Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Urządzili sobie miejsce spotkań we wraku

Wraki są zmorą miasta. Jeśli jeszcze na dodatek znajdują w nich schronienie różne osoby,  to aż prosi się o usunięcie takich rupieci. Właśnie jeden z nich został odizolowany na złom.

Urządzili sobie miejsce spotkań we wraku

Jak zauważyli strażnicy miejscy w pojeździe stojącym w okolicach dworca autobusowego w Zdroju, gromadziły się różne osoby. Dzięki interwencji mundurowych samochód został odholowany na złom.

- Strażnicy miejscy mogą usuwać pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje na to, że nie są użytkowane, ale tylko wtedy, gdy znajdują się one na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu - informuje jastrzębska straż miejska.

Nieużytkowane auto należy wyrejestrować i poddać recyklingowi. Pozostawione na osiedlowym parkingu, czy też drodze publicznej stwarza utrudnienia dla  mieszkańców oraz użytkowników dróg, a także zagraża bezpieczeństwu ze względu na zły stan techniczny.

 

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mac (89.77. * .250) 01.10.2021 00:40

Od kilku lat pod pocztą na Opolskiej stoi wrak. Co jadę na pocztę, to mam problem by zaparkować. A ten jak tam stał, tak stoi.

~Spawacz (81.30. * .23) 30.09.2021 22:38

Na 112 nie moga odmowic zgloszenia. Poinformuj ze skladasz anonimowo. Tyle w temacie.

~Ben (85.202. * .235) 30.09.2021 00:11

Zapraszam na ul.Ruchu Oporu 22 przed balkonami stoi od paru lat niebieski 206.

~Do Mieszkańca (89.64. * .207) 29.09.2021 19:56

Zadzwoń i sprawdź jak działa 112.
Alek

~Do Strażnicy Miejscy i Policjanci (5.173. * .219) 29.09.2021 08:11

Nic nie robią bo to pewnie ich bękarty się bawią albo koledzy, co kolegę z którym pije piwo po służbie będzie karał?

~Spawacz (81.30. * .23) 29.09.2021 07:11

Anonimowo tez mozna zglaszac.
Co to jest dolny parking na Wielkopolskiej? To pewnie kolo bloku nr 112, buhahaha. Barany z Wielkopolskiej mysla ze cale J-bie to ich 3 bloki.

~Mieszkaniec (94.40. * .4) 28.09.2021 20:00

Do Strażnicy Miejscy i Policjanci. Jeżeli jakiekolwiek osoby zakłócają twój spoczynek to zadzwoń pod 112. Dyspozyzytorowi przedstaw proszę imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy informując, że zadasz ukarania sprawców zakłócania. Policjanci przybyli na miejsce sporządza niezbędna dokumentację i sprawcy zostaną ukarani. Ty jedynie zostaniesz wezwany na krótkie przesłuchanie i będziesz świadkiem w sprawie. Niestety funkcjonariusze bez świadka nie mogą nic zrobić. Sami będąc na służbie nie mogą być poszkodowani. Każdy tylko narzeka i psoci a jak przejdzie co do czego to lamenciarza nie ma i twierdzi, że nie będzie nigdzie zeznawał.

~Ja (89.72. * .165) 28.09.2021 18:46

A to ciekawe następny taki wrak z powybijanymi szybami,bez powietrza w oponach i na cegłach,bez tablic rejestracyjnych już pokryty mchem.Stoi na dolnym parkingu na Wielkopolskiej i jakoś straż miejska,ani inne służby się nim nie zainteresowały

~Srażnicy Miejscy i Policjanci (89.64. * .207) 28.09.2021 18:05

Mają kamery. Są też kamery na skater parku. Późnym wieczorem spotykają się tam właściciele bryk, czyli aut i motorów. Silniki warczą i wyją, silniki motocykli bez tłumików pracują bardzo głośno. Tak jest codziennie. Wszyscy się świetnie bawią zakłócając ciszę. Dlaczego Strażnicy Miejscy unikają tego miejsca jak ognia. A jak już się pojawią, to o godz. 11:00 - 12:00 przed południem gdy jest cisza bo sprawcy są w pracy lub w szkole.
Wielokrotnie czytałem podobne zgłoszenia i nigdy nie widziałem interwencji Strażników ani policjantów. Co to za zmowa, aby nie działać. Strażników Miejskich zatrudniamy my, mieszkańcy. Wolno nam spacerować po tym terenie i czuć się bezpiecznie. Policja też ma na m służyć. Rozumiemy ich cichu protest, tym niemniej, my czujemy się zagrożeni. Tłamszeni hałasem i chamskimi wyrażeniami. Kiedy służby zareagują. Gdy my weźmiemy się za nich fizycznie?

~żul z zdroju (213.76. * .219) 28.09.2021 17:50

gdzie my teraz piwo będziemy pić.

~Instytut (178.26. * .52) 28.09.2021 08:05

Um miał tworzyć miejsca spotkań a nie likwidować.