Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pomaga bezinteresownie - jastrzębska Lady D.

Jastrzębianka Ewa Goleniewska, choć sama jest osobą niepełnosprawną, bezinteresownie pomaga innym w hospicjum. Pracuje również na szpitalnym oddziale covidowym.

Pomaga bezinteresownie - jastrzębska Lady D.

Ewa Goleniewska zdobyła tytuł Lady D. im Krystyny Bochenek. Jest on przyznawany kobietom z niepełnosprawnościami, które osiągają sukcesy lub wspierają innych. Nazwa konkursu stanowi skrót od wyrażenia "Lady Disabled – Dama Niepełnosprawna".

- Mimo poważnych schorzeń neurologicznych, sprawiających wiele bólu, Pani Ewa jest czynną pielęgniarką zarówno w szpitalu jak i w hospicjum, gdzie niesie chorym ulgę w cierpieniu. Obecnie podjęła pracę na tzw. oddziale COVID-owym - uzasadnia swój wybór kapituła konkursowa.

 Sama wyróżniona uważa, że nie robi niczego nadzwyczajnego.

- Bardzo mnie cieszy to wyróżnienie, tym bardziej, że moim zdaniem nic takiego nie robię. To normalne, że należy pomagać, w każdych okolicznościach - powiedziała Ewa Goleniowska.

Dyplom poświadczający nadanie tego zaszczytnego miana Ewa Goleniowska odebrała z rąk prezydent Anny Hetman oraz organizatora konkursu, sentora Marka Plury.

- Jestem dumna z tego, że jastrzębianie potrafią tak pięknie sobie pomagać. Pani Ewa to cudowny przykład tego, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem. Niezmiernie się cieszę, że mogę dziś wręczyć tę nagrodę - mówiła Anna Hetman.

Warto zaznaczyć, że to drugie tego typu wyróżnienie dla jastrzębianki. Ewa Goleniowska 3 lata temu otrzymała tytuł "Lady D. Województwa Śląskiego" w kategorii "życie zawodowe". W tym roku nagrodzono jej działalność społeczną.

- Tym razem doceniliśmy to, co pani Ewa robi  dla swojego najbliższego otoczenia tu, w Jastrzębiu-Zdroju. Już nie jako pielęgniarka, lecz jako osoba bardzo aktywnie udzielająca się w  organizacjach pozarządowych. Stąd ta wielka przyjemność, że mogę po raz drugi wręczyć dyplom honorowej Lady D. pani Ewie - mówił senator Marek Plura.

Tytuły Lady D. przyznawane są od 19 lat. Kategoria "działalność społeczna" funkcjonuje natomiast od 2 lat.

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Lewak (89.72. * .59) 21.08.2021 08:08

Jaśnie panujący to są tłuste koty z PiS.

~Edek (46.134. * .147) 20.08.2021 06:33

Lewak
19.08.2021 15:11

Dlaczego piszesz pani Hetman ? Szacunku trochę , to jaśnie pani nam panująca , człowieku , kultury w domu nie nauczyli?

~Gość (188.147. * .185) 19.08.2021 22:22

Ludzie odwalają robotę za urzędy a urzędasy biorą kasę za foty

~Kris (37.248. * .164) 19.08.2021 20:43

Lewak
Dziś o 15:11

Kup sobie blaszkę

~Mieszkańcy sąsiadujący ze Skate park (89.64. * .53) 19.08.2021 19:01

Może pani Prezydent pofatygowała się na spacerek w okolice Skate Parku. Najlepiej ze swoim biurkiem. Krzyki, trzaski, trzeszczenia i bum bum bum wydobywające się z kolumny organizatorów siedzących pod parasolem reklamującym deskorolki i hulajnogi. Świetnie się bawią udając że coś robią. Prócz wzmożonego hałasu nic robią dobrego. Akurat umiera nasz sąsiad. Czy to jest miasto zarządzane przez kogoś światłego czy ciemną masę wrogą wszystkim mieszkańcom. Wiemy, że te informacje czytane są przez Policję, Straż Miejską i urzędników. Dlaczego nie reagują? Pewnie czekają na oficjalne zgłoszenie na piśmie z podpisami i danymi mieszkańców. Tego nie zrobimy, bo obowiązkiem służb jest reagowanie w obronie mieszkańców. Czy służby czekają na oficjalne powiadomienie o pijanym kierowcy? Nie, wystarczy zadzwonić. Gdy ktoś z mieszkańców Turystycznej zadzwonił z prośbą o interwencję, dowiedział się, że hałas musi być, skoro skaczą na deskorolkach. SM w ogóle nie reaguje choć mają bardzo blisko i spacer dobrze by im zrobił. Gdyby przespacerowali się pod balkony to by usłyszeli jaki jest hałas.

~Kris (37.248. * .237) 19.08.2021 15:54

Borzena z Pułnocnej
Dziś o 11:26

Nawet śmieszne :)

~Lewak (89.72. * .59) 19.08.2021 15:11

Część komentujących ma obsesje na punkcie pani prezydent. Artykuł jest o kimś innym. Pani Hetman wręczyła tylko nagrodę. Duda też wręcza, pod warunkiem, że ktoś chce przyjąć.

~Borzena z Pułnocnej (80.188. * .244) 19.08.2021 11:26

Barco jest mi stego pofodó fszystko jedno.

~Chorzy na nienawiść (89.64. * .53) 19.08.2021 09:54

Nie da się ich wyleczyć. Umrą z nienawiści do siebie. Wspaniały przykład otwarcia na ludzi, tym bardziej wzbudza niechęć i nienawiść, czym bardziej jest się daleko od zwykłego szacunku dla innych.
Lekceważenie innych, choćby w najmniejszym stopniu rzucając śmieci, wyrzucając pety przez okna i balkony, hałasowanie, nie ustępowanie w autobusie miejsca osobom starszym, to chamstwo i początek zabijania siebie samego. Bardzo szybko zdobywa się niechęć innych.
Przykłady nienawiści do innych widać w komentarzach. Nie wiedzą, że wiadomo kim są ci podpisujący się prostacko. Znane są ich adresy i nazwiska.

~Joka (46.134. * .20) 19.08.2021 08:01

I znowu Ania , cudowna focia .

~Ucho od dzbana (80.188. * .244) 19.08.2021 07:49

Caryca z bunkra wypełzła?

Ona jest w stanie promować się nawet na plecach osób niepełnosprawnych.

Żałosne to jest i słów brak, jakie ta nasza pani burmistrz ma parcie na szkło. Abdykuj Anno, wstydu oszczędź!

~Xyz (89.64. * .127) 19.08.2021 06:57

Pani Lady to ta po lewej na zdjęciu?