Z ogrzewalni skorzystało wiele osób
Ogrzewalnia miejska zakończyła sezon jesienno-zimowy 2021/2022. W tym czasie skorzystało z niej wiele osób bezdomnych. Każdy potrzebujący mógł znaleźć w niej schronienie.
Jak informuje Straż Miejska, w sezonie od października 2021 do kwietnia 2022 nadzór nad ogrzewalnią pełnili strażnicy miejscy, egzekwując przestrzeganie założeń, określonych w regulaminie obiektu oraz ograniczeń i nakazów związanych z pandemią COVID-19. Łącznie z ogrzewalni korzystano 2869 razy. W tym 498 razy były to kobiety oraz 2 371 razy mężczyźni, co daje średnią: 14 kobiet i 80 mężczyzn w sezonie.
Twoja wiedza na temat funkcjonowania ogrzewalni tak trąci stereotypowym myśleniem, że zapraszam cię do Straży Miejskiej. Dowiem się ile dostają za pracę na ogrzewalni i w ramach eksperymentu sam ci zapłacę za to nic nie robienie. Oczywiście z całym pakietem odpowiedzialności jaki ponoszą strażnicy.
Droga Moniko, zamiast snuć wyobrażenia wystarczy podjeść pod kontenery ogrzewalni i zobaczyć że strażnicy nie przebywają w jednym pomieszczeniu z osobami bezdomnymi. Strażnicy siedzą w osobnym kontenerze i obserwują teren (albo i nie ...) Strażnicy nie wpuszczają do swojego kontenera żadnego bezdomnego i nie wchodzą do kontenerów gdzie śpią bezdomni. Jak coś się dzieje to wzywają patrol policji i to policjanci zaprowadzają porządek. W rzeczywistości więcej czasu z bezdomnymi spędzają ratownicy medyczni , policjanci i socjalni pracownicy mopsu. Ale straż miejska musi się czymś pochwalić żeby uzasadnić swoje istnienie. PS. w innych gminach ogrzewalnie obsługują pracownicy i wolontariusze instytucji charytatywnych lub stowarzyszenia pod nadzorem ośrodków pomocy.
Nie wiesz co bredzisz a bredzisz byle tylko bredzić ,strażnik miejski nie przebywa "w małym pomieszczeniu z ludżmi po różnych przejściach" tylko ma osobne ciepłe i przytulne pomieszczenie.
"Ogrzewalnia to wyraz humanitarnego traktowania tych, którym się w życiu nie powiodło. "
Za ulamek tego, co wydane bedzie na bezsensowna przebudowe ul. 1 Maja, moznaby wielokrotnie rozwiazac problem tych ludzi.
Moznaby tez zbudowac cos uzytecznego dla mieszkancow.
Ale bedzie grajaca fontanna przekrzykujaca sie z pozytywkami Wielebnego.
Mój komentarz był na poważnie. Ekstra wynagrodzenie, litości...Nie jestem strażnikiem miejskim, ale wyobrażam sobie, że przebywanie w małym pomieszczeniu z ludżmi po różnych przejściach, o nieprzewidywalnych zachowaniach to raczej stresujące zajęcie.
Ogrzewalnia to wyraz humanitarnego traktowania tych, którym się w życiu nie powiodło. Każda miejscowość powinna mieć ogrzewalnię, bo wszędzie są bezdomni.
Jola twoja wiedza na temat ogrzewalni i osób bezdomnych tam przebywających jest powalająca. Zapraszam w sezonie. Odstąpię ci miejsce i te ekstra pieniądze.
Sukcesy tego miasta wykraczają poza zwykłe ludzkie pojmowanie.
Monika, ten komentarz to na poważnie czy miał to być sarkazm? Przecież ci strażnicy zamiast pilnować porządku na mieście , siedzieli cała zimę w czysciutkim , cieplutkim pokoju na ogrzewalni i jeszcze co miesiąc otrzymali za to ekstra wynagrodzenie. Ich kontakt z bezdomnymi w wiekszosci ograniczał się do patrzenia w ekran monitora komputera. Niejeden pracownik urzędu może tylko marzyć o takich warunkach pracy i wynagrodzeniu.
W okresie letnim bezdomni przeniosą się na deptak w Zdroju , dużo turystów więc zawsze ktoś wspomoże datkiem na bułkę w płynie .
Wyrazy uznania dla strażników którzy podjęli się tego trudu
Popularny też był lasek obok, gdzie zrobili sobie śmietnik. Element dominujący - butelki po alkoholu. Służby miejskie co roku muszą to sprzątać, dlaczego nie ci, którzy śmiecą?
Atrakcja turystyczna.
Ludziom trzeba pomagać, lecz gdy wszystko się robi by oni nie robili nic by poprawić swoje życie to droga do nikąd tak ja to widzę