Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W hali zaszczepiono pół tysiąca osób

W środę masowy punkt szczepień w hali widowiskowo-sportowej rozpoczął swoją działalność.  W jednym dniu szczepionkę otrzymało około 500 osób. Chętnych nie brakuje.

W hali zaszczepiono pół tysiąca osób

Pierwszy transport szczepionek przeciwko COVID-19 dotarł do punktu szczepień w hali widowiskowo-sportowej we wtorek, 4 maja. Obejmował on 3500 preparatów wyprodukowanych przez Modernę i AstraZenekę.  Jest to odpowiedź na tygodniowe zapotrzebowanie jastrzębskiego punktu szczepień.

Osoby chętne do zaszczepienia się w hali widowiskowo-sportowej mogą uzyskać więcej informacji pod numerem tel.: 533 320 500, 533 320 007.

Oprócz hali do dyspozycji jastrzębian zostanie oddany również drugi punkt szczepień w centrum Biznes na Okrągło (w budynku dworca autobusowego). Na tę lokalizację jest już akceptacja Narodowego Funduszu Zdrowia. Konieczne jest jeszcze wprowadzenie jej do systemu Ministerstwa Zdrowia. W drugim punkcie będzie mogło szczepić się ok. 300 osób dziennie.

55 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To sem ja (31.0. * .202) 11.05.2021 11:07

Mylisz się co do Zięby. Posłuchaj sam kilka jego wykładów. Sam chętnie bym zrezygnował z płacenia składki zdrowotnej na to coś, co nazywają służbą zdrowia.
Im trzeba zabrać pieniądze a płacić za wyleczenie choroby. Jak w każdej innej pracy zarobkowej - wypłata po robocie.
Wtedy okazało by się, kto leczy a kto przepisuje specyfiki od sponsorów...

~Lewak (89.72. * .75) 11.05.2021 07:38

Na prezentacjach dla starszych ludzi wciskających ?cudowne? urządzenia medyczne za kilka tysięcy złotych często puszcza się ?dr? Ziębe. Powtarza się przy tym slogan ? po co wydawać na lekarzy? w kraju, gdzie wizyty są darmowe a NFZ i tak trzeba płacić. Byłem raz na takiej. Jedno wielkie pranie mózgu.

~To sem ja (31.0. * .227) 10.05.2021 23:21

Prawdomowny, masz rację. Ale jak niejednokrotnie wspomniałem: piszę dla ludzi czytających komentarze, bo wersje lewaka czy rapera lecą non stop w "wolnych" mediach.
Lewak, nie chce mi się tłumaczyć i prostować tych powielanych medialnie dupereli. Chcesz wierzyć lekarzom, którzy siedzą w kieszeni big pharmy, wolna wola. Pan Zięba jest akurat bardzo rozsądnym gościem, ale widać nie słuchałeś/czytałeś jego wypowiedzi, tylko powtarzasz łatki przyklejane mu przez w/w "ekspertów".
I dr Bodnar LECZY osoby, które są na tyle słabe, że złapały i przechodzą ciężko tę odmianę grypy (ogromne kolejki były u niego i przyjmuje bez zbędnej maseczki). Wielikrotnie mówił, że wyciąga chorych z każdego stadium choroby. W przeciwieństwie do kitli służących covidiozie i wykańczających osłabionych ludzi respiratorem... Dlatego "eksperty" rządowe skierowały amantadynę do badań/lodówki. Tu nie chodzi o to, aby chorych wyleczyć (parę tysięcy osób), tylko żeby wcisnąć milionom "darmową" (za nasze pieniądze) eksperymentalną szczypawkę. I pisegregować paszpirtem społeczeństwo. A cba nic nie widzi...

~Lewak (89.72. * .75) 10.05.2021 18:58

@To sem ja
Po pierwsze - amantadyna to lekarstwo na Parkinsona. Jedno z powikłań po covidzie przypomina objawy Parkinsona, więc może dlatego ludzie się na to rzucili. Na ciężkie przechodzenie covid skuteczny jest głównie tlen.
Po drugie - jeśli uważasz, że covid to ściema, to po co amantadyna?
Po trzecie - lekarze i profesorowie całego świata ostrzegają przed pandemią, a ci "mądrzejsi" od medycyny najczęściej chcą zarobić na ludzkim nieszczęściu jak Zięba, który chciał leczyć covida witaminą c. Znachorzy różnego typu zrobili sobie biznes na odciąganiu ludzi od lekarzy, co mnie dziwi, bo terapia u znachora drożej wychodzi niż wykupienie recepty. A pacjenci, którzy mają szczęście na koniec i tak trafiają do lekarza.
Po czwarte - Białoruś i Iran... naprawdę tego chcesz dla Polski?
Po ostatnie - na szczęście ludzie wbrew wszelkim znachorom masowo się szczepią

~Prawdomowny (31.60. * .141) 10.05.2021 17:33

@To sem ja: szkoda czasu, jeśli ktoś sam nie potrafi dostrzec, ze praktycznie cały swiat tańczy tego samego walca, to na nic tłumaczenie i argumenty. Analiza wydarzeń, czytanie wartościowych ksiazek i samodzielne doszukiwanie, porównywanie informacji to dzisiaj rzadkość. Ludziom wystarczą trzy największe stacje tv, kilka rozgłośni radiowych i wersja zdarzeń staje się oczywista - No bo przecież wszędzie mowili to samo - a ze narracja narzucana jest z zaplecza, o tym mało kto ma pojecie. Tak samo zreszta jak o tym, ze newsami na świecie dzieli raptem kilka firm, a powtarza je kilkaset stacji i rozgłośni. Pozdrawiam niedowiarków

~To sem ja (31.0. * .231) 10.05.2021 16:03

raperku, do psychiatry wysylały komuchy ludzi niewygodnych. Widzę, że chcesz kultywować tradycję...
Moje żródła to profesorowie i lekarze z całego świata (także niezależni dziennikarze), którzy mają zamknięte drzwi do dużych mediów lub wpuszczą ich raz na ruski rok. Tak na PRZYKŁAD: dr Bodnar leczący ludzi amantadyną, dr Jaśkowski czy dr Czerniak. I wielu wielu innych.
Mocarstwa są zwaśnione co do pewnych spraw. W innych śpiewają prawie jednym głosem (podobnie jak okrągłostołowe partie w Polsce). Z niezależnych państw (od globalistów i ich who oraz onz) pozostały częściowo Szwecja, Białoruś, do niedawna Tanzania, Iran i kilka stanów w USA, które wycofały wszystkie chore i antyludzkie obostrzenia. Państwa nie są już niezależne. Rządzący, bankierzy, prezesi korporacji i władcy spotykają się przy różnych okazjach i planują różne wydarzenia, jak chociażby tą ogólnoświatową operację covid19, która odbiera powoli podstawowe prawa ludności świata. A szczepionki lansują, bo po straszeniu medialnym wielu ludzi wierzy, że to "lekarstwo" na koronawirusa. Tak się "przypadkiem" składa, że to towarzystwo globalistów strasznie ubolewa nad "przeludnieniem" ziemii... szkoda, że ich nikt nie "abortuje" dla dobra ludzkości... ech...

~Arek (46.134. * .47) 10.05.2021 15:14

Tak samo jak wszyscy sądzą, że szczepionki są darmowe.... W podatkach za nie płacicie, płacicie przez ponad rok jak trwa pandemia składki, a z opieki lekarskiej nie ma szans skorzystać. Ostatnio był reportaż, na 100proc płacących składki 1/3 w ubiegłym roku skorzystała z opieki z medycznej... Więc cóż naszymi pieniędzymi...Otoz za coś szczepionki trzeba było kupić...

