Wyjaśnienie kontraktów różnicowych (CFD)

Zysk z kontraktów na różnice kursowe (CFD)

Wyjaśnienie kontraktów różnicowych (CFD)

Przyjrzymy się bliżej jednemu z najbardziej popularnych i innowacyjnych kontraktów z instrumentami inwestycyjnymi na różnicę kursową, który w skrócie nazywany jest CFD. Kontrakty CFD pozwalają na handel na ruchach cenowych dowolnego rynku finansowego, takiego jak akcje, towary, indeksy lub waluty, bez faktycznego posiadania instrumentu bazowego.

Jeśli uważasz, że cena aktywów bazowych wzrośnie, możesz kupić CFD i uzyskać wzrost z niego. Jest to tak zwana długa pozycja, jeśli uważasz, że cena instrumentu bazowego spadnie. Możesz sprzedać CFD i osiągnąć zysk na tym spadku.

Zysk lub strata na kontrakcie CFD to różnica między ceną otwarcia pozycji a ceną zamknięcia. Im bardziej rynek porusza się w oczekiwanym kierunku, tym większy osiągasz zysk. Z drugiej strony, pozycja może również pójść przeciwko Tobie, prowadząc do potencjalnych strat.

Mówiąc najprościej, CFD jest umową pomiędzy kupującym a sprzedającym. Kupujący i sprzedający zgadzają się na wymianę różnicy pomiędzy ceną akcji na otwarciu i zamknięciu transakcji. CFD broker oferuje dostęp do grupy popularnych instrumentów finansowych, ponieważ pozwala to inwestorom na kupno lub sprzedaż uzgodnionej ilości akcji danego waloru po określonej cenie w określonym czasie.

Kontrakt CFD nie jest fizycznie posiadany i nie otrzymujesz żadnych dodatkowych korzyści z posiadania akcji, takich jak uczestnictwo w corocznym walnym zgromadzeniu. Pieniądze są wpłacane lub wypłacane z Twojego konta w zależności od sukcesu Twojej transakcji.

Dźwignia finansowa na rynku CFD

Kiedy kupujesz instrument CFD nie musisz płacić pełnej ceny pozycji, ale tylko jej część. Praktyka ta nazywana jest handlem z depozytem zabezpieczającym. Poprzez handel na depozycie zabezpieczającym inwestor może, choć nie musi, kupić aktywa bazowe. Jest to znane jako efekt dźwigni i jest głównym powodem, dla którego zaawansowani inwestorzy chętnie wybierają kontrakty CFD.

Na przykład, załóżmy, że akcje ABC są notowane po 10 USD. Uważasz, że cena spółki wkrótce wzrośnie, więc kupujesz 1 000 kontraktów CFD.

ABC posiada depozyt zabezpieczający w wysokości 10 procent, co oznacza, że wystarczy wpłacić tylko 10 procent całkowitej kwoty transakcji jako depozyt zabezpieczający pozycję. Tak więc, ponieważ 1000 kontraktów CFD za 10 dolarów równa się 10 000 dolarów, a 10% z 10000 to 1000, Twój depozyt zabezpieczający wynosi 1000 dolarów.

Teraz załóżmy, że twoje przewidywania były poprawne i akcje ABC są notowane po piętnastu dolarach, twoje 1000 CFD pomnożone przez 15 teraz równa się piętnaście tysięcy dolarów. Tak więc osiągnąłeś zysk w wysokości $5,000 na swojej pozycji, inwestując tylko $1,000.

Artykuł sponsorowany

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].