Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

18-latka oszukana na portalu aukcyjnym. Straciła ok 3 tys. zł

18-letnia jastrzębianka straciła 2900 zł na  portalu aukcyjnym. Wysłała kupującemu telefon komórkowy, ale nie otrzymała za niego należności. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

18-latka oszukana na portalu aukcyjnym. Straciła ok 3 tys. zł

Młoda kobieta padła ofiarą oszusta na portalu aukcyjnym. Wysłała mu telefon o wartości 2900 zł, jednak nie doczekała się zapłaty za niego. W zamian oszust przedstawił polecenie wykonania przelewu oraz zdjęcie z paszportu. Mimo to pieniądze nie dotarły na konto jastrzębianki.

- Wszystko wskazuje na to, że kupujący już z zamiarem oszustwa zlecił dyspozycję do banku, a zarazem potem ją wycofał. W ten sposób kobieta stała się ofiarą przestępstwa - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi przestrzegają, że zakupy „w sieci” to bardzo popularna, wygodna i często tańsza opcja niż w tradycyjnym sklepie. Trzeba jednak być bardzo ostrożnym i pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania podczas dokonywania różnych internetowych transakcji. W przypadku kiedy sprzedajemy towar, warto poczekać, aż pieniądze ze sprzedaży pojawią się na naszym koncie, albo skorzystać z usługi płatność przy odbiorze. Kiedy występujemy w roli kupującego, warto korzystać ze sprawdzonych portali, czytać opinie o sprzedającym i nie dać się nabrać na zaniżone ceny oferowanych towarów.

 

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kris (46.134. * .218) 29.07.2021 19:12

Ludzie dzielą się na tych którzy zostali oszukani i na tych , którzy zostaną oszukani. Najgorsze jest to ,że nie ma kary dla złodziei, powinno być tak jak w Iraku, czy Ghanie . Wtedy nie byłoby problemu ze złodziejami.
W Ghanie za kradzież telefonu , obcięto złodziejowi prawą rękę i lewą stopę. Można ?

~bbbb (89.64. * .241) 29.07.2021 12:56

No cóż, droga lekcja. Znajomy padł ofiarą oszusta, ale w odwrotnej sytuacji. Obawiam się, że ów telefon ma już innego właściciela i już mu współczuję gdy pewnego dnia zapukają do niego policjanci. Bo chyba ten telefon zostanie wciągnięty na listę kradzionych?

~Joka (5.172. * .41) 28.07.2021 15:29

Do
Prawdomowny
Dziś o 8:34

Cóż za samokrytyka , szacun.

~Dani (89.77. * .24) 28.07.2021 14:19

Ja rozumiem że emeryci się nabierają ale młoda osoba???
Kto nie dostając pieniędzy na konto wysyla komuś tak drogi telefon???
A wystarczyło tylko odrobinę pomysleć....

~LG (85.158. * .228) 28.07.2021 10:55

Matko... dopóki nie mam kasy na koncie to potwierdzenie przelewu nic dla mnie nie znaczy... Takie mamy inteligentne młode społeczeństwo.

~Prawdomowny (31.60. * .56) 28.07.2021 08:34

O tym, ze ludzie sa głupi wiadomo nie od dziś, ale ze aż tak to jednak trochę szokuje.

~Jan Przelew (213.76. * .99) 28.07.2021 07:54

W zamian oszust przedstawił polecenie wykonania przelewu oraz zdjęcie z paszportu. .... dobre naprawdę dobre