Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wspierają jastrzębian LGBT+

Niedawno na portalu społecznościowym Facebook uruchomiono profil pod nazwą „Tęczowe Jastrzębie”.  Jego ideą jest wsparcie mieszkańców LGBT+.  Chodzi o pomoc psychologiczną oraz okazanie akceptacji jastrzębianom nieheteronormatywnym.

Wspierają jastrzębian LGBT+

Na profilu Tęczowe Jastrzębie” powstaje lista psychologów oferujących swoje wsparcie osobom LGBT+, przy czym jest to pomoc bezpłatna. Twórcy profilu podkreślają, że ich celem jest szerzenie tolerancji i akceptacji dla wszystkich osób, niezależnie od ich sposobu życia. Społeczność ta określana jest skrótem LGBT+.

- Tęczowe Jastrzębie to inicjatywa chcąca budować wspólną przyszłość, opartą na tolerancji i miłości, jednocześnie zmieniając nastawienie obywateli naszego miasta do środowiska LGBT+. Pragniemy  stworzyć bezpieczną przestrzeń do publikowania treści przekonujących Jastrzębie-Zdrój do tolerancji osób LGBT+. Kategorycznie nie zgadzamy się na szykanowanie naszej społeczności. Nie zgadzamy się na obelgi, nazywanie nas ideologią oraz przemoc skierowaną w kierunku osób nieheteronormatywnych. Nasza działalność ma na celu przybliżyć ludziom informacje, które pomogą zrozumieć, że warto tolerować ludzi takimi jakimi są, niezależnie na to kogo kochają. Wierząc w tolerancję i miłość, pragniemy szerzyć wartości  szacunku i miłości do drugiej osoby - mówi Estera Woźniak-Prycelas, nowa członkini tęczowego Jastrzębia.

Jak informują inicjatorzy przedsięwzięcia, powstaje lista psychologów oferujących swoje wsparcie osobom nieheteronormatywnym (friendly LGBT+) przy czym niektórzy z nich oferują swoją pomoc również bezpłatnie.

40 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (91.132. * .126) 23.04.2021 07:07

Na pohybel talibanowi spod znaku fanatycznej prawicy!

~Gość (45.154. * .76) 22.04.2021 11:09

Niech osoby LGBT wstąpią do seminarium, a będą je całowali po rękach.

~Lewak (89.72. * .75) 21.04.2021 11:21

@Jastrzębianin90: Bycie patriotą, to nic złego. Mówiąc o tych hajlujących umieściłem słowo patriota w cudzysłowiu. Niestety ci hajlujący niszczą znaczenie tego słowa. Patriotyzm to dla mnie dbanie o własny kraj, a nie nienawiść do innych państw, cudzoziemców, osób o lewicowych poglądach, osób wspierających PO czy osób LGBT+ i ich sojuszników. Marzę o Polsce bezpiecznej, praworządnej i bez wojny polsko-polskiej. Z tego co piszesz w części się zgadzamy.

~Lewak (89.72. * .75) 21.04.2021 11:04

LGBT+ to ludzie, najczęściej homoseksualni, ale nie tylko. Jeżeli ktoś mówi, że zna osoby homoseksualne, ale jest przeciwnikiem LGBT tzn. że zna te osoby, ale jest ich przeciwnikiem. Też znam, niektórych wspieram jak mogę. Wspieram też osoby nie spod znaku LGBT+. Po prostu jak ktoś potrzebuje pomocy, a jestem w stanie pomóc, robię to. Staram się dzielić ludzi na dobrych i złych ( główne kryterium, to jak ktoś traktuje czy mówi o innych). Jednych się trzymam, drugich unikam.

~Aga (89.64. * .29) 21.04.2021 10:29

Tolerancja powinna być podstawą funkcjonowania każdej społeczności, możemy się z czymś nie zgadzać ale to nie znaczy, że mamy się nie tolerować na wzajem. Fajna inicjatywa, pozdrawiam.

~h22 (193.46. * .252) 21.04.2021 10:28

Na śląsku LGBT było jest i będzie.
Lej
Gożoła
Bo
Trzeźwieje

~Gość (198.144. * .234) 21.04.2021 10:18

LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender), to skrót odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Nie ma czegoś takiego, jak ideologia LGBT. To tylko wymysł propagandy organizacji zwalczających osoby o odmiennych preferencjach seksualnych. Osób homoseksualnych jest około 5-7% , czyli prawdopodobnie każdy z nas spotyka codziennie takie osoby, nawet o tym nie wiedząc. Większość osób homoseksualnych nie afiszuje się ze swoimi preferencjami. Największą krzywdę takim osobom robią osoby, które raczej demonstrują nie odmienność seksualną, ale swoje problemy psychiczne. To one biegają z piórkami w d... , prowokują i żądają szczególnego traktowania. Takie osoby nie rozumieją, że one również powinny uszanować prawa innych , że nie mogą np. kpić z religii . Nie ważne z kim śpisz, ważne jakim jesteś człowiekiem.

