Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie na drugim miejscu pod względem bezpieczeństwa drogowego na Śląsku

Bezpieczeństwo drogowe Jastrzębia-Zdroju jest na wysokim poziomie. Wynika to z faktu, że ostatni śmiertelny wypadek w mieście miał miejsce w kwietniu zeszłego roku. Dodatkowo w 2021 roku było najmniej wypadków od co najmniej 1994 roku. Było ich 34.

Jastrzębie na drugim miejscu pod względem bezpieczeństwa drogowego na Śląsku

Dla porównania w roku 2015 miało ich miejsce 98, a w 1994 roku doszło do 149 wypadków. Ten sukces w dużej mierze to działania miasta, które w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podjęło się działań, które miały pomóc w zapobieganiu tragediom.

Do tak wysokiego bezpieczeństwa drogowego przyczyniły się m.in. doświetlenia przejść dla pieszych, których rozmieszczonych jest na terenie miasta 55, modernizacje dróg, azyle i wyspy dla pieszych. Jest bezpiecznie, a będzie jeszcze bezpieczniej, ponieważ trwają, a także są w planach kolejne zmodernizowanie dróg, zamontowanie dodatkowych doświetleń i tym podobne.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Marcel (83.31. * .226) 18.08.2022 10:06

Inwestycje drogowe i modernizacje (nowe ronda) robią swoje. Dziękujemy :)

~Kasia (83.31. * .226) 18.08.2022 10:05

W naszym mieście przeprowadzanych jest dużo nowych inwestycji drogowych które poprawiają znacząco bezpieczeństwo na drodze.

~masakra (31.179. * .5) 14.08.2022 14:48

Przeciez wieczorami i w weekendy to strach w ogole wyjezdzac. Na jakiej zasadzie ten pseudo-ranking powstal?

~Gość (5.184. * .35) 12.08.2022 19:14

Chyba w rankingu większych wsi bo na pewno nie miast.

~Aga (31.0. * .112) 12.08.2022 14:57

Tak szczególnie skrzyżowanie grocka pszczyńska i gagarina Rybnica bardzo bezpieczne skrzyżowania .

~Gość (46.169. * .253) 12.08.2022 13:06

To chyba jakiś żart z tym bezpieczeństwem.

~Jan Dziurawiec (83.10. * .180) 12.08.2022 10:15

Ten sukces w dużej mierze to działania miasta, które w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podjęło się działań, które miały pomóc w zapobieganiu tragediom..... nikt nas nie chwali więc pochwalmy się sami OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!! ŁATAĆ TE DZIURY Z DROGACH A NIE RŻĄĆ GŁUPA !!!!!