Kreatywne pomysły na urządzenie łazienki

Aranżacja łazienki zaczyna się od pomysłu. Pomysłowe wykorzystanie przestrzeni nie tylko zachwyci wyglądem, ale i funkcjonalnością. Kreatywność jest szczególnie mile widziana, kiedy mamy do dyspozycji niewielki metraż i chcemy stworzyć intymną przestrzeń łączącą ze sobą różne funkcje. Poniżej 6 pomysłów na kreatywne urządzenie łazienki.

Kreatywne pomysły na urządzenie łazienki

1. Kąpiel w deszczu

Delikatne krople ciepłego deszczu spadające na zmęczone całym dniem ciało w środku zimy? To możliwe, a co więcej, w naszym zasięgu. Deszczownica coraz śmielej wchodzi na stałe do naszych łazienek. Relaksująca kąpiel w strumieniu przypominającym deszcz jest brana pod uwagę w większości projektów nowoczesnych łazienek. Deszczownica jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnej słuchawki prysznicowej. Montowana pod sufitem nie wymaga regulacji czy trzymania słuchawki w dłoni. Niektóre deszczownice pozwalają na regulację strumienia, tak aby móc korzystać z dobrodziejstw hydromasaży.

2. Wykorzystanie przestrzeni

Drzwi wejściowe, ściana prysznicowa, grzejnik żeberkowy - te elementy rzadko kiedy bywają do końca wykorzystane. Zawieszając na nich specjalne pojemniki z kieszeniami czy drążki, możemy zyskać dodatkowe miejsce na bibeloty czy środki czystości. Drążek przy ścianie prysznicowej świetnie sprawdzi się jako dodatkowy wieszak na ręczniki.

3. Przestrzeń malowana światłem

Łazienka powinna być dobrze doświetlona. W wielu przypadkach, zwłaszcza w blokach, łazienki nie mają okien. Poza odpowiednio dobranym i przeliczonym głównym oświetleniem, warto zainwestować w oświetlenie dekoracyjne. Taśma świateł LED dookoła lustra, delikatnie rozświetlona okolica, w której zamontowana jest bateria podtynkowa prysznicowa, podświetlone spody mebli łazienkowych czy krawędź wanny albo prysznica może całkowicie zmienić charakter i atmosferę naszej łazienki.

4. Zew natury - postaw na naturalne materiały

Naturalne materiały w łazience budzą obawy. Drewno może przecież nasiąknąć wodą, a bawełna szybko ulec zniszczeniu przez zawilgocenie. Niemniej to właśnie naturalne materiały nadają aranżacji smaku. Wykorzystanie kosza na pranie z naturalnej tkaniny, drewniane haczyki i akcesoria skutecznie nadadzą elegancji łazience.

5. Zabudowany sprzęt - wieża pralnicza

Pralka czy suszarka rzucają się nadto w oczy? Jest na to sposób! Zabudowana pralka i suszarka idealnie wkomponują się w całą aranżację wnętrza, a przestrzeń będzie optycznie powiększona. Przy małych powierzchniach użytkowych można pokusić się o zabudowę tzw. wieży pralniczej, gdzie urządzenia znajdują się jeden na drugim. Jest to nie tylko oszczędność miejsca, ale i zwiększenie komfortu użytkowania.

6. Akcesoria łazienkowe montowane na ścianach

Jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca na szafki w łazience, dobrym rozwiązaniem będą akcesoria łazienkowe mocowane do ściany. Niewielkie półki, umieszczone w kolumnie, jedna pod drugą, dadzą dodatkowe miejsce i ułatwią utrzymanie czystości. Dozowniki na mydło mocowane do ściany, koszyki łazienkowe, wieszaki czy światła punktowe, dodadzą nowego wymiaru łazience. Słuchawka prysznicowa będzie wyglądała nietuzinkowo na wieszaku o niecodziennym designie.

Oprócz tradycyjnych akcesoriów warto pochylić się nad nowinkami łazienkowymi. Magnetyczna tablica na kosmetyki pozwoli na trzymanie kosmetyków do makijażu w jednym miejscu.

Do mocowania akcesoriów z powodzeniem można wykorzystać samoprzylepne śruby czy montażowe taśmy wodoodporne. Takie rozwiązania nie niszczą powierzchni, a jednocześnie są wytrzymałe i trwałe.

Artykuł sponsorowany

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].