Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Transmisja na żywo z sali operacyjnej

Zakończył się międzynarodowy projekt o współpracy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju oraz jego odpowiednika w Ostrawie.

Transmisja na żywo z sali operacyjnej

W czasie trwania projektu pomiędzy WSS Nr 2 a Centrum Traumatologii FN w Ostrawie nawiązano ścisłą współpracę. W jej ramach przeprowadzono m.in. transmisję na żywo z sali operacyjnej. Było to możliwe dzięki zakupowi nowoczesnego sprzętu audio-video, pozwalającego na bezpieczny przekaz informacji.

-   Sukcesem przedsięwzięcia  jest podwyższenie poziomu współpracy, efektywności leczenia pacjentów i podniesienia kwalifikacji kadry w zakresie medycyny katastrof  w kontekście nastania w czasie realizacji projektu światowej pandemii koronawirusa, która mocno dotknęła zarówno Polskę jak i Republikę Czeską. Ich konsekwencją jest lepsze przygotowanie obu placówek do prowadzenia i dalszego rozwoju współpracy transgranicznej oraz wymiany doświadczeń w zakresie medycyny katastrof w nowej epidemicznej rzeczywistości - mówi Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy jastrzębskiego szpitala.

Medycy podkreślają, że szczególnie w dobie koronawirusa poszukiwanie nowych rozwiązań działalności szpitali, sposobów przyjmowania pacjentów, czy informowania. Duże wsparcie w tym zakresie możliwe jest dzięki nowoczesnym technologiom.

 

 

 

 

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hm (31.179. * .5) 21.12.2021 15:44

Tzn co - zapięli VPNa i odpalili kamerke, tak?

~ (80.188. * .244) 21.12.2021 07:07

Jak się to ma do jakości obsługi pacjentów WSS2, skróceniu kolejek oczekiwania i w ogóle uprzejmości personelu?

Ano nijak.