~Lewak (89.72. * .75) 10.05.2021 15:10

@To sem ja
Wiem co to statystyki i wiem jak można nimi manipulować. Interesują mnie głownie suche liczy, te są najmniej zmanipulowane. Ciekaw jestem jakie jest twoje źródło informacji, skąd ta pewność, że covid jest wymyślony, oraz kto miałby go wymyślić w taki sposób, że wszystkie zwaśnione ze sobą mocarstwa i mniejsze państwa dały się nabrać. Już to widzę jak USA, Rosja, Chiny, UE, Indie, Wielka Brytania, Francja, Turcja, Hiszpania, Ukraina, Polska i generalnie cały świat dogadały się ze sobą, żeby wcisnąć nam maseczki, które nasz wspaniały rząd dzielnie transportuje Antonowem. To, że nasze władze nie radzą sobie z pandemią to inna sprawa.

~Raper klasztorny (89.64. * .167) 10.05.2021 14:52

Straszne życie, tak widzieć wszędzie wrogów. Nawet do psychiatry nie pójdziesz to sem ja, bo on też by cie pewnie chciał wykończyć.

~To sem ja (31.0. * .201) 10.05.2021 11:37

raper, błyszczysz jak woda w klozecie...
"Przeglądam różne statystyki, pod którymi ktoś się podpisuje, czyli bierze za nie odpowiedzialność." - wiesz co to jest statystyka? Krótko mówiąc: zależy przez kogo i na czyje zlecenie jest robiona. Należy połączyć kropki: jednostronna propaganda medialna (cenzorskie uciszanie ludzi, którzy mają uzasadnione inne zdanie), wpływ na światowe rządy who (kto jest głównym sponsorem?), wciskanie nie przebadanych eksperymentalnych zastrzyków (nieznane długofalowo skutki uboczne i nie odnotowywanie nop-ów i zgonów po nich), wadliwe testy chybił/trafił (twórca tych testów powiedział, że nie nadają się do testowania na zakażenie koronką) - wykonywane tam gdzie akurat władza potrzebuje, bezzasadne lockdowny (chyba że "ktoś" chce wykończyć własność prywatną) i bezzasadne maseczki (jak to powiedział któryś medialny konował: "mają przypominać, że wciąż jest pandemia").
No i na prędce zmiana samej definicji pandemii... itd.itp.
A nadmiarowe zgony są tylko i wyłącznie z powodu braku opieki zdrowotnej ludzi chorych na "choroby współistniejące". Bo za 'covid' są dodatkowe pieniążki, wg zasady "pandemio trwaj".

~Raper klasztorny (89.64. * .167) 10.05.2021 07:55

"myślę, że większośc wie które posty są moje a które nie."

Tak, jak ktoś pisze same głupoty to już wiemy, że to prawdziwy ty.

~Do Krystyna (89.64. * .178) 09.05.2021 22:11

Też a Pani czym się chwalić... Piszę Pani, że spędziła 20 na hali. W tym 15 kolejka.! 5min!!! Tylko 5min zajęło lekarzowi zbadanie Pani i podanie szczepieniu! Szczepienie załóżmy 2min...w ciągu 3min została Pani zbada przez lekarza? Czy Pani jest poważna? Dzieci przed szczepieniem idą na bilans, wizyta trwa 15/20 min, wywiad. A tu szczepionka o której tyle złego się słyszy, tyle ludzi ma powiklania... Przykład Pana, który zasłabł dziś pod halą (potwierdzona informacja od osoby wracającej z parku). Ludzi powierzacie swoje życie, zdrowieoskbie badajacej was 3/5min!To jest dosłownie jak szczepienie baranów. A swoją drogą.

Dlaczego czekal na karetkę, dlaczego karetka ie stoi cały czas na miejscu "w razie co"... Lekarzy brakuje w szpitalach... Więc kto tam siedzi i bada???
Macie szanse zrezygnować, nikt Was nie zmusza! Nie ma nic cenniejszego od życia!

