Bezstresowa przeprowadzka - czy jest możliwa?

Wielu osobom przeprowadzka kojarzy się negatywnie – ze stresem, chaosem oraz nieporządkiem. Nie istnieje przepis na idealną, bezstresową przeprowadzkę, jednak można łatwo skorzystać z wielu praktycznych wskazówek, z których pomocą można skutecznie zredukować poziom stresu związanego z przeprowadzką.

Bezstresowa przeprowadzka - czy jest możliwa?

Pierwszy krok w stronę bezstresowej przeprowadzki

Pierwszym etapem, który pomoże w opanowaniu stresu podczas przeprowadzki, jest dokładne zaplanowanie całego przedsięwzięcia. Przeprowadzka to długi proces, podczas którego może wydarzyć się wiele nieplanowanych sytuacji. Odpowiednie przygotowanie do tego wydarzenia pozwoli opanować ewentualny, nieprzewidziany kryzys bez tracenia dużej ilości nerwów.

Na samym początku warto pomyśleć o logistycznej stronie przeprowadzki i wybrać odpowiednią firmę przeprowadzkową. Przeprowadzki w Łodzi nie muszą być stresujące, wystarczy skorzystać z usług renomowanego przedsiębiorstwa, takiego jak Fortis Przeprowadzki: https://fortis-przeprowadzki.pl/. Firmę znajdziemy przy ulicy Okopowej 70/106 w Łodzi.

Przygotowania przed przeprowadzką – najważniejsze elementy 

Przygotowując się do przeprowadzki, nie można zapomnieć o kilku kluczowych kwestia, bez których całe przedsięwzięcie byłoby znacznie utrudnione. O czym należy pamiętać?

 • Na początek o zmianie miejsca zamieszkania należy powiadomić odpowiednie instytucje oraz urzędy, a także dostawców internetu czy operatora sieci komórkowej.
 • Kolejną istotną sprawą jest zgromadzenie kartonów do pakowania. Nie warto zostawiać tej czynności na ostatnią chwilę, ponieważ może okazać się, że zgromadzonych kartonów jest zbyt mało, co mogłoby wytworzyć niepotrzebną sytuację stresową.
 • Przeprowadzka to dobry moment, aby wykonać inwentaryzację swoich rzeczy. Nie warto zabierać ze sobą do nowego miejsca zamieszkania przedmiotów popsutych, nieużywanych lub niepotrzebnych. Przeglądanie swojego mienia należy rozpocząć parę dni przed przeprowadzką, tak aby na spokojnie posegregować cały swój dobytek. Niepotrzebnych rzeczy można pozbyć się na kilka sposobów – oddając rodzinie lub znajomym, wystawiając ogłoszenia internetowe (za darmo lub odpłatnie), przekazując potrzebującym.

Przeprowadzkowy niezbędnik – co zawsze warto mieć pod ręką?

W trakcie procesu przeprowadzki zdarzają się momenty, kiedy trudno jest znaleźć potrzebne w danej chwili rzeczy, szczególnie kiedy w całym tym procesie uczestniczy wiele osób, które korzystają ze wspólnych narzędzi. Aby  nie marnować czasu na szukanie pośród góry kartonów nożyczek czy taśmy klejącej, warto przygotować wcześniej pudełko/miejsce, w którym będą znajdowały się najpotrzebniejsze przedmioty.

Co powinno znaleźć się w przeprowadzkowym niezbędniku?

 • Kilka par ostrych nożyczek.
 • Szeroka, mocna taśma klejąca – najlepiej kilka rolek.
 • Markery, długopisy.
 • Worki na śmieci różnych rozmiarów.
 • Mały ostry nożyk (na przykład do tapet).
 • Folia bąbelkowa lub stare gazety – przydadzą się przy pakowaniu szklanych przedmiotów.
 • Ręcznik papierowy, ściereczki.
 • Miska/wiaderko oraz środki czystości.
 • Różnego rodzaju sznurki lub linki.
 • Drabina.

 

Artykuł sponsorowany

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].