padła ofiarą "policjantki"

Prawie 80-letnia jastrzębianka otrzymała telefon od przestępców, którzy poinformowali ją, że jej dowód osobisty został podrobiony, a jej pieniądze w banku nie są bezpieczne. Mieszkanka uwierzyła, tym bardziej że była przekonana, że rozmawia z policjantką. Straciła 30 tys. zł.

- Sytuacja wymagająca natychmiastowego działania miały tylko potęgować skuteczność manipulacji oszustki, a myśl o utracie oszczędności uśpił czujność starszej Pani. Kobieta straciła 30 tys., które miała w domu. Łupem miała też paść lokata w banku, której kobieta nie zdołała wypłacić. Istotnym elementem zachowania oszustki była dbałość o szczegóły. W pierwszej kolejności, podając się za funkcjonariusza Policji, szybko wzbudziła zaufanie swojej ofiary, a następnie, stale podtrzymując z nią kontakt telefoniczny, kontrolowała jej zachowanie - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Podobne telefony zostały wykonane jeszcze do innych jastrzębian, którzy na szczęście nie dali się oszukać.

Policja apeluje, aby nikomu nie podawać przez telefon ani osobiście informacji na temat numerów kont, PIN-ów, czy innych danych pozwalających pobranie pieniędzy. Policjanci nigdy nie zwracają się o takie dane.

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~gabi (89.64. * .70) 17.07.2020 08:29

Skąd mają przestępcy informacje kto ma dużo kasy na koncie, dlaczego nie dzwonią do biednego.

~Gość (188.146. * .72) 16.07.2020 22:56

W tvp nie ostrzegali bo tam przed swoimi nie ostrzegają

~Gość (89.64. * .189) 16.07.2020 20:26

Skąd ta niby policjantka wiedziała, że babia ma w domu tyle kasy? Sama nie zje tylko oszczędza a potem wyda ją oszustom. Muswiała się chwalić i kto ktoś z jej iotoczenia. Tyle się mówi o oszystach a ta nic nie kuma.

~Anna (89.77. * .24) 16.07.2020 16:16

Głupota ludzka nie zna granic,tyle się mówi wszędzie o oszustach a emerytki dalej się nabierają.....

~Ziutek (83.8. * .130) 16.07.2020 15:27

Mam nadzieję, że głosowała na Dudę...

~Buła i Spóła (89.64. * .0) 16.07.2020 10:45

Które to już doniesienie w tym roku o kradzieży w ten sposób? Policja ma związane ręce a najprostsza metoda kwitnie? Nic tylko współczuć Pani, pewnie już z niczym się na Policje nie zgłosi.

~Gość (89.72. * .149) 16.07.2020 10:13

W tvp nie ostrzegali...

~dysydent (85.202. * .231) 16.07.2020 09:06

Gdzie są ci biedni emeryci skoro lekką rąsią rozdają złodzieją po 30 tys zł, 50 tys zł czy jak ostatnio 70 tys.zł baba wyrzuciła przez okno bo rzekomo jej pieniądze były zagrożone.Jak by byli tacy biedni jak to zawsze narzekają to by nie mieli takiego popytu u złodziei.

~Mirka (5.173. * .248) 16.07.2020 08:54

To już kolejny raz skrzywdzeni ludzie przez bandytów, a nadal chodzą wolni i śmieją się, pewnie za chwilę sprawa będzie umorzona.

~Rolnik (37.109. * .234) 16.07.2020 08:26

Czy napewno to był fałszywy policjant ??