Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowe mieszkania na ul. Gagarina

15 lokali tymczasowych powstanie w budynku przy ulicy Gagarina. Są to mieszkania przeznaczone dla osób mających nakaz eksmisji, a nie mają uprawnień do lokalu socjalnego.  

Nowe mieszkania na ul. Gagarina

Trwa właśnie adaptacja budynku przy ul. Gagarina w Jastrzębiu-Zdroju. Dotychczasowa jego funkcjonalność zostanie zmieniona. W miejsce lokali socjalnych powstaną cztery mieszkania dla niepełnosprawnych w pełnym standardzie. Każde z nich składać się będzie z pokoju, łazienki i aneksu kuchennego. Mieszkania będą miały powierzchnię ponad 35 metrów kwadratowych.

Oprócz tego w budynku przy ul. Gagarina powstanie 15 lokali tymczasowych, przeznaczonych dla osób po eksmisji, które nie mają uprawnień do mieszkań socjalnych. Te będą mieć zgodnie z ustawą, zaniżony standard. Ich powierzchnia użytkowa będzie wynosiła od niespełna 13 do 19 m2, ze wspólnymi toaletami i natryskami.

Dodatkowo w budynku planowany jest remont części użytkowej obiektu, a powstałe pomieszczenia przeznaczone zostaną na działalność Placówki Wsparcia Dziennego i Centrum Usług Społecznych oraz pomieszczenie dla sołtysa.

- Koszt robót budowlanych opiewa na 2 miliony 500 tysięcy zł. Póki co wykonano już roboty rozbiórkowe i demontażowe wewnątrz budynku, w tym ścian działowych, instalacji i stolarki drzwiowej. Częściowo skuto warstwę betonu posadzkowego i rozebrano schody zewnętrzne. Wykonane są już przebicia pod instalacje sanitarne, bruzdy pod uziom otokowy (instalacje elektryczne), wykopy pod izolację ścian fundamentowych oraz częściową izolację przeciwwilgociową i termiczną ścian fundamentowych - informuje jastrzębski magistrat.

W dalszej kolejności w budynku zostanie wykonana termomodernizacja, w tym ocieplenie ścian i dachu, izolacja przeciwwilgociowa i termiczna ścian fundamentowych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, remont centralnego ogrzewania, instalacji wod-kan i elektrycznej. Zostaną również wykonane podjazdy dla osób niepełnosprawnych do części użytkowej i mieszkalnej, a także dojścia do budynku i wyodrębnione miejsce na odpady.

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Nowe joszczymbie (89.64. * .14) 25.03.2021 21:20

Nie warto inwestowac w nowe budownictwo dla mlodych bo mlodzi uciekaja z tego bagna. Przeciez to widac ze te miasto upada. Trzyma sie to wszystko na tasmie papierowej i trytytkach. Ale przyjdzie ten dzien ze to wszytsko pier.....
dlatego juz pani A. Przygotowuje nam ten krajobraz upadlosci ... GAGARINA PRZEJMUJE MIASTO ;)

~Jaskół (193.28. * .1) 25.03.2021 07:29

"To jest zadanie własne gminy!"

Z innych zadan wlasnych gminy, UM wywiazuje sie srednio.

~młody medyk (89.72. * .74) 25.03.2021 06:31

To jest zadanie własne gminy! Poczytać trochę, zanim zaczniesz hejtować.

~Tomek (46.134. * .110) 24.03.2021 20:03

Znowu nierobom , masakra ... Ludzie pracują i muszą kredyty brać a nieroby dzieci naprodukują , kasa co miesiąc wpada i jeszcze chata się buduje , no brawo pani Aniu

~Anonim (5.184. * .195) 24.03.2021 16:06

Jutro PiS,ę wypowiedzenie z roboty i cześć pieśni.

~XxX (87.239. * .85) 24.03.2021 14:53

Jakie warunki musze spełnic aby zamieszkac w tym nowym budownictwie ?

~Prawdomowny (5.184. * .86) 24.03.2021 14:07

To ja poproszę remont kuchni.

~Raper klasztorny (89.64. * .7) 24.03.2021 09:54

Szkoda mi tych niepełnosprawnych.

~Martyna (188.147. * .167) 24.03.2021 08:12

I to za pieniadze podatnikow !

~Majk z Jejkowic (80.188. * .244) 24.03.2021 07:10

O ludzi z nakazem eksmisji w waszej upadającej osadzie górniczej dba się bardziej niż o uczciwych bywateli.

Gdzie macie te szumnie obiecywane nowe miejsca pracy? Gdzie są nowi inwestorzy? Przecież wasza pani burmistrz tak się zarzekała przed swoją pierwsza kadencją i co? Nawet jak była firma KES zainteresowana postawieniem hali to doradca waszej pani Ani skierowała ich do Wodzisławia i tam zainwestowali. No bo jak inaczej, skoro sama jest z Wodzisławia? Gdzie opera, teatr, siedziby ZUS, NFZ, uczelnie wyższe, kolej? Gdzie?

~Mały Kopernik (178.27. * .79) 24.03.2021 07:01

Rozsądniej i taniej byłoby kupić mieszkania na wolnym rynku niż remontować tę ruderę.