Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trwa modernizacja dróg. Tym razem ulica Strażacka

W Jastrzębiu realizowany jest wieloletni program modernizacji dróg.  W związku z nim remontowana jest kolejna ulica w mieście - Strażacka.

Trwa modernizacja dróg. Tym razem ulica Strażacka

Wyremontowanych zostanie 630 metrów ulicy Strażackiej, a dokładnie odcinek o szerokości 3 metrów. Wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, skropienie jej, a następnie wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych.

- W zakres prac wchodzi również wykonanie remontu odnogi ulicy Strażackiej na długości 70 m bieżących i szerokości 3 m. Tam wykonana będzie podbudowa, a następnie warstwa wiążąca oraz warstwa ścieralna. Na ulicy Strażackiej zostaną wykonane pobocza i wjazdy do posesji w zakresie pasa drogowego. Prace potrwają do 10 grudnia 2021 r - informuje jastrzębski magistrat.

Wieloletni program modernizacji dróg w mieście opiewa na łączną kwotę 15 mln zł. W jego ramach są modernizowane kolejne ulice.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~abc (31.179. * .5) 04.12.2021 13:46

Litości, łatanie dziur lub wymianę nawierzchni nie nadającej się już do niczego nazywacie "modernizacją"?
Odrobine szacunku dla mieszkanców, którzy Was utrzymują

~ Ishan (80.188. * .244) 03.12.2021 15:10

Drodzy urzędnicy jastrzębskiego magistratu, będący w przewadze mieszkańcami powiatu wodzisławskiego!

Remont to nie inwestycja!

Pozdrawiam.

~Instytut (178.26. * .52) 03.12.2021 10:15

To nie jest modernizacja, tylko podstawowy remont. Droga nie stanie się szersze czy bezpieczniejsza, tylko będzie mniej dziurawa.