Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy łózka covidowe zostaną przekazane pozostałym pacjentom?

Pandemia koronawirusa trwa. Jednak według informacji rządowych jej impet został wyhamowany. Wojewoda przymierza się do „odmrożenia” łóżek przeznaczonych dla pacjentów covidowych dla pozostałych chorych.

Czy łózka covidowe zostaną przekazane pozostałym pacjentom?

O tym, czy łóżka covidowe zostaną przekazane dla pacjentów leczących się na pozostałe schorzenia, mówi rzecznik prasowy wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

- Przymierzamy się do odmrażania łóżek covidowych i przywracania ich do normalnej działalności. Chcemy odmrozić na początek 400 łóżek do końca lutego. Między innymi będą to miejsca w Zagłębiowskim Centrum Onkologii. W szpitalu w Myszkowie również szpital w Knurowie, Bytomiu Centrum Leczenia Oparzeń. Także przymierzamy się do powolnego, stopniowego uwalniania łóżek w Jastrzębiu-Zdroju, w Wodzisławiu cała pulmonologia wróciła do normalnego funkcjonowania. Stopniowo będziemy przywracać kolejne miejsca do normalnej działalności – mówiła dla radia 90.

Rzecznik podkreślała, że proces „odmrażania” łóżek covidowych musi się odbywać stopniowo, ostrożnie. Kluczowe będą wyniki zakażeń po zakończeniu ferii zimowych. Póki co musi istnieć rezerwa na wypadek zwiększonej zachorowalności.

- Na razie nie będzie odmrażania łózek dziecięcych. Blisko 80 takich łóżek dla dzieci mamy przygotowanych na terenie całego województwa. M.in. na terenie szpitala w Żorach, Rybniku, czy Jastrzębiu-Zdroju i te łóżka na pewno jeszcze pozostaną - mówiła Alina Kucharzewska.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Xxx (87.239. * .85) 16.02.2022 07:39

U nas w szpitalu są podobne zarobki .

~Jastrzebianin (5.184. * .122) 16.02.2022 07:25

Skończą się covidowe dodatki - wróci normalna wypłata...
Już widzę zapłakane pielęgniarki i zmartwionych lekarzy ...
Premierze - jak żyć????

~Kalfaktor (89.77. * .177) 15.02.2022 23:20

Poczytajcie o szpitalu w czestochowie który po intetwencji poselskiej ujawnił zarobki lekarzy covidowych nie mniej niż 17.000 na ręke

~Gość do 16.05 (85.202. * .163) 15.02.2022 23:10

żenua 5 m poniżej dna

~Ania (188.147. * .32) 15.02.2022 16:05

Nie możliwe znowu lebry zaczną coś udawać że pracują :>

~Horban A. (5.184. * .192) 15.02.2022 09:22

Dalszego wszystki łóżka nie są covidowe? Inne choroby się nie liczą tylko jedyna słuszna. Plandemio trwaj.

~Ioioio (188.147. * .32) 15.02.2022 09:10

Ten szpital w Wodzisławiu to największy gniot w regionie powinni go zamknąć całkowicie !