JSW: Rozmowy w sprawie podwyżki w maju

Nadal trwa wymiana stanowisk pomiędzy Reprezentatywnymi Związkami Zawodowymi JSW, a Zarządem w sprawie podwyżki wynagrodzeń. Rozmowy na ten temat odbędą się maju.

JSW: Rozmowy w sprawie podwyżki w maju

Reprezentatywne Związki Zawodowe przedstawiły Zarządowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzoną notarialnie kopię dokumentu z lutego 2020 roku, w którym ówczesny prezes JSW Włodzimierz Hereźniak zobowiązał się do 4% podwyżki wynagrodzeń oraz wypłatę nagrody pieniężnej.

- Ponownie wnosimy o szybkie wyznaczenie spotkania ze stroną społeczną. Zaproponowany termin – pierwsza dekada maja, przy tak ważnych kwestiach, jakim jest brak stosowania się do dokonanych ustaleń w zakresie wynagrodzenia dla pracowników, pokazuje tylko na ignorowanie strony społecznej - napisali szefowie trzech największych związków zawodowych w JSW.

Przypomnijmy, że Zarząd JSW poinformował, że przewiduje podwyższenie wynagrodzeń od 1 lipca na poziomie 3,4%, czyli o poziom inflacji.

31 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Filip (93.179. * .138) 26.04.2021 11:07

Kiedy urlopy dla dolowcow ktoś coś wie

~Szogun z Marklowic (80.188. * .244) 26.04.2021 06:06

@Haha

Polscy górnicy pracują najkrócej ze wszystkich górników na całym świecie.

Teraz łapiesz? I wcale nie trzeba wyjeżdżać z Marklowic, by się o tym przekonać. W szkołę kamieniami rzucałeś?

~Kasa (91.224. * .9) 25.04.2021 22:38

Co roku podwyzka o inflacje!Ile lat podwyzki nie było! JUz mam dosc robic za ochłapy !a zarzad i spółka jak paczki w masle dlatego niema wydobycia!Dajcie podwyzki to bedziemy fedrowac!

~Do Mieszko (5.184. * .165) 24.04.2021 21:35

Chyba u Ciebie w pracy biora po podstawowce, na kopalni bez min sredniej szkoly nie przyjmuja i musza zdac psychotesty, ktore Ty nie musisz zdawac bo jakbys musial to bys pracy nie znalazl... A wiekszosc jest po studiach i zarabia 25tys brutto na kwartal (a netto w naszym panstwie to masz 50% wyplaty, nie jak u prywatnego ze wiekszosc masz w kieszeni na boczku... )

~Grześ minister (185.135. * .19) 24.04.2021 17:50

Ja po bułeczce dorzucę

~Mieszko (31.0. * .191) 24.04.2021 13:43

Jak to jest że spółka przynosząca straty , ma podnieść pensje kopidołom. Przecież to z naszych pieniędzy. Ludzie z wyższym wykształceniem mają pensję minimalne a te nieroby że Śląska po podstawowym lub zawodowym wykształceniu dostają 28 tyś na miesiąc. Święte krowy nadzwyczajnej kasty.

~Gość (109.197. * .62) 24.04.2021 13:14

Gdzie są deputat za węgiel dla emerytów?Związki zawodowe i Pan Zagórowski pod sąd za ograbienie z deputatów emerytów.

~.... (89.77. * .139) 23.04.2021 11:34

ryle to takie same pasozyty jak kler.

~Adam (5.184. * .115) 23.04.2021 10:14

4 procent? Poważnie? Lekarze teraz dostają za dyżur po 230xl za godzinę, a tu wielkie "halo" o podwyżkę na wypłacie 200/300zl? Od kilku lat wypłaty stoją w miejscu. Czynsz, prąd, gaz z roku na rok o ile wzrosły. Nie mówić o zywnosci

~Haha (5.252. * .158) 23.04.2021 09:42

Szogun z Marklowic ty jesteś czysty dzban. Piszesz że górnicy pracują najkrócej na całym świecie hahahah to chyba z Marklowic nigdy nie wyjechałeś i są całym twoim światem. Są zawody gdzie przechodzi się na emeryturę po 15 latach

~Górnik (109.196. * .41) 23.04.2021 09:28

Do Szogun . Każdy ma wybór gdzie i co robi. Jak ci się nie chciało uczyć albo pracować to mniej pretensje do rodziców że takiego nieudacznika wyprodukowali.

