Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kierowca był pod wpływem alkoholu i z narkotykami

Do jastrzębskich policjantów dotarła informacja o podejrzanym zachowaniu kierowcy golfa jadącego al. Jana Pawła II. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce za kierownicą siedział 30-letni mężczyzna, a kobieta, która miała kierować autem byłą już na miejscu pasażera.

Kierowca był pod wpływem alkoholu i z narkotykami

Wynik badania wykazał, iż 30-latek miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu, a 21-letnia kobieta, która przez cały czas była bardzo agresywna i wulgarna „wydmuchała” ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

- W pojeździe zabezpieczono także środki narkotyczne. Pojazd golf był niedopuszczony do ruchu z powodu braku badań technicznych pojazdu oraz niesprawnego układu wydechowego. Mężczyzna miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami, a kobieta aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi ustalili, że podczas jazdy doszło do zamiany miejsc pasażera i kierowcy, tak aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Zarówno kobieta jak i mężczyzna usłyszeli zarzuty prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Teraz grozi im do kilku lat pozbawienia wolności.

- Dziękujemy świadkowi za właściwą reakcję. Niewykluczone, że powiadomienie mundurowych pozwoliło uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych - mówi policjantka.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Karać karać karać (89.64. * .3) 15.06.2022 11:20

Zagnać do pracy w kostnicy.

~Kałuża. (89.70. * .7) 15.06.2022 10:00

Haha " nie reagujesz akceptujesz" ale zależy to od dyżurnego ,który przyjmuje telefon .Bo już zdarzyło mi się że reagowałem ...ależ było moje zdziwienie gdy dyżurny powiedział mi że jak ktoś głośno się zachowuje ,kładzie się na maskach samochodów na parkingu to ni e będzie interwencji bo to mi przeszkadza ale nie stanowi zagrożenia .....ot taki przykład.

~Żółty paluch (37.30. * .5) 15.06.2022 08:32

Tyłu pijanych jeździ po drodze więc strach już powoli się robi wsiadać trzeźwym :-(