Transmisja na żywo z sali operacyjnej

Zakończył się międzynarodowy projekt o współpracy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju oraz jego odpowiednika w Ostrawie.

Transmisja na żywo z sali operacyjnej

W czasie trwania projektu pomiędzy WSS Nr 2 a Centrum Traumatologii FN w Ostrawie nawiązano ścisłą współpracę. W jej ramach przeprowadzono m.in. transmisję na żywo z sali operacyjnej. Było to możliwe dzięki zakupowi nowoczesnego sprzętu audio-video, pozwalającego na bezpieczny przekaz informacji.

-   Sukcesem przedsięwzięcia  jest podwyższenie poziomu współpracy, efektywności leczenia pacjentów i podniesienia kwalifikacji kadry w zakresie medycyny katastrof  w kontekście nastania w czasie realizacji projektu światowej pandemii koronawirusa, która mocno dotknęła zarówno Polskę jak i Republikę Czeską. Ich konsekwencją jest lepsze przygotowanie obu placówek do prowadzenia i dalszego rozwoju współpracy transgranicznej oraz wymiany doświadczeń w zakresie medycyny katastrof w nowej epidemicznej rzeczywistości - mówi Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy jastrzębskiego szpitala.

Medycy podkreślają, że szczególnie w dobie koronawirusa poszukiwanie nowych rozwiązań działalności szpitali, sposobów przyjmowania pacjentów, czy informowania. Duże wsparcie w tym zakresie możliwe jest dzięki nowoczesnym technologiom.

 

 

 

 

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hm (31.179. * .5) 21.12.2021 15:44

Tzn co - zapięli VPNa i odpalili kamerke, tak?

~ (80.188. * .244) 21.12.2021 07:07

Jak się to ma do jakości obsługi pacjentów WSS2, skróceniu kolejek oczekiwania i w ogóle uprzejmości personelu?

Ano nijak.