Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sprawca śmiertelnego wypadku trafił do aresztu

Kierowca jeepa, który w sobotę śmiertelni potrącił motorowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia, został aresztowany. Sąd zdecyduje o wymiarze kary. Może to być nawet 12 lat więzienia. 

Sprawca śmiertelnego wypadku trafił do aresztu
Zdjęcie archiwalne

Do wypadku drogowego doszło w sobotę na ulicy Armii Krajowej w Jastrzębiu-Zdroju. Jadący jeepem 44-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia czołowego z kierującym motorowerem.

- Jednośladem oprócz 29-latka, podróżował 52-letni pasażer. Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym. W wyniku zderzenia pasażer jednośladu poniósł śmierć na miejscu, a kierujący trafił do szpitala. Na wniosek Policji i prokuratury jastrzębski sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące - poinformował asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji

Mężczyźnie grozi teraz nawet 12 lat więzienia.

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (213.76. * .144) 17.04.2021 15:46

Sprawca już prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Już wtedy był potencjalnym mordercą. Nie wyciągnął żadnych wniosków dlatego, że nie poniósł wtedy kary. Dostał drugą szansę, którą wykorzystał. Zamordował!!!

~Gość (93.179. * .223) 16.04.2021 18:32

Ja jako żona napewno nie pozwolę aby adwokat mordercy mojego męża został uznany za niepoczytalnego będę walczyć o sprawiedliwy wyrok

~Jorgi76 (5.173. * .149) 16.04.2021 16:18

Ada,gdzie w tekście lub komentarzach wyczytałaś o bmw?Szukam,czytam i znaleźć nie mogę!

~józwa (91.195. * .184) 16.04.2021 15:12

Krótka piłka ,zabił ,uciekł ,zgłosił się, prokurator wydał nakaz i wyrok za jednym razem skoro trafił już do więzienia.Ten wymiar sprawiedliwości jest nieoceniony a tak na niego narzekają.

~do Lena (31.179. * .1) 16.04.2021 13:07

Areszt śledczy jest jeszcze gorszy niz odsiadka po wyroku. Odsiadując wyrok masz wiecej swobód niż na śledczaku.

~jasiu (84.234. * .76) 16.04.2021 12:29

dzielne zuchy z jastrzębskiej prokuratury do dzieła, umarzacie wszystko co się da, więc do roboty. To dla was wyzwanie.

~Ada (193.46. * .252) 16.04.2021 10:24

No tak, kierowca BMW zawsze jest winny.... kirowca JEEPA spowodował wypadek, a kierowce BMW posadzili
takie rzeczy tylko w Jastrzębiu.

~Motorower (213.76. * .88) 16.04.2021 09:41

Takich jak ty jest więcej na ulicach. Wczoraj jechałem ul. Pszczyńską i trzech morderców chciało mnie zabić. Nie zachowali bezpiecznej odległości od motoroweru mordercy. Przecinali podwójną ciągłą mordercy. Nadmierna prędkość mordercy.

~Gość (91.225. * .91) 16.04.2021 09:12

Dobry adwokat dowiedzie, że sprawca w chwili popełniania czynu był niepoczytalny.

Uniknie kary a potem, kiedy sprawa przycichnie, nastąpi cudowne jasnogórskie uzdrowienie delikwenta. Amen.

~Lena (31.0. * .178) 16.04.2021 09:07

Jakiego więzienia trafił . To jest areszt. Więzienie będzie po wyroku sądu