~lelum (213.76. * .169) 20.04.2021 19:17

Znam takie osoby osobiście i nic do nich nie mam. Przynajmniej nie bawią się w zastraszanie piłą łańcuchową swojej partnerki/partnera co w naszym mieście te i inne heteropatologie mają miejsce.

~Jastrzębianin90 (83.26. * .250) 20.04.2021 18:56

do Lewak - wyobraź sobie że jestem patriotą - a nie wyobrażam sobie żeby "hajlować" bo to znaczyłoby że utożsamiam się z ustrojem , który dążył do wymordowania Polaków - i większość patriotów tak uważa. A przechodząc do sedna sprawy - co kto robi w łóżku i z kim to jego prywatna sprawa i nikt nie ma prawa w to ingerować ( chyba że krzywdzi drugą osobę ), a co do tolerancji wobec "biednych i nierozumianych" ( jak lubią siebie przedstawiać )osób LGBT to wymagają tolerancji, gdy sami potrafią jedynie wyszydzać , obrażać osoby o innych poglądach. Coś ta "lewacka tolerancja " przypomina mentalność Kalego - "Kali ukraść krowę - dobry uczynek, Kalemu ukraść krowę - zły uczynek". Także osoby LGBT chcą tolerancji to niech sami będą tolerancyjni. A na koniec - wolę popierać "patriotów" niż tęczowych bolszewików

~do gość z 19.04 (89.64. * .167) 20.04.2021 12:36

Nie nigdy nie będziesz Królem Polski, ale tak się zdarza, że np. w rodzinie brytyjskiej ktoś się rodzi i już ma predyspozycje do tego, żeby tym Królem zostać i to nie jest jego wybór. Tak samo jest z sytuacją, jeżeli ktoś wewnętrznie czuje się inaczej, niż go natura stworzyła fizycznie. Byłoby nienormalne jakby próbował wmawiać sobie, że jest inaczej. Gdybyś ty ( czujący się jako facet) wmawiał sobie, że jesteś dziewczyną to by znaczyło, że wtedy grozi ci wizyta w Rybniku. Ciało jest tylko marnym prochem, które się rozpada po śmierci. Liczy się dusza.

~Sroka (89.64. * .10) 20.04.2021 12:33

Znam kilka par homo, nienawidzą tych LGBT że strach , budowana przez całe lata tolerancja i zrozumienie poszła w diabły od 2019 roku. Lewackie organizacje specjalnie podszywają się pod osoby o innej orientacji żeby wzbudzać kontrowersje.

~bbbb (89.64. * .203) 20.04.2021 10:47

Wszystkim tzw. "normalnym" życzę aby ich dzieciom Bóg zrobił psikusa i ich dzieci obdarzył osobowością przeciwną do ich biologicznego wyglądu. Może wtedy pojmą w czym jest problem. Swoją drogą homoseksualizm nie jest niczym wyjątkowym w przyrodzie. Ale żeby to wiedzieć to trzeba przeczytać coś więcej niż tylko program TV.

~Margot (31.179. * .1) 20.04.2021 10:17

Widzę ze niektórzy tu mylą pojęcia.
NIE KAŻDA OSOBA HOMOSEKSUALNA, JEST ZAANGAŻOWANA W LGBT!!!
LGBT to wymysł polityczny i ideologiczny. I bardzo proszę, nie wrzucajcie wszystkich do jednego wspólnego worka zwanym LGBT.
Aż 70% osób homoseksualnych nie popiera ideologii LGBT.
Proszę nas nie krzywdzić.

~Gość (185.220. * .134) 20.04.2021 07:57

Wspieram osoby LBT, również naszego proboszcza.

