Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policyjna akcja przy przejściach dla pieszych

W piątek jastrzębska drogówka będzie szczególnie zwracać uwagę na pieszych. Kierowcy łamiący ich prawa nie mają, co liczyć na pobłażliwość mundurowych. Mundurowych szczególnie można będzie zobaczyć w okolicach przejść dla pieszych.

Policyjna akcja przy przejściach dla pieszych

Policjanci bacznie przyjrzą się kierującym nieustępującym pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, wyprzedzaniu pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przy skręcaniu w drogę poprzeczną, przekraczania dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, niezatrzymanie się przed sygnalizatorem nadającym sygnał czerwony wraz z sygnałem w kształcie zielonej strzałki do jazdy warunkowej.

Policjanci zwrócą też uwagę na poprawność parkowania pojazdów w rejonie przejść dla pieszych. Będą również obserwować czy piesi prawidłowo przechodzą przez jezdnie i nie dopuszczają się wykroczeń. Mundurowi mają egzekwować posiadanie przez pieszych elementów odblaskowych.

- Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego! Należy też dbać o własne bezpieczeństwo! W konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze stoi na straconej pozycji. I mimo że winnym zdarzenia będzie kierowca, to niechroniony uczestnik ruchu, ponosi poważniejsze konsekwencje, tracąc zdrowie, a niejednokrotnie nawet życie - apeluje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hmmm... (89.64. * .143) 06.03.2021 14:04

@To sem ja...motorniczy to raczej do tramwaju :)

~Raper klasztorny (89.64. * .254) 06.03.2021 12:23

Przerąbane tak wszędzie widzieć lewackie pomysły. Z drugiej strony dla psychiatrów ciekawy obiekt badawczy, bo tego chyba jeszcze nie opisano.

~Gość (162.247. * .27) 06.03.2021 11:17

Czyli należy omijać przejścia dla pieszych i przechodzić przez ulicę w innych miejscach.

~To sem ja (37.248. * .15) 06.03.2021 07:31

"Zawsze", ręce opadają... zostań motorniczym i powtórz te brednie w relacji pociąg/samochód (w miejsce samochód/pieszy). Problemem i tragedią jest fakt że przez durne lewackie (alogiczne) przepisy będzie ginąć więcej ludzi - zwłaszcza pieszych.

~Bóldog (109.196. * .109) 05.03.2021 16:41

@seba, zamiast kodeksu poczytaj słownik ortograficzny

~ZAWSZE (89.64. * .198) 05.03.2021 15:55

Z daleka już zwalniam. Zwłaszcza gdy pada, jest zimno, słaba widoczność. Mam wyobraźnię i rozumiem, że piesi nie zawsze mogą zwrócić uwagę na nadjeżdżające auto. Ale kiedy zostaną wykluczeni ci, którzy celowo mają uszkodzone rury wydechowe. Słychać ich z daleka ale nie obchodzą ich piesi. Tym bardziej pewien gatunek motocyklistów. Ci którzy lekceważą nakazy szybkości i przejeżdżają ciągłe pasy powinni być szykanowani przez policjantów, bo kary są za niskie. Choć już widać poprawę, to jeszcze za dużo jest niebezpiecznych kierowców. Kobiety też biorą w tym udział. Liczą na swą urodę, czy na co?

~seba (193.46. * .252) 05.03.2021 09:15

no i ilu pieszym wlepili mandat za nie prawidłowe przejście???
Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, pieszy jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.

~Wowka Morozow (213.76. * .199) 05.03.2021 08:39

Akcja liść dębu , a w niedzielę akcja ... Czyn partyjny