Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

MOK otrzymał nowoczesne nagłośnienie za 300 tys. zł

Miejski Ośrodek Kultury wzbogacił się o nowy sprzęt nagłaśniający, dzięki któremu koncerty zyskają pełniejsze brzmienie. Koszy urządzeń to prawie 300 tys. zł. 

MOK otrzymał nowoczesne nagłośnienie za 300 tys. zł

- Czasy się zmieniają, wszystko idzie do przodu. Tak jest również w świecie akustyki. System, który zakupiliśmy, to nowoczesna (choć podstawy wymyślone już w latach 50-tych) technologia Line Array. Eliminuje ona problem, z jakim borykaliśmy się w przypadku tradycyjnego sprzętu, gdzie trudno było o równomierne pokrycie dźwiękiem całego audytorium (na sali lub w plenerze). Może nie jest to system najwyższej klasy cenowej, ale dla nas wystarczający stworzony jakby na miarę tłumaczy Sebastian Mazur, akustyk z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Pierwszą imprezą, na jakiej można było poznać możliwości tego systemu, był festiwal JAZZtrzębie. Nowe kolumny nagłośniły finałowe koncerty festiwalu, podczas których zagrali Piotr Budniak Essential Group oraz Dorota Miśkiewicz z Atom String Quartet.

Ogromną zaletą nowego systemu jest jego elastyczność i modułowość – jak podkreśla Sebastian Mazur, został on zbudowany „z klocków”, które można wykorzystywać w zależności od potrzeb. System wyposażono również w tak zwany program predykcyjny, który – poprzez wykonanie specjalnej symulacji – pozwala szybko dostosować elementy nagłaśniające do danej przestrzeni. Dzięki temu będzie można z równym powodzeniem wykorzystywać go do realizacji koncertów w MOK-u, jak i imprez plenerowych.

Sprzęt kosztował 297.762,18 złotych. I posiada 5-letnią gwarancję.

 

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Spocony Mariusz (37.109. * .54) 29.07.2020 23:02

Za moje pieniądze ! Co za cyrk. Gdyby nie ja to już tego miasta by nie było !

~Gość (188.147. * .10) 29.07.2020 15:46

Rozdają między sobą urząd mosir i MOK trójca upadającego miasta

~korki taczer (89.72. * .70) 29.07.2020 14:16

Od dawna zastanawiałem się czego brakuje naszemu miastu że wszyscy inwestują u sąsiadów i teraz mnie olśniło! Nowych głośników hehehe

~Gość (31.179. * .1) 29.07.2020 10:12

Miejska inwestycja dla właściciela z Rybnika.

~gość (89.64. * .247) 29.07.2020 09:51

A gdzie i u kogo go zakupiono. Najpierw zadbajcie o siedzibę MOK=u na nie tyle milionów płaci ć czynszu dzierżawnego. Nie można ich było przenieść do budynku po PEC??
Czy potrzebne jest tu tyle tych tzw. instytycji kultury a w gruncie rzeczy biorą za nic wypłaty i marnują nasze podatki!

~Gość (188.147. * .54) 29.07.2020 09:48

Aż 5 lat gwarancji?

~OK (85.202. * .163) 29.07.2020 09:48

SZał

~Wtyczka (83.22. * .173) 29.07.2020 09:42

300 tys. za sprzęt.... to z oszczędności na koszeniu trawy i na wyłączaniu oświetlenia słuszną linię ma nasza władza .

~Gość (188.147. * .10) 29.07.2020 09:17

Od kogo MOK otrzymal ten sprzęt