~Do gościa niedzielnego (89.72. * .105) 19.04.2021 22:26

Czytając komentarze zauważyłam ze niektóre wypowiedzi brzmią dokładnie tak jak za dawnych lat kiedy osoby nieoczytane z niskim ilorazem inteligencji , wiedzy i życia w społeczeństwie wysyłają wszystkich do Rybnika .
Przypominam ze komuna już dawno się skończyła , proszę się nie bać - już nikt nikogo nie zamknie. Wiec wyjdź z tej średniowiecznej mogiły :-)

~Daniel (89.64. * .167) 19.04.2021 21:01

Lewak 100 pr. racji. Bardzo dobrze napisane.

~Rws (93.179. * .20) 19.04.2021 19:10

W domu róbcie co chcecie , ale nie wymagajcie żeby traktować was jako coś zgodnego z naturą, bo tak nigdy nie będzie ...

~Anonim (5.184. * .157) 19.04.2021 18:10

Tolerancja nie oznacza akceptacji!

~Lewak (89.72. * .75) 19.04.2021 16:25

Pandemia, ludzie umierają i bankrutują, Rosja sobie ostrzy zęby na Europę, polska dyplomacja zakłada sojusz z miłośnikami Putina, a wy się gorączkujecie LGBT. Naprawde nie macie innych problemów? Co wam zrobily osoby spod znaku LGBT? Wolę być sojusznikiem LGBT niż hajlujących "patriotów".

~LG (85.158. * .229) 19.04.2021 15:35

Nie mam nic do osób LGBT+ czy jak ich tam należy nazywać, dopóki nie zaczynają uważać się za lepszych i ważniejszych od innych. Innymi słowy nie mam nic do tych, których na co dzień nie będziesz w stanie wskazać beż żadnego cienia wątpliwości palcem na ulicy, bo zachowują się NORMALNIE jak inni ludzie będący hetero. Dwóch facetów trzymających się za rękę to nic gorszącego wg mnie. Idące razem i przytulające się dziewczyny? To także nie problem. Problemem są jednostki i grupy, które z powodu swojej orientacji wysuwają roszczenia przeciwko innym NORMALNYM ludziom. I nie, nie jestem ateistą, wierzę w Boga, dlatego zachowuję przykazanie miłości Boga i bliźniego. "Szanuj drugiego jak siebie samego."

~Gość (89.77. * .185) 19.04.2021 14:36

Jak chłop mówi ,że jesr babą i ktoś mi wmawia że to jest normalne , to coś jest nie tak i nie ma tu mowy o tolerancji tylko o chorobie. Bo jak ja bym powiedział że jestem królem Polski i wszyscy mają mi się kłaniać itp. To dawno jestem w Rybniku

~Kalfaktor (89.72. * .95) 19.04.2021 13:19

Proponuje ponowną służbe wojskową to głupoty z tych głów co zamiast mózgu mają telefony w głowie napewno by przeszły.

~Wiesia (31.179. * .1) 19.04.2021 13:03

Znam kilka osób, którzy są osobami "homo", nie utożsamiają się z ideologią LGBT.
Jeden z nich nawet chodzi do kościoła.
Dla nich teczowa rewolucja jest poprostu szkodnikiem.

~I oni tak wszyscy! Po (37.30. * .152) 19.04.2021 11:59

Środowiska homoseksualistów coraz głośniej dopominają się o kolejne przywileje. Wszyscy, którzy przeciwstawiają się ich żądaniom, oskarżani są o nietolerancję i homofobię. Czy grozi nam dyktatura gejów i lesbijek?

Świat jest zbudowany na gejowskich podstawach, a homoseksualistą był nawet Jezus - twierdzi dr Rollan Mc Cleary z Uniwersytetu Queensland. Kochankiem miał być Jan Ewangelista, uczeń, którego Jezus umiłował. - Jest taka interpretacja, że wśród uczniów Jezusa byli geje. I tak prawdopodobnie było - dodaje Robert Biedroń z Kampanii Przeciw Homofobii. - Samego Jezusa w niektórych interpretacjach uważa się za homo. Nie wiem, nie miałem przyjemności żyć w tamtych czasach, mogę tylko powtarzać sądy naukowców. Bardzo chętnie spotkalibyśmy się z przedstawicielami polskiego Kościoła, by o tym porozmawiać, ale księża nie chcą o tym słyszeć. Homojezus to przykład radykalnej wizji świata, prezentowanej przez część homoseksualistów. Działają oni w myśl zasady: kto się z nami nie zgadza, jest przeciwko nam. I zaraz dodają: chcemy, by społeczeństwo uznało naszą homoseksualność i podkreślało ją, by uznało związki homoseksualne za małżeństwa, by dało prawo do adopcji oraz sztucznego zapłodnienia lesbijek. Granica tego, co społeczeństwo powinno zaakceptować, przesuwa się coraz bardziej. Jednak okazuje się, że radykalni homoseksualiści sami często przyczyniają się do budowania barier miedzy nimi a pozostałą częścią społeczeństwa, na które tak narzekają. Wyrósł nam potwór - Od pewnego czasu obserwuję tendencję, że grupy homoseksualistów głośno, często zbyt głośno, dopominają się o kolejne przywileje. Nie powiem tego publicznie, bo zaraz zacznie się szum i posądzenia o homofobię - mówi warszawski socjolog, który nie zgodził się na podanie nazwiska. - Radykalni homoseksualiści swoją wizję świata niejednokrotnie sprowadzają do absurdu. I chcą, by te wizje świata wszyscy zaaprobowali. Już w latach 90. amerykański tygodnik Entertainment Weekly i niemiecki Focus udowadniały, że zaczęła się era homoseksualistów. To oni mieli narzucać styl.........itd.itp.??

