Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przy szkole podstawowej będzie bezpieczniej

Rusza przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie ul. Niepodległości i Stawowej. Powstaną miejsca parkingowe i poprawiona zostanie geometria skrzyżowań.

Przy szkole podstawowej będzie bezpieczniej

Celem modernizacji jest przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa na wspomnianym obszarze. Poprawione zostaną wyjazdy z ulic podporządkowanych. Z myślą nie tylko o najmłodszych mieszkańcach, doświetlone zostanie również przejście dla pieszych w sąsiedztwie szkoły podstawowej.

Wybudowana zostanie również zatoka postojową oraz parking, dzięki czemu powstanie tu aż 59 miejsc postojowych (w tym dwa dla osób niepełnosprawnych). Zakres robót obejmuje m.in. wymianę nawierzchni asfaltowej, chodników, wykonanie kanalizacji deszczowej oraz wymianę oświetlenia ulicznego.

Roboty rozpoczynają się 22 sierpnia. W tej chwili nie ma utrudnień w ruchu. O możliwych trudnościach będziemy na bieżąco informować. Koszt zadania to 1 822 545,98 zł, w tym 1 515 545,98 zł to środki własne miasta. Pozostała kwota, w wysokości 307 000,00 zł, pochodzi z rezerwy subwencji ogólnej.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anna (83.31. * .226) 25.08.2022 10:46

Super sprawa. Zawsze mam problem z zaparkowaniem w tym rejonie kiedy odwożę syna. Brawo dla UM :)

~Tomasz (83.31. * .226) 25.08.2022 10:45

Wiecznie wszyscy narzekają pomimo, że wiele dróg jest remontowanych. Akurat w tym miejscu przebudowa jest konieczna ze względu na bezpieczeństwo dzieci.

~Pies Barona Munchhausena (157.25. * .100) 23.08.2022 11:30

Codzienność.

~Żółty palec z magii (87.239. * .85) 22.08.2022 22:34

Powinno tam zrobić rondo

~Skarbnik (46.204. * .3) 22.08.2022 18:00

Piękne te drogowe łatki. Technologia godna zazdrości.

~Rozinen Bomber (178.27. * .69) 22.08.2022 16:32

Kto doprowadzil jastrzebskie drogