Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Listwy prysznicowe i brodzikowe - estetyczny i praktyczny dodatek

Kabina prysznicowa to dla wielu osób absolutnie podstawowy element wyposażenia łazienki – dostępność zróżnicowanych modeli pozwala zaś na znalezienie takiego wariantu, który doskonale wpisuje się w estetykę wnętrza, a przede wszystkim znakomicie spełnia swoją rolę. Żeby jednak jeszcze bardziej usprawnić korzystanie z kabiny, a jednocześnie dopilnować jej prawidłowego wykończenia, warto zadbać o zastosowanie odpowiednich listew. Dzięki nim kabina prysznicowa będzie bardziej funkcjonalna, a przy tym zachwyci swoim designem.

Listwy prysznicowe i brodzikowe - estetyczny i praktyczny dodatek

Listwy w łazience – dlaczego są tak ważne?

Nie da się ukryć, że to właśnie łazienka jest tym pomieszczeniem w domu, w którym panuje największa wilgotność. Dlatego też konieczne jest zamontowanie chociażby prawidłowej wentylacji, co zapobiegnie skraplaniu się pary wodnej i tym samym wnikaniu wilgoci w ściany oraz we wszelkie newralgiczne miejsca. Woda niestety może wnikać nawet w najmniejsze elementy, co z kolei może prowadzić nawet do uszkodzeń. Rozwijająca się pod jej wpływem pleśń jest szkodliwa dla zdrowia wszystkich mieszkańców, warto zatem zapobiegać jej powstawaniu.

To właśnie za sprawą listew prysznicowych jesteśmy w stanie przeciwdziałać osadzaniu się wilgoci. Za sprawą tych niepozornych elementów nie tylko ochronimy wyposażenie przed zniszczeniem, ale też zadbamy o komfort domowników. To proste w montażu rozwiązanie, które niesie za sobą wiele zalet.

Obecnie listwy można znaleźć w wielu modnych kolorach, dzięki czemu stają się one nie tylko formą kontrolowania przepływu wody – pozostają też stylowym dodatkiem aranżacyjnym. Nie od dziś wiadomo, że kabiny prysznicowe, oprócz pełnienia podstawowych przydatnych funkcji, niejednokrotnie bywają również prawdziwym dziełem estetycznego designu. Wykorzystanie dobrej jakości listew do brodzika (https://listwy.online/listwy-brodzikowe-prysznicowe/) podniesie zatem atrakcyjność wnętrza.

Jakie listwy wybrać do kabiny prysznicowej?

Listwy do kabin prysznicowych muszą mieć określone parametry. Przede wszystkim istotna jest ich odporność na wilgoć – nie powinny się pod jej wpływem odkształcać ani niszczyć. Dlatego też sensownym wyborem będzie listwa wykończeniowa do brodzika, która została wykonana ze stali nierdzewnej. To niezwykle solidny materiał, który nie ulega korozji, wobec czego przez wiele lat zachowa swój pierwotny kolor i kształt bez nawet najmniejszych plamek z rdzy, które naruszałyby estetykę.

Stal nierdzewna jest najlepszym rozwiązaniem także pod innymi względami. Jak wiadomo, listwa kabiny prysznicowej powinna być wytrzymała i trwała. Nie powinna łatwo ulegać zarysowaniom ani tracić swoich właściwości pod wpływem ciężaru. Stalowa listwa prysznicowa podłogowa daje nam gwarancję, że uzyskany dzięki niej efekt będzie długotrwały. Jednocześnie ten materiał odznacza się estetycznym wyglądem. Listwa do prysznica wyprodukowana ze stali nierdzewnej znakomicie wpisuje się w styl nowoczesny, industrialny, a nawet klasyczny (tutaj szczególnie polecany jest wariant złoty).

Listwa pod prysznic – jaką pełni rolę?

Oczywiście należy wyróżnić co najmniej kilka rodzajów listew stosowanych w obrębie kabiny prysznicowej. Na szczególną uwagę zasługuje listwa spadkowa (dostępna tutaj https://listwy.online/listwy-spadkowe/), która służy do utworzenia wymaganego 2% spadku w przypadku odpływu liniowego. W ten sposób osiągamy wymagane nachylenie, który pozwala na swobodny odpływ wody, a jednocześnie boczną, ostrą krawędź płytek, przez co całość prezentuje się niezwykle estetycznie. Listwa brodzikowa spadkowa łączy w sobie zatem i ładny wygląd, i praktyczną funkcję.

Równie przydatna jest listwa do szyby prysznicowej. Za jej pomocą można sprawnie utworzyć kabinę prysznicową, nie ryzykując ani jej nieszczelnością, ani utratą ładnego wyglądu łazienki. Połączenie listew i szyb kabiny jest niezwykle proste. Listwa do szyby bywa zresztą stosowana nawet jako obramowanie lustra, co pozwala uwydatnić element na tle ściany i przy okazji zabezpieczyć go przed uszkodzeniami.

Warto pamiętać, że to, jak ostatecznie będzie się prezentować profil do szyby prysznicowej, zależy także od koloru i jego wykończenia. Szczególnie polecane są warianty polerowane.

Artykuł sponsorowany

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].