~Szogun z Marklowic (80.188. * .244) 23.04.2021 07:50

A dlaczego nie ma urlopów sprzedawców, kierowców, czy innych zawodów? Przecież istnieje KonsTytucJa.

Nic tylko urlopy górnicze na specjalnych, jeszcze zakorzenionych w głębokim komuniźmie zasadach.

Wstydźcie sie górnicy. Pracujecie najkrócej na całym świecie i prezentujecie tylko postawę roszczeniową.

~abc (31.179. * .5) 23.04.2021 06:31

Cos tu smierdzi, niedawno jeszcze ten kwit rzekomo byl bez pieczatek (jak informowano w innym art.), a teraz nagle jest potwierdzony notarialnie?

~Jaś Mos (37.248. * .181) 22.04.2021 23:18

Podwyżki powinno być co najmniej 7%.

To jest minimum A związki chcą 4% śmiechu warte.
Wypisywać się od tych oszołomów.
Nic nie potrafią załatwić tylko patrzą swoich stołków

~Max (83.30. * .116) 22.04.2021 21:36

Urolpy górnicze od 1 wrzesnia 2030 INFO PEWNE !!!!

~Biznesmen (31.0. * .23) 22.04.2021 21:01

Brudna gra chłoptasi Kozła przeciw p.prezes w obronie własnych interesow

~Jsw (155.133. * .228) 22.04.2021 19:34

Czy będą urlopy górnicze w Jsw

~Jsw (155.133. * .228) 22.04.2021 19:33

A będą urlopy górnicze w Jsw.

~Królik z W-1 (89.151. * .160) 22.04.2021 18:32

Jestem na Pniówku numer 1 z oddziału W-1 i należy się nam ta premia .Poważnie nie godej

~Kris (46.134. * .225) 22.04.2021 17:04

Co roku powinna być podwyżka = inflacji . Średnia krajowa rośnie , i dobrze ... Ale w górnictwie wypłaty są zamrożone od dobrych kilku lat.

~Anonim (5.184. * .30) 22.04.2021 16:43

Każdy z was może decydować o swojej przyszłości i brać wypłatę, zostałeś policjantem, kierowcą ciężarówki, magazynierem, przedstawicielem handlowym, zbieraczem złomu? Twoja decyzja, ale zanim kogoś obrazisz przeczytaj ze zrozumieniem.

~Czestmir (89.64. * .241) 22.04.2021 13:49

Kecz tyle masz wspólnego z kopalnią co twoje dzieci ze szkołą.

~Kecz mi if ju ken (46.134. * .123) 22.04.2021 12:54

Żona i ja pracujemy na kopalni, węgiel, barbórka, 14 , to razem 35 tys w rok. Moje pytanie. Czemu tak mało i czy nie można doliczyć czegoś jeszcze np 15 albo, za to ze wstaje rano i?!

~Szogun z Marklowic (80.188. * .244) 22.04.2021 11:59

Podwyżka powinna być w wysokości 70% i ma być rewaloryzowana co dwa tygodnie.

Przecież za 17 000zł miesięcznie na rękę nie da się żyć w normalnych warunkach. Seszele, Dubai, Zanzibar.

A to przecież ja nie dla siebie chcę, ale dla rodziny, sąsiada, szwagra i portiera. Panowie z ZZ, czas palić opony!

~pracownik prywaciarza (109.197. * .156) 22.04.2021 11:57

Oni chyba chcą wyrównania za poprzednie miesiące z 2020r. jak by ich epidemia nie dotyczyła, w końcu mieli zysk a nie STRATYYYY.

~Scharf (83.30. * .231) 22.04.2021 09:58

Urlopy od 1 września

~parzykawaJSW (188.137. * .145) 22.04.2021 09:10

Pani Prezes już podać kawkę? czy zaczekać do 12?

~Bułka z masłem (80.188. * .244) 22.04.2021 09:03

ZZ za bramę, a kopalnie fedrować na zasadach gorpodarki wolnorynkowej.

Jak coś się nie opłaca, to zamknąć, a górników przebranzowić.

Przecież dokładnie o to walczyli w 1989 roku.

~Eda (46.134. * .230) 22.04.2021 08:26

Wiadomo kiedy płacą ?

~Czerstwy lagun (193.28. * .1) 22.04.2021 08:15

Zlikwidowac te fabryki smrodu