~Lewak (89.72. * .75) 09.05.2021 20:20

@To sem ja
Nie muszę gdzieś być, żeby być zorientowanym. Nigdy nie byłem w Afryce, a wiem jak wygląda żyrafa. Nie pisałem nic o segregacji w Izraelu, tylko o ilości zakażeń. Przeglądam różne statystyki, pod którymi ktoś się podpisuje, czyli bierze za nie odpowiedzialność. Nie wierzę w historie wyssane z palca wymyślane przez różnych anonimowych trolli. Co do covida, to parę bliskich mi osób ciężko go przechodziło, dwoje znajomych nie żyje. Pod mój nick też się czasami jakiś prawak podszywa, więc się nie łam. Takie uroki komentarzy bez logowania.

~To sem ja (31.0. * .83) 09.05.2021 12:54

"Przykład Wielkiej Brytanii i Izraela pokazuje, że warto się szczepić" - byłeś tam? Czy powtarzasz brednie z tv? Akurat informacje są mocno sprzeczne. Na pewno w Izraelu jest wdrażana jawna segregacja ludzi. I do tego globaliści zmierzają: dyskredytowac osoby niezakeżne i myślące, które nie poddają się ich procedurom.
"Chociaż nie wierzę, żeby cokolwiek po za osobistą tragedią was przekonało." - to prawda, ale tyczy się covidian (wyznających tę covidiozę).
Znów jakiś lewus podszywa się pod mojego nicka... myślę, że większośc wie które posty są moje a które nie.

~Lewak (89.72. * .75) 09.05.2021 12:12

Nie dajcie się ogłupić antyszczepionkowcom.

~Xxx (87.239. * .85) 09.05.2021 10:34

Dlaczego nie wezwali lotniczego pogotowia ratunkowego a czekali na przyjazd naziemnej karetki ? Jastrzębskiego pogotowia się nie wzywa - patałachy . Do obierania ziemniaków w mojej firmie bym ich nawet nie zatrudnił bo sam bym im musiał pomocy medycznej udzielać.

~Śnieżka (87.239. * .85) 08.05.2021 23:40

......... ten starszy pan praktycznie upadł koło mnie, wyszedł z punktu szczepień, jednak bardzo szybko wybiegli ludzie którzy udzielali pomocy a ja nie chciałam robić sztucznego tłoku i poszłam dalej w swoja stronę lecz widok dramatyczny ciekawe czy żyje ?!

~Krystyna (87.239. * .85) 08.05.2021 23:00

Również przejeżdżając ul Jana Pawła II przy wejściu na przewróconych barierkach leżała osoba a w okół niej stało kilka osób które odwróciły ja na pozycje bezpieczną boczą i prawdopodobnie czekały na przyjazd karetki, mógł być to wstrząs po szczepieniu ! Ktoś wie co się stało dokładnie ?

~Monika (89.64. * .133) 08.05.2021 22:40

Bardzo dobra obsługa , miła i kompetenta. Zarówno pani na wejściu, lekarz oraz szczepiaca pani pielęgniarka.Wszystko zajęło nie więcej niż 20 minut w wym 15 min czekania po szczepieniu. Szczepionka Astra, nic się złego nie dzieje. A do Olaf akurat bylam tam o tej godzinie i nic się nie działo. Prosze nie kłamać i nie siać paniki

~Olaf (188.147. * .254) 08.05.2021 15:41

Właśnie o 15:30 dzisiaj koło wejścia/wyjścia do naszego punktu szczepień zasłabła osoba . Trwa akcja ratunkowa.

~Lewak (89.72. * .75) 08.05.2021 12:46

Przykład Wielkiej Brytanii i Izraela pokazuje, że warto się szczepić. Koronosceptykom proponuję spacer na cmentarz, zobaczcie ile nowych grobów. Chociaż nie wierzę, żeby cokolwiek po za osobistą tragedią was przekonało.

