Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odział Pediatryczny u sąsiadów zawieszony

Oddział Pediatryczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 3 w Rybniku zostaje zawieszony. Oznacza to, że dzieci potrzebujące pomocy lekarskiej zostaną skierowane również do jastrzębskiego szpitala.

Odział Pediatryczny u sąsiadów zawieszony

Oddział Pediatryczny rybnickiego szpitala wojewódzkiego zawiesza swoją działalność w terminie 1 lipca - 31 sierpnia. W tym czasie dzieci potrzebujące hospitalizacji zostaną skierowane również do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu. Oznacza to, że na oddziale przeznaczonym dla małych pacjentów w naszym mieście może być więcej dzieci.

Powodem czasowego zamknięcie oddziału pediatrycznego w Rybniku jest niewystarczająca liczba lekarzy, niezbędna do zapewnienia całodobowej opieki.

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kleryk na estradzie (80.188. * .244) 28.06.2021 11:26

@Bolo 26.06.2021 14:45

Czasem piszę bzdury albo prześmiewcze teksty w ironicznym tonie.

Ale akurat to, co zostało napisane w tamtym poście, to szczera prawda. Smutne wydarzenie, ale prawdziwe.

~Łysy (87.239. * .85) 26.06.2021 23:31

Mamy takie miasto że nie wskazało LPR miejsca do ładowania w nocy i nie są w stanie udzielać pomocy na terenie naszego miasta nie chodzi o lądowisko koło szpitala. Takie mamy władze - skandal hetman niszczysz te miasto !

~Bolo (31.0. * .231) 26.06.2021 14:45

Do
Kleryk na estradzie
25.06.2021 7:13

Że też Ci język nie odpadnie , za gadanie/pisanie takich bzdur

~Kris (31.0. * .231) 26.06.2021 14:42

Adam
Dziś o 7:42

Arłukowicz, on miał fajne pomysły

~Adam (188.137. * .51) 26.06.2021 07:42

Kto wreszcie doprowadzi ten chory system do porządku ?bo to co się teraz dzieje i za takie pieniądze woła o pomstę do "nieba"

~Łysy (87.239. * .85) 25.06.2021 21:58

Lotnicze pogotowie ratunkowe omija ten szpital z prostych powodów. Włożą całe serce aby odratować człowieka a w takim szpitalu jak cały trud lekarza , ratownika oraz pilota poszedł by na marne w 99% przypadków. Jeszcze nie widziałem lotu HMS do naszego szpitala lecz sam transport miedzy szpitalny. Po drugie lotnisko koło szpitala działa od świtu do zmierzchu - nie jest całodobowe.

~What?! (89.64. * .194) 25.06.2021 20:13

To niech sobie do Rydułtów albo do Katowic jeżdżą.

~Zbyszek (188.147. * .17) 25.06.2021 15:31

Zapraszamy nawet LPR tylko coś ostatnio omija szerokim łukiem nasze miasto lecz może się to zmieni

~stasiu (89.25. * .86) 25.06.2021 08:01

Ważniejsze 12 tysięcy na trzecie dziecko zamiast dostęp do lekarza.

~Kleryk na estradzie (80.188. * .244) 25.06.2021 07:13

A jak moja ośmioletnia córka złamała sobie rękę 3 tygodnie temu, to z Jastrzębia odesłano nas do Rybnika. Tam na SOR-ze tylko dla dzieci czekaliśmy 5 godzin na przyjęcie w nieludzkich warunkach. Było tam duszno i bez picia. Lekarz, który nas wreszcie łaskawie przyjął stwierdził, żeby dalsze leczenie odbywać u niego w Gliwicach.