Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Fałszywi policjanci działają na terenie miasta

Przestępcy nadal oszukują starsze osoby, wyłudzając od nich pieniądze. Najczęściej podają się za policjantów. W poniedziałek miały miejsce dwie próby oszukania seniorów. 

Fałszywi policjanci działają na terenie miasta

W poniedziałek dwa razy podjęto próbę oszukania jastrzębskich seniorów. Ofiarą przestępcy padła mieszkanka Bzia. Została poinformowana, że odnaleziono jej podrobiony dowód osobisty. Rzekomy policjant wypytał ją, w jakim banku ma konto oraz ile posiada oszczędności.

- Kobieta uwierzyła oszustowi, który poinstruował ją, że aby chronić się przed utratą oszczędności ma iść do banku, wypłacić pieniążki i przekazać je policji. Jastrzębianka natychmiast udała się do banku, wybrała oszczędności i udała się we wskazane miejsce, gdzie czekał na nią oszust. Kobieta, gdy przybyła na miejsce i zobaczyła mężczyznę w maseczce, nabrała podejrzeń, że może to być oszust i nie przekazała pieniędzy oczekującemu - informuje, asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Kolejna próba oszustwa miała miejsce około godziny 11:00 w Zdroju. Kobieta otrzymała telefon, że odnaleziono jej podrobiony dowód osobisty, a ulica, na której mieszka jest obstawiona przez oszustów, mogących włamać się do mieszkania. Jastrzębianka natychmiast zawiadomiła policję.

Mundurowi ostrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od seniorów. Apelują do osób, które zostały oszukane lub miały kontakt z oszustem o informowanie Policji o każdym takim przypadku pod alarmowym numerem telefonu 997, lub telefonem stacjonarnym jastrzębskiej policji 47 85 542 00.

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mało was (89.64. * .198) 04.05.2021 15:27

Policja zajęta jest pilnowaniem pewnego towarzysza mieszkającego w stolicy na Żoliborzu.

~Buła (5.173. * .153) 01.05.2021 09:22

Do Os. Przyjaźń - pewnie jastrzębscy pseudo gangsterzy raperzy nagrywali kolejny żałosny teledysk.

~kmp (89.64. * .169) 29.04.2021 09:41

Do teściowej też pewnego razu zadzwonił "wnuczek", który musiał zapłacić za spowodowany wypadek. Nie wiem skąd wziął się jej pomysł, ale zapytała "wnuczka" który ząb ma zaplombowany. I skończyła się rozmowa. Nawiasem mówiąc wtedy wnuczek miał 2 latka.

~Do Eon (46.134. * .102) 29.04.2021 08:14

Lecz łep

~Eon (46.134. * .147) 28.04.2021 12:04

Policji już nie ma. Jest PISlicja.

~Dżordż Lowerboj (80.188. * .244) 28.04.2021 12:02

@Os. Przyjaźń

To był tak zwany flashmob. Nie mylić ze Spongebobem.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie. Jeśli jeszcze mogłbym jakoś pomóc, służę.

~Ziuta (93.179. * .1) 28.04.2021 09:37

Cieszę się że nie pałują i nie łamią kości.Telefony często dzwonią,najlepiej nie odbierać.

~Gość (158.69. * .227) 28.04.2021 09:09

Każde dziecko wie, że "prawdziwi" policjanci nie rozmawiają z mieszkańcami, tylko śpią w ustronnych miejscach.

~Os. Przyjaźń (89.77. * .86) 28.04.2021 09:02

U nas wczoraj miała miejsce dziwna akcja. Może ktoś coś wie. Około godziny 21 przyjechał radiowóz a za nim BMW, z BMW wysiadło 2 kolesi, jeden z aparatem zaczął robić zdjęcia radiowozu, potem wysiedli policjanci i wyglądało to jakby ten z aparatem wszystko nagrywał, a ten drugi rapował przed policjantami. Po jakiś 30 minutach przyjechała karetka, niestety nie wiem kto wylądował w jej wnętrzu ale na pewno ktoś tam był, bo stali tak że było widać jakie czynności wykonują w środku. Cała ta dziwna sytuacja trwała z godzinę co najmniej. Jak ktoś coś wie niech da znać, bo bardzo mnie to zaciekawiło. Dodam że nie jestem znudzoną życiem babką z okna, poprostu wracając do domu zauważyłam całą sytuację i dalszy jej przebieg obserwowałam z okna.

~Misio (188.147. * .123) 28.04.2021 08:32

Skąd pewność że to fałszywi policjanci ? W tym tygodniu zawinęło CBSP sutenerów- policjantów z Wrocławia.

~Człowiek z granulatu (213.76. * .197) 28.04.2021 08:25

Bajki z mchu i paproci .... a ulica, na której mieszka jest obstawiona przez oszustów, a w parku mieszkają krasnale.... hahahhaha

~Gość (77.247. * .165) 28.04.2021 08:16

Skoro nie ma prawdziwych, to działają fałszywi. Fałszywym przynajmniej się chce.