Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kontrola rozruszników serca w Jastrzębiu

Osoby cierpiące na choroby serca niejednokrotnie mają wszczepiony specjalny rozrusznik, który stymuluje pracę tego ważnego organu. Pacjenci nie muszą już jeździć na kontrole tego urządzenia do Katowic, mogą to zrobić w jastrzębskim szpitalu.

Kontrola rozruszników serca w Jastrzębiu

- Rozrusznik serca to urządzenie służące do elektrycznego pobudzania rytmu serca, powodujące skurcze i regulującym jego pracę. Rozrusznik wszczepiany jest pod skórę, a gdy zajdzie taka potrzeba, stymuluje serce do prawidłowej pracy. Sama procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co oznacza, że pacjent podczas zabiegu jest przytomny i pozostaje w kontakcie z personelem - mówi Łukasz Otremba, lekarz oddziału kardiologiczno-wewnętrznego zajmujący się m. in. wszczepianiem rozruszników.

Stymulator należy systematycznie kontrolować. Można to zrobić w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu. Utworzono tam pracownię kontroli urządzeń wszczepialnych. Mieszkańcy naszego regionu, którzy musieli odbywać podróże do ośrodków w Katowicach lub Zabrzu, mogą pozostać pod opieką poradni przyszpitalnej WSS2. Te wizyty pomogą ustalić, czy u pacjenta wystąpiły zaburzenia pracy serca, sprawdzić stan techniczny urządzenia, a w razie potrzeby dokonać przeprogramowania.

Zarówno osoby, które miały wszczepiony rozrusznik w naszej placówce, jak i osoby z innych szpitali mogą zarejestrować się na wizytę.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Misio (87.239. * .85) 29.04.2021 22:41

Powodzenia, nasi jaszczempsy specjaliści pomogą wybrać się na tamten świat ! PS. Dr "złotówka" jeszcze pracuje czy go już zwinęli ?