Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Związkowcy: "Skrzywdzono pracowników sektora górniczego"

Reprezentatywne Organizacje Związkowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej nadal zajmują się Polskim Ładem. W tej sprawie wystosowano list do premiera Mateusza Morawieckiego, wskazując w nim, że górnicy są skrzywdzoną grupą zawodową.

Związkowcy: "Skrzywdzono pracowników sektora górniczego"

Działacze Związkowi wcześniej wystosowali pismo do ministra finansów, wykazując w nim, że  zmiany w art. 32 ust. 2a Ustawy z dnia 26.07.1991 r o podatku dochodowym od osób fizycznych są „niekorzystne i krzywdzące do pracowników sektora górnictwa węglowego w tym do pracowników JSW”.

-  Zasady wynagrodzenia w górnictwie pozostają niezmienne od lat 90. ubiegłego wieku. Zostały one wynegocjowane w ramach rokowań partnerów społecznych nad zakładowymi układami zbiorowymi pracy i wynikają z potrzeby dowartościowania trudu osób, które każdego dnia narażają się na ryzyko pracy w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Stanowią swoisty ekwiwalent za niebezpieczeństwo i ciężar świadczonej pracy, od której zwłaszcza w dobie palącej potrzeby zabezpieczenia dostaw surowców energetycznych, zależy bezpieczeństwo energetyczne kraju -  uzasadniają związkowcy.

50 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (83.26. * .81) 09.02.2022 07:58

Oj jaka szkoda, jaka krzywda się dzieje. A kto q..wa głosował za tym PiSowskim nierządem? Druga rzecz, czy górnik to ktoś z innej gliny? take same żołądki maja sklepowe, nauczyciele, kolejarze, pielęgniarki, księgowe itd itp ia także inni ciężko pracujący, to co, tylko górnicy mają nie tracić na tym złodziejstwie i utrzymywaniu patologicznych nierobów? Skandal!

~Prawda (81.200. * .165) 09.02.2022 07:55

Kończąc ten artykuł powinno być dopisane na koniec....i dzięki temu idziemy po 25 latach na emeryturę. Amen.

~ (87.207. * .23) 09.02.2022 07:55

Jak mają mało to zwolnić się i niech idą

~przedsiębiorca (87.207. * .23) 09.02.2022 07:47

Średnia zarobków to jakieś 14 tysięcy złotych jeśli policzy się barbórki 14 węgiel dziwne premie kredki flapsy biorąc pod uwagę niskie wykształcenie to stanowczo za dużo

~gz3 (89.25. * .86) 09.02.2022 07:23

O nie! Szybko przytulic tylu górników ile się da... i po bułce jeszcze dać.

~Geolog (83.10. * .213) 09.02.2022 07:16

Węgiel koksowy już nie jest ważny dla władzuni....Projekt nowelizacji ustawy Prawo geologiczne i górnicze jest obecnie na etapie uzgodnień międzyresortowych, konsultacji i opiniowania.
Węgiel brunatny, siarka oraz miedź to, w myśl projektowanej ustawy, surowce najważniejsze z punktu widzenia interesów polskiej gospodarki.

~Jadzia z kasy nr. 2 (83.10. * .213) 09.02.2022 07:04

Płacenie podatku przez górników to policzek dla ich ciężkiej pracy , to mówiłam ja kasjerka z Biedronki

~Max (83.30. * .42) 09.02.2022 07:04

Złodziejskie zwiazki !!!!! A byli pracownicy okradzeni z węgla tego nie pamiętacie!!!

~ (80.188. * .244) 09.02.2022 06:53

Górnicy są od zawsze najbardziej skrzywdzoną grupą zawodową w galaktyce.

Dlatego od początku JSW uważana jest za zakład pracy chronionej.

Więc swoje żale wylewajcie nie na Mateuszka, ale na PFRON.

~Pies Barona Munchhausena (217.151. * .76) 09.02.2022 06:53

Zlikwidować te fabryki smrodu.