Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębskie szkoły w gronie najlepszych

I Liceum Ogólnokształcące, Technikum w Zespole Szkół NR 6 oraz Technikum w ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego znalazły się elitarnym gronie najlepszych szkół w Polsce i na Śląsku.

Jastrzębskie szkoły w gronie najlepszych

W środę czasopismo Perspektywy opublikowało Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników. W tym elitarnym gronie znalazły się trzy jastrzębskie szkoły. Ogromny sukces odniosło Techniku w Zespole Szkół Nr 6 zajmując, 1 miejsce w rankingu województwa śląskiego oraz 9 - w ogólnopolskim. Kolejne jastrzębskie technikum, które zostało ujęte w tej klasyfikacji, to Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego - zdobywając Srebrną Odznakę, świadczącą o jakości kształcenia: 32 miejsce na Śląsku i 200 w kraju. W kategorii liceów ogólnokształcących I LO zostało sklasyfikowane na 487 miejscu w klasyfikacji krajowej oraz na 52 - ranking wojewódzki. IV LO  zajęło 85. miejsce na Śląsku, 756. w kraju. 

Kapituła dokonująca klasyfikacji szkół bierze pod uwagę takie czynniki jak zdawalność egzaminów zawodowych, matur, udział w konkursach przedmiotowych i zawodowych. Zestawienie publikowane jest co roku i jest pewną pomocą dla młodzieży, która dokonuje wyboru drogi kształcenia.

Wysoki poziom jastrzębskich techników każe rozważyć wybór tej drogi edukacyjnej, która zaraz po zakończonej nauce pozwala znaleźć się na rynku pracy, jak i kontynuować dalszą naukę.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Instytut (188.147. * .233) 22.09.2021 10:59

A urzędniczego śmierdzącego hepeningu z plastiku nie zjadły robale, lecz spłonął.

~Rodxic (89.64. * .239) 31.01.2021 17:54

Poza tym 1LO ma srebrną odznakę, a 4LO brązową, o tym już autor nie wspomniał. Pewnie fan 4LO, w ostatnich latach różnica między szkołami była niewielka, ale teraz 269 miejsc to jest sporo

~Rodxic (89.64. * .239) 31.01.2021 17:47

Do Raper klasztorny - mylisz się, przejrzyj rankingi z ostatnich kilku lat

~Gość (91.224. * .57) 31.01.2021 17:11

Jak mają być szkoły średnie na poziomie, gdy mierne są podstawówki.

~@Raper (31.179. * .5) 29.01.2021 12:13

Otóż to, w czasach gdy panowal tam (naprawde panował) matematyk, a nie nastolatek po studiach. Takie jest moje zdanie - ale z tego co widze, nie tylko moje.

~Ada (5.173. * .58) 29.01.2021 09:00

Brawo dla Technikum z Sobieskiego. To niebywały sukces. 1 na Śląsku, 9 w Polsce na ponad 1700.????

~Jaro (185.135. * .194) 29.01.2021 04:33

Szkoły są tak dobre, jakich mają uczniów. Niestety potencjał intelektualny jastrzebian jest słaby, tylko niewielka ilość prezentuje poziom wysoki.

~Raper klasztorny (89.64. * .58) 28.01.2021 15:11

to jakiś żart, I LO było dobrą szkołą ostatni raz jakieś 15 lat temu.

~Generał Ogórcow (193.28. * .1) 28.01.2021 12:06

"znalazły się elitarnym gronie najlepszych szkół w Polsce i na Śląsku"

Bez przesady, 478 i 756 to nie sa miejsca najlepsze.