~Raper klasztorny (89.64. * .121) 19.04.2021 11:57

Większość duchowieństwa to osoby LGBT więc powinni wspierać

~do Gość 11.00 (31.179. * .1) 19.04.2021 11:19

..."Duzo miłości wysyłam"....
I biegnę podpalić kościół (tego zaPOmniałeś dopisać)

~Gość (89.77. * .3) 19.04.2021 11:18

Już widziałem tę ich tolerancję w TV żygać się chce .

~gość (89.77. * .254) 19.04.2021 11:00

wspieram i popieram. Dużo miłości wysyłam!

~To sem ja (37.248. * .13) 19.04.2021 10:44

"ich celem jest szerzenie tolerancji i akceptacji dla wszystkich" - czy ktoś, oprócz lewactwa, wierzy w te bujdy?
I to nie osoby, tylko opłacana przez sorosów ideologia, mająca na celu budowę nowego człowieka "globalnego" i niszczenie tradycyjnej rodziny (na każdym kroku nagłaśniając patologię jako niby normę w klasycznej rodzinie).
Wystarczy powiedzieć hasło godnego i prawego człowieka: Bóg, honor i ojczyzna - a cała ich tolerancja kurczy się do wyglądu i zachowania niejakiej lempart...
Po co ten kij w mrowisko? Po co w ogóle się tym zajmujecie (jo)? Byle co, byle zaistnieć?

~Gość (178.43. * .29) 19.04.2021 10:42

Za komuny takich obywateli zamykali na Gliwickiej w Rybniku.

~Gość (89.200. * .26) 19.04.2021 10:27

Super, brawo! Popieram :)

~Gość (188.147. * .214) 19.04.2021 09:38

Co do jednego komentarza, to jeśli jest Pan/i smakoszem owej rzeczy, to może się Pan/i ubiegać o np jakąś terapię, ponieważ gustowanie w takich rzeczach raczej nie należy do normalnych, pozdrawiam.

~Gość (188.147. * .214) 19.04.2021 09:29

Niektórzy autorzy komentarzy powinni się zastanowić nad sobą, zero szacunku, inteligencji, żenada, naprawdę.

~Lena (31.179. * .1) 19.04.2021 09:13

Osoby lgbt pokazały "miłość i tolerancję" wobec innych na swoich marszach niszcząc zabytkowe kościoły i atakując normalnych ludzi. Oczywiście osoby nie związane z tęczowym faszyzmem mają wy.....ać.
To jest ta miłość i tolerancja???

~Gość (185.244. * .182) 19.04.2021 08:59

Popieram całym sercem!

~Prawdomowny (37.47. * .143) 19.04.2021 08:58

Wsadźcie sobie swoją tolerancje tam gdzie lubicie najbardziej a potem róbcie co chcecie, ale we własnym mieszkaniu a nie ostentacyjnie na ulicy i w internecie, wmawiając wszystkim w koło, ze jestescie tacy fajni i w ogóle cool.

~Czestmir (89.64. * .191) 19.04.2021 08:52

Jeszcze czego !

~Gość (176.10. * .200) 19.04.2021 08:14

Lepsza osoba LGBT niż coś wytatuowanego.

~Tragedia (89.77. * .150) 19.04.2021 08:08

Normalnie masakra jakaś, zero tolerancji dla takiej dziczy

~Pytanie do LGBT (188.147. * .141) 19.04.2021 06:52

Czy jeśli jestem smakoszem odchodów, mam prawo domagać się by potrawy z owych komponentów były dostępne we wszystkich restauracjach?