~Gwiazda (87.239. * .85) 08.05.2021 11:23

Jeśli tak samo szczepią jak leczą w naszym szpitalu górniczym to powinni zamknąć punkt szczepień w trybie natychmiastowym.

~Asia (89.64. * .128) 08.05.2021 10:34

Na 6osob, które znam i miały w tym tyg szczepienie... 4 mają objawy poszczepienne. Osoby młode 30/45 lal... Gorączka, wymioty, nagły kaszel. Emeryci się nie przyznają, i nie zgłoszą bo przecież nie wiedzą gdzie i jak... A ile takich osób jest... Pewnie dziesiątki...

~Jarosław KatRZyński (89.64. * .214) 08.05.2021 08:00

Po wyszczepienia wszystkich i wszystkiego Pfaizer ogłosi wynalezienie leku na Covid.
Prace są na już na ukończeniu.
TRZEBA ZAROBIĆ NA SZCZEPICH POTEM NA LEKACH.
PFAJZER OGŁOSIŁ,ŻE ZYSKI OD POCZĄTKU PANDEMI WYNOSZĄ 28MILIARDÓW DOLARÓW.
Fajna ta pandemia taka dochodowa a to tylko jeden koncern medyczny.

~Jarosław Katrzyński (89.64. * .214) 08.05.2021 07:54

Do : To sem ja.

Myślisz że im głupiej to lepiej??!Tak uważasz.
Powiedzieli w TVPiS,że ziemia jest płaska i to powtarzasz już chyba z trzydziesty raz w każdą głupotę im uwierzysz.

~Raper klasztorny (89.64. * .29) 07.05.2021 19:45

Nie szczepią się tylko ci, którym pasuje obecna sytuacja - lockdowny, zamykanie firm, bieda i rosnąca depresja.

~Lol (37.47. * .179) 07.05.2021 19:30

Szczepionki mają czipy.tak się nie fortunnie stało że dostałem 5 czipów bo pielęgniarka nie rozmieszała fiolki.

~Gość (89.64. * .138) 07.05.2021 16:02

Ja sobie zażyczyłem szczepionkę z czipem od apple bo częsciej korzystam z telefonu niż z komputera i wole być kompatybilny właśnie z telefonem. Oczywiście moja prośba została zaakceptowana przez punkt szczepień

~To sem ja (89.64. * .223) 07.05.2021 14:50

Już dawno udowodniono że ziemia jest płaska, tylko rządy mocarstw utrzymują to w tajemnicy.

~Janusz Tracz (89.64. * .216) 07.05.2021 13:39

po1 szczepionka dziala tylko kilka miesiecy
po2 zaszczepiony i tak moze zachorowac(czy przejdzie lagodniej to sie okaze)
po3 szczepiony i tak zaraza
po4 a jak zaraza znaczy ze stwarza jeszcze wieksze zagrozenie poniewaz to on ma miec "przywileje"
po5 konstytucja, rozdział 2 art. 32
po6 argument covidian- kto sie nie szczepi niech potem placi za leczenie.. idac tym tropem trzeba tak zrobic np z palaczami
mozna tak wymieniac i wymieniac, ale niektorzy sa tak zaslepieni i glupi ze uwierza we wszystko

~klimat rączy (81.200. * .162) 07.05.2021 11:58

Nie jest ważne czy jesteśmy chętni na szczepienia, czy jesteśmy przeciwni szczepieniom...Ważne jest aby nie dać się podzielić tej bandzie sukin...nów u góry.
Tak zwolennicy jak i przeciwnicy powinni być wrogami jakiejkolwiek selekcji dzielącej ludzi paszportami, zaświadczeniami i innymi potwierdzeniami.
Apartheid szczepionkowy, dyskryminacja paszportowa, rasizm społeczny idealnie wpisują się w działania cwaniaków z rządu. NIE DAJMY SIĘ !!!!!!!

~Adam (89.64. * .128) 07.05.2021 11:30

Może mi ktoś racjonalnie wytłumaczyć co Wam daje szczepienie? Testy na granicy w dalszym ciągu obowiązują, emeryci rzucili się na szypawki w obawie ze nie wejdą do kina restauracji czy muzeum( ha ha widział ktoś kiedyś tłumy emerytów w restauracji czy kinie..., jak siedzieli tak dalej będą siedzieć w swoich 4ścianach), maski dalej nosić musicie, do szpitala nie wezmą Was i tak bez testu. Wszystko zostanie tak jak było... Z tym, że Was będzie już a tym świecie mniej... Tak jak ktoś wcześniej napisał worki czekają... Może zainteresujcie się u ilu osób są oddczyny poszczepienne. W samym woj mazowieckim w marcu zgłoszono ponad 5tys osob

~Prawdomowny (46.134. * .142) 07.05.2021 11:03

Niesamowite jak bezrefleksyjnie ludzie godzą się na segregacje i tak na prawdę przymusowa szczepionkę bo jeśli nie dzisiaj to już niedługo niewiele bez niej będzie można zrobić w życiu. Ktoś dawno temu powiedział, ze jeśli ktoś nie szanuje swojej wolności, znaczy to, ze zwyczajnie na nią nie zasługuje. Owszem, również predzej czy pozniej ja przyjmę ponieważ funkcjonuje na terenie całej Europy, biznesu trzeba pilnowac bo pieniądze same się nie zarobią, ale brak tej przysłowiowej lampki w głowie jest druzgocący tak samo jak nazywanie sceptyków szczepień plaskoziemcami. Ludzie, opamiętajcie się, historia zna wiele przykładów jak persony zza kurtyny potrafili dzielić narody do tego stopnia, ze sasiad sąsiada kablowal. Wszystko do tego zmierza.

~Raper klasztorny (89.64. * .29) 07.05.2021 10:33

Są jeszcze w społeczeństwie ludzie którzy wierzą, że te szczepionki mają czipy?

~To sem ja (31.0. * .237) 07.05.2021 09:02

gość z 8.34. Problem jest w tym, że dranie, które póki co "za darmo" i "dobrowolnie" raczą nas tą szczypawką, zaczynają przebąkiwać o wprowadzeniu obowiązku szczepień! (coraz mniej ludzi wierzy w propagandę?) A do tego szykuje się bezprawna i jawna segregacja. Więc "jastrzębianka", teheran czy taki xXx powinni iść jak najprędzej po czipionkę m.in. gatsa ("dobroczyńca"). Konieczne lecz nie duże straty...

~Gość (87.101. * .98) 07.05.2021 08:34

Pisanie kto za a kto przeciw nie ma sensu i tylko pokazuje strach i frustrację w narodzie. Każdy robi jak uważa . Proponuje otwarcie przychodni i dostęp do lekarza bo zabraknie miejsca na cmentarzach dla poważnie chorych .

~jastrzębianka (89.72. * .74) 07.05.2021 07:51

Sprawnie, szybko i bezboleśnie. Szczepią doświadczone pielęgniarki. A wszystkich "płaskoziemców" i niedowiarków zatrudnić w szpitalu covidowym. Niech patrzą jak duszą się lub umierają chorzy na covid. Może wtedy uwierzą. Oni na wszystkim się znają najlepiej. Zaufajmy specjalistom!!!

~Bóldog (91.205. * .174) 07.05.2021 07:22

Cos sie udalo bo Burmistrzowa sie tym sie zajmowa.
Ona zaczelaby od konkursu i zbierania propozycji. Ale tak za dwa-trzy lata.

~Olaf (87.239. * .85) 06.05.2021 21:43

"Dziś
W hali zaszczepiono pół tysiąca osób" + kota od Jarka.

~xXx (91.224. * .57) 06.05.2021 20:53

Foliarze w ofensywie. Nie przekonasz takiego że ziemia nie jest płaska. Taki wszystko wie lepiej.