Zwiedź Park Zdrojowy z przewodnikiem
Park Zdrojowy i okolice odkryją przed wami swoje tajemnice. Wystarczy w najbliższą sobotę przyjść do parku i spotkać się z przewodnikiem, który opowie o niezwykle barwnej przeszłości tego miejsca. Zorganizowane będą również warsztaty artystyczne. Uwaga! Wcześniej trzeba zapisać się na wycieczkę i zajęcia.
W sobotę, 12 września, odbędzie się Dzień Otwarty Parku Zdrojowego. Specjalnie z tej okazji przygotowano warsztaty artystyczne, będzie można spróbować wody mineralnej czy produkowanego w Jastrzębiu wina. Swoją kolekcję zaprezentuje Galeria Dzwonków. Chętni będą mogli udać się na spacer po parku z przewodnikiem.
Do wyboru są dwie trasy, dzięki którym będzie można w pełni poznać uzdrowiskową tradycję naszego miasta. Przejście każdej z nich trwa około dwóch godziny. W Parku Zdrojowym będzie można również posłuchać koncertów.
Rejestracja na spacery z przewodnikiem online trwa do wyczerpania zgłoszeń jednakże nie dłużej aniżeli do 10 września 2020 r. W razie złych warunków pogodowych koncerty przeniesione zostaną na taras Domu Zdrojowego.
Spacery z przewodnikiem po Jastrzębiu-Zdroju
Trasa nr 1: Galeria Historii Miasta (ze zwiedzaniem 3 wystaw: Chata Śląska – aranżacja wnętrza z przełomu XIX i XX w., Moje M – aranżacja mieszkania z lat 70., Świat dźwięku i obrazu – wystawa sprzętu RTV z okresu PRL) – Park Zdrojowy - Masnówka – Kościół NSPJ – Hotel Dąbrówka. --> Czas trwania spaceru 2 godziny
Trasa nr 2: Dom Zdrojowy – Park Zdrojowy - Inhalatorium – Pijalnia wód – Basen kąpielowy – Galeria Historii Miasta (ze zwiedzaniem 3 wystaw: Chata Śląska – aranżacja wnętrza z przełomu XIX i XX w., Moje M – aranżacja mieszkania z lat 70., Świat dźwięku i obrazu – wystawa sprzętu RTV z okresu PRL). --> Czas trwania spaceru: 2 godziny
Spacery rozpoczną się w następujących godzinach (każdy spacer trwa 2 godziny):
Trasa 1 - rozpoczęcie spaceru o godzinie: 11:00 ; 15:00 ; 17:00
Trasa 2 - rozpoczęcie spaceru o godzinie: 11:00 ; 15:00 ; 17:00
Dla każdego uczestnika spaceru jest przewidziany losowo wybrany upominek!
Warsztaty plenerowe - zabawy z gliną czyli prosta ceramika
Warsztaty odbędą się w godzinach: 13:00 oraz 17:00
Czas trwania jednego warsztatu to 2 godziny
Warsztaty plenerowe – tajniki papieru czerpanego
Warsztaty odbędą się w godzinach: 13:00 oraz 17:00
Czas trwania jednego warsztatu to 2 godziny
Koncerty kameralne w zabytkowej muszli koncertowej
Koncerty rozpoczną się o godzinach: 10:45 / 14:45 / 16:45
Na koncerty nie obowiązują zapisy
Jest za to wiele innych atrakcji organizowanych potajemnie przez PiS.
Dobrze, że u nas nie ma czajki , c'nie Aniu?
Do obrońców : idźcie zwiedzać , buahahahahaha
Hahhha
Widać, że komentujący nie są zainteresowani zwiedzaniem z przewodnikiem, od którego zapewne dużo by się dowiedzieli. A tak nadal park będzie dla nich miejscem gdzie rosną drzewa i nic poza tym.
Ciekawa jestem kto z Was negatywnie komentujących zna historię tego miejsca. To nie tylko przejście z punktu A do punktu B, ale spacer z opowiadaniem.
Ale wiadomo najlepiej wszystko negować.
Tu sa zardzewiale "mostki milosci", tu byla skocznia, ale nie ma, tu biegna rury cieplownicze, tu byly lazienki, ale popadly w ruine i bedzie obserwatorium kosmiczne, tu stala rzezba, ale zostal cokol, tu bylo wiele okazow egzotycznych roslin (rajskie jabluszka, kasztany jadalne), ale ktos wykopal i nie ma, tu stalo sanatorium FWP "Gornik", ale sprzedano za grosze i splonelo.
A tu jesz betonowy plac, nie bylo a jest i bedzie jeszcze wiecej betonu.
Serio??????? Nie wstyd Wam??? Żenujące to miasto jest,....
Wycięto zieleń. Witczak sadził różne gatunki, brak jest ozdobnych, ciekawych krzewów, kwiatów. Coś bez sensu posadzone. Zatrudnijcie prawdziewgo ogrodnika, który ma pojęcie, ten park to zabytek, co z niego zrobiono. Beton, beton. Tragedia
To jeszcze nic.
Przewodnik to by się przydał podczas zwiedzania jastrzębskiej strefy przemysłowej.
Nowych inwestorów jest tem tylu, że normanie strach wchodzić na teren strefy, żeby nie przepaść z kretesem.
Co za wstyd co za wstyd
Marudzicie, a prawda jest taka, że historia parku i uzdrowiska jest bardzo ciekawa i jeśli ktoś potrafi o tym opowiadać to nawet przy muszli koncertowej można postać i posłuchać. Historia to nie tylko suche fakty i daty, ale też anegdoty, ciekawostki. Jak najbardziej popieram taką inicjatywę.
Zapisy na ten rok zamknięte , wolne miejsca dopiero na wiosnę 2021 rok ,można już zapisywać się na listę oczekujących
Proszę wziąć ze soba wodę i suchy prowiant bo jest co zwiedzać ;)
Ja pitolę...
Cały ten park można samemu obejść w 10 minut i do tego niby przewodnik jest potrzebny?
Chyba tylko, żeby piał ppeany na cześć najjaśniejszej pani burmistrz, bo gdyby nie ona, to by pracy nie miał.
5 min. Zwiedzania
Dobrze że jest w końcu przewodnik bo ostatnio zabłądziłem w parku i błąkałem się dwa dni nie mogąc znależć wyjścia .Dopiero pani z pieskim spotkana na ścieżce wyprowadziła mnie do wyjścia .