Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Chciał przekupić policjantów łapówką

Jastrzębianin w średnim wieku, nie dość, że kierował samochodem, będąc pod wpływem alkoholu, to jeszcze chciał przekupić policjantów.

Chciał przekupić policjantów łapówką

Do zdarzenia doszło w Żorach podczas rutynowej kontroli drogowej. Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu.

- 42-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności i utraty prawa jazdy, zwrócił się do stróżów prawa z propozycją, iż mogą się dogadać. Mieszkaniec Jastrzębia w zamian za odstąpienie od policyjnych czynności zaoferował policjantom 600 złotych łapówki - relacjonuje mł. asp. Marcin Leśniak z Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Mężczyzna został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który postawił mu zarzuty zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. 42-latek został objęty policyjnym dozorem i zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (185.220. * .4) 07.05.2022 09:04

Ach ta policja w Żorach, w jastrzębiu nie do pomyślenia.

~abc (31.179. * .5) 05.05.2022 19:21

inflacja
A tak powaznie - dobrze, ze ten proceder przestaje istniec

~To łatwe (89.64. * .216) 05.05.2022 13:37

Należy im dać podwójną stawkę jaką proponują za mandat. A jeśli dochodzi do tego utrata punktów, to stawka powinna być potrójna. Z otrzymanej forsy, 1/3 Policjanci płacą mandat za winę, następną 1/3 wpłacają na konto pomocy Ukraińcom, a ostatnie 1/3 łapówki przeznaczają na pomoc dla poszkodowanych w wypadkach.

~Gość (37.120. * .91) 05.05.2022 09:29

Nie doszacował kosztów.

~Kierowca autobusu (79.124. * .58) 05.05.2022 09:09

Dla takich delikwentów co jeżdżą na gazie i są potencjalymi mordercami powinna być surowa kara już nie wspomnę o próbie przekupienia policjanta No ale cóż jak zwykle rozejdzie się po kościach i dalej będzie jeździł

~Pies Barona Munchhausena (193.28. * .1) 05.05.2022 09:08

Codziennosc.

~Ruenta (95.41. * .200) 05.05.2022 07:49

Za mało dawał.