Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

57-latka została oszukana na 4 tys. zł

Internetowi oszuści nie dają za wygraną i ciągle starają się kogoś oszukać. Tym razem ich ofiara padła 57-letnia jastrzębianka. Kobieta straciła 4 tys. zł. 

57-latka została oszukana na 4 tys. zł

Do jastrzębskich śledczych zgłosiła się 57-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju. Poinformowała o fakcie oszustwa związanego z wyłudzeniem danych konta bankowego, a następnie kradzieżą pieniędzy zgromadzonych na koncie. Została w ten sposób pozbawiona kwoty  4 tys. zł.

Kobieta oferowała przedmiot na jednej z aukcji internetowych. Odezwał się do niej potencjalny kupujący, który przesłał jej link z potwierdzeniem zapłaty za towar. Jest to pułapka zastawiona na sprzedającego, który klika w łącze, następnie podaje dane swojej karty bankomatowej lub dane do logowania do bankowości elektronicznej. Na to tylko czekają przestępcy, którzy bardzo szybko są w stanie wyczyścić konto potencjalnej ofiary.

Policja przestrzega, aby w żadnym wypadku nie klikać w podesłane linki, a już tym bardziej nie podawać swoich danych dotyczących karty bankomatowej czy haseł, loginów.

- Jeśli zostaliście Państwo pokrzywdzeni w wyniku takiego ataku, prosimy o niezwłoczne złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa Policji oraz skontaktowanie się z bankiem. Jeśli posiadacie Państwo relacje biznesowe w kilku bankach, warto poinformować wszystkie o zdarzeniu – przestrzega asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do Hukiem (85.202. * .231) 30.05.2022 22:12

I co z tego że to jest CVV a nie jak omyłkowo napisałem svv bez sprawdzenia bo to jest najmniej istotne? Taki jesteś geniusz nieomylny i rżysz przez to jak koń?

~Hukiem (217.43. * .40) 30.05.2022 19:21

Kod svv hahha

~do Herman (85.202. * .231) 30.05.2022 16:02

Na jakiej podstawie podajesz komuś nr.karty i kod svv? Przecież to ta oferma wystawiła przedmiot na sprzedaż a nie kupowała przez internet to nie wiem jak trzeba być cofnietym w rozwoju żeby ot tak sobie podawać komuś bez podstaw nr karty i kod svv?

~Herman (5.173. * .45) 30.05.2022 11:18

Wystarczy podać nr.karty i kod svv z tyłu karty i jesteś goły i wesoły...

~Gość (85.202. * .231) 30.05.2022 09:20

Nie rozumiem , przecież żeby wykonać jakikolwiek przelew trzeba potwierdzić to kodem wysłanym sms-em na telefon właściciela konta więc jak ci przestępcy czyszczą te konta i po kiego grzyba są te zabezpieczenia sms-owe? Może mnie ktoś oświecić?

~Pies Barona Munchhausena (80.187. * .9) 30.05.2022 09:19

Codzienność

~kropeczka (37.30. * .42) 30.05.2022 05:36

W niektórych sieciach handlowych na terenie miasta tez oszukują inna cena na stoisku inna na czytniku inna przy kasie ktoś mógłby z tym zriobic porządek .