"Przepraszam, jak dostać się do więzienia?"

O tym, jak dostać się do więzienia rozmyślał jeden z jastrzębian, który wezwał policję do wymyślonej interwencji.  Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

"Przepraszam, jak dostać się do więzienia?"
Fotografia archiwalna

We wtorek około godziny 21:30 jastrzębscy policjanci zostali zaalarmowani, że młoda dziewczyna jest niebezpieczeństwie, a sytuację komplikuje to, że zażywa narkotyki. Kobieta była córką siostry zgłaszającego.

- Kiedy patrol przybył na miejsce, okazało się, że jastrzębianin jest pod wyraźnym wpływem alkoholu, a po rozmowie z obecną na miejscu siostrą, ustalono, iż nikt nie potrzebuje pomocy. Nieprawdą było również to, że dziewczyna ma brać narkotyki. Mężczyzna w pewnym momencie powiedział: „Zadzwoniłem po was, ponieważ chciałem się dowiedzieć jak dostać się do więzienia”. W związku z bezpodstawną interwencją policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi przestrzegają, że niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Za co grożą konsekwencje prawne w postaci mandatu karnego. Dodatkowo jest to utrudniania osobom naprawdę potrzebującym pomocy kontaktu, telefoniczny zajmując numer alarmowy.


 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~gość (89.64. * .38) 21.11.2021 10:20

No naprawdę na niektóre osoby szkoda słów

~Instytut (178.26. * .52) 18.11.2021 07:39

Codzienność

~******* Ishan (80.188. * .244) 18.11.2021 06:52

Mógł wdać się z nimi w bójkę, sprowokować do nietykalności cielesnej albo chociaż naubliżać. No i do więzienia.