Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

To skrzyżowanie jest już bezpieczne

Na skrzyżowaniu ulicy Cieszyńskiej i Wyzwolenia często dochodziło do niebezpiecznych wypadków drogowych.  Teraz, po przebudowie miejsce to jest bezpieczne zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

To skrzyżowanie jest już bezpieczne

Przebudowa ulicy Wyzwolenia i Cieszyńskiej to koszt prawie 1 mln zł.  Za tą kwotę dokonano przebudowy jezdni, jak również wybudowanie całego szeregu instalacji: przepust ze studniami rewizyjnymi, przebudowa sieci energetycznej, kanalizacja deszczowa. Przebudowano biegnącą tamtędy ścieżkę rowerową, powstały nowe wysypy betonowe.

- Na koniec pozostało humusowanie i obsianie trawą. Z myślą o pieszych, przejście przez jezdnię jest oświetlone latarniami LED. Wartość całkowita robót wyniosła 949 997,64 zł - informuje jastrzębski magistrat.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~smutny (83.26. * .118) 22.12.2020 21:16

Skrzyżowanie ok i nawet fajnie oświetlone . Ale co z tego skoro paręset metrów dalej w kierunku Zebrzydowic na zakręcie nadal pojazdy "fruwają" . Nic nie zastąpi myślenia za kierownicą . Noga z gazu i konikom mechanicznym lżej

~bbbb (89.64. * .243) 22.12.2020 11:11

Uważam, że nie ma czegoś takiego jak "bezpieczne(niebezpieczne) skrzyżowanie. To jak będzie bezpiecznie na drogach zależy tylko i wyłącznie od użytkowników tych dróg. I posłużę się tu przykładem. Mam znajomych, którym przytrafiła się kolizja. Mam wielu znajomych, którzy nie mieli żadnej przygody samochodowej. Ale znam też gościa, który zaliczył co najmniej kilka(o ile nie kilkanaście) stłuczek i 1 wypadek. Jak myślicie, którym z nich przeszkadzają skrzyżowania? Zgodzę się, że niektóre rozwiązania drogowe są trudne, ale to zawsze człowiek decyduje jak się na tych skrzyżowaniach zachowa. I nie dotyczy to tylko kierowców.

~abc (31.179. * .5) 21.12.2020 19:11

A dla kogo ono bylo wczesniej niebezpieczne? Chyba dla niewidomych....

~Ruptawa (37.47. * .92) 21.12.2020 14:50

A niby co zrobiono, aby tam było bezpiecznie??? Przecież jak ktoś będzie chciał jechać 150 km/h ul. Cieszyńską, to co stanie na przeszkodzie??? Stado bar.... siedzi w tym wydziale infrastruktury!!! 1 mln poszło w piz....!!!

~............... (83.22. * .38) 21.12.2020 09:22

Skrzyżowanie jest tak bezpieczne jak bezpiecznie będą jeżdzić kierowcy .

~Generał Ogórcow (193.28. * .1) 21.12.2020 09:15

Mam deja vu, wydaje mi sie, ze czytalem juz o tym skrzyzowaniu kilka tygodni temu.

~Ferdynand Kiepski (188.147. * .47) 21.12.2020 08:39

Nie jest prawdą, że to skrzyżowanie było niebezpieczne, jeśli już to odnoga ul Wyzwolenia z Libowiec, ale tam bez zmian. Koszt 1 milion = 100 metrów drogi. Przecież to rozbój w biały dzień. Cała Wyzwolenia to łata na łacie, pokryta kolejną łatą i tak przez 30 lat. Dzień, kiedy naczelnik infrastruktury odejdzie na emeryturę, będzie jednym z piękniejszych w tej smutnej osadzie górniczej.

~Gość (85.14. * .134) 21.12.2020 08:31

Bezpieczne do pierwszego wypadku