Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bezpłatnie zaopiekują się seniorami przez całą dobę

Już wiosną może zostać wznowiona działalność ośrodka opiekuńczo-rehabilitacyjnego przy jastrzębskim szpitalu. Placówka zapewnia bezpłatnie całodobową opiekę pacjentom, którzy mają problemy z samodzielną egzystencją.

Bezpłatnie zaopiekują się seniorami przez całą dobę

Opieka, wyżywienie, rehabilitacja i terapia - to wszystko oferuje seniorom „Drugi Dom”, ośrodek działający w budynku szpitala przy ulicy Krasickiego 21. Planuje się, że wznowi działalność na wiosnę, ale to zależy do sytuacji epidemicznej w kraju.

Kto może ubiegać się o przyjęcie do ośrodka? Osoby powyżej 60 roku życia, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować i potrzebują stałej pomocy. Projekt ma za zadanie przyjąć na jeden miesiąc taką osobę, aby w tym czasie odciążyć rodzinę nad wyczerpującą opieką.

 - Takie wsparcie ma na celu wyeliminowanie poczucie osamotnienia, zapewni poczucie bezpieczeństwa, umiejętność rozpoznawania swoich potrzeb, decydowania o sobie i swoich zainteresowaniach, wpoi nawyki ułatwiające życie codzienne seniorom, co zapobiegnie ich wyobcowaniu i izolacji. Co więcej, opiekunom podopiecznych Drugiego Domu zapewni czas na odpoczynek, realizację swoich planów życiowych, odciąży psychicznie i fizycznie od stałej opieki nad niesamodzielnym seniorem, co tym samym zmniejszy ich wykluczenie społeczne - informuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu.

Zgłaszanie kandydatur i informacje szczegółowe informacje można otrzymać, dzwoniąc pod numer telefonu: 32 47 84 508 lub pisząc e-maila: isamlik@wss2.pl oraz  ekotwas@wss2.pl

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Foka (84.234. * .248) 12.01.2021 18:00

Każda placówka jest wskazana ,żeby pomoc innym ludziom.

~medyk (89.72. * .74) 12.01.2021 06:23

Anka-czytanka! Jesteś niedoinformowana. Te domy powstają a w już istniejącym jest czysto, przytulnie.

~Ale jest (83.26. * .82) 10.01.2021 10:57

DPS jest, Drugi Dom i Zakłady Opieki Długoterminowej, a tam seniorzy!

~Anka Czytanka (89.72. * .189) 09.01.2021 11:04

Dziwne jest to, że w Polsce, a tym samym w J-biu nikt nie myśli o uruchomieniu tzw. "domów starców". Przecież w J-biu 60% to seniorzy. Spora ich część radzi sobie w życiu i jest zdrowa, ale dużo jest takich, którzy do samodzielnego egzystowania się nie nadaje, a rodzina nie jest w stanie ich zaopiekować. W J-biu jest tylko jeden DPS (co już się kojarzy z biedą i chorobą) no i teraz ten szpital...
Przycież domy seniora są w każdym kraju UE, w każdym mieście kilka i kilkanaście. Tam to normalność, u nas temat tabu i wstyd dla rodziny (lepiej żeby senior gnił bez opieki w domu, niż ma iść do domu starców). Może chodzi o to, że rodzina woli "zaopiekować się" emeryturą, niż żeby ją poświęcić na opiekę staruszkiem?
Domy seniora to również miejsca pracy dla mieszkańców, których w mieście tak brakuje (głównie dla kobiet).
Jaki jest problem, że takie miejsca nie powstają?

~Ola (84.234. * .248) 08.01.2021 19:20

Super pomoc dla ludz,żeby jak najwięcej skorzystało z opieki.