Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Parku Zdrojowym

Jak co roku, w maju, w Parku Zdrojowym organizowany jest Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Jest to wielka, plenerowa impreza, podczas której wiele się dzieje. Koordynatorem  przedsięwzięcia było Przedszkole Specjalne Małych Bohaterów.

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Parku Zdrojowym

Osoby Niepełnosprawne mają swoje pasje, zainteresowania po prostu godność. Warto o tym pamiętać przez cały rok. Jednak Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych, który od lat organizowany jest w Parku Zdrojowym, zwraca uwagę wszystkich na tą część społeczeństwa.

W niedzielę w parku wiele się działo. Organizatorzy, czyli wszelkie instytucje, na co dzień zajmujące się mieszkańcami niepełnosprawnymi zadbali o to, aby nikt się nie nudził.

Tak więc nie zabrakło chętnych do pokonania toru przeszkód na wózkach inwalidzkich, gry w warcaby i szachy dla osób niewidomych, doświadczeń z wodą, czy wykonania ozdobnych bransoletek i makram. Duże zainteresowanie wzbudzało minii zoo, konie, pokaz motorów oraz służb mundurowych.

Ale nie tylko na zabawę był czas podczas tego wyjątkowego dnia. W Domu Zdrojowym prezentowano najnowsze metody i sprzęt do prowadzenia terapii z dziećmi i dorosłymi, jak na przykład: Tomatis, biofeedback, neuroforma, tobi, topaz, ortezy dunag, elektroniczna maszyna Brayla, ozoboty i wiele innych.

Na imprezę przybyli nie tylko wychowankowie różnych placówek zajmujących się dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, ale też pozostali mieszkańcy.

Wśród organizatorów należy wymienić: Przedszkole Specjalne Małych Bohaterów, Zespół Szkół Nr 9 Specjalnych im. dr. Mikołaja Witczaka, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 im. ks. prof. Józefa Tischnera,  Przedszkole nr12 z Oddziałem Integracyjnym, Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 5 im. Władysława Broniewskiego, Zespół Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .27) 09.05.2022 12:04

Co urzędnicy myślą o niepełnosprawności widać na ulicach, gdzie masa barier.
Own guzik ma dla niepełnosprawnych.

~Pies Barona Munchhausena (157.25. * .100) 09.05.2022 10:32

Codzienność.