Kolejni nietrzeźwi rowerzyści ukarani wysokimi mandatami

Rowerzyści byli wyraźnie zdziwieni, kiedy policja zatrzymała ich do kontroli. Nie zdając sobie sprawy ze stwarzanego w ruchu zagrożenia, zdecydowali się jechać, mimo problemów z utrzymaniem równowagi. Policjanci, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, wręczyli im surowe mandaty.

Kolejni nietrzeźwi rowerzyści ukarani wysokimi mandatami
Policja apeluje, by po alkoholu nie prowadzić żadnych pojazdów

Pierwszy mężczyzna został zatrzymany w piątek (29.07.) ok. godziny 9.00 na ulicy Szerokiej w Jastrzębiu. Tor jazdy rowerzysty wyraźnie zaniepokoił policjantów. Podejrzenia co do stanu trzeźwości 41-latka potwierdziło badanie alkomatem. Jastrzębianin miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Trzy godziny później na osiedlu Zdrój do kontroli zatrzymano kolejnego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie 53-latka.

Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych.

Policja przypomina: obowiązujące przepisy prawa zabraniają kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Artykuł 87. Kodeksu Wykroczeń mówi:

  • art. 87. § 1a - Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu-mandat 2500 złotych.
  • art. 87. § 2 - Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu, lub podobnie działającego środka-mandat 1000 złotych.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pies Barona Munchhausena (193.28. * .1) 02.08.2022 11:43

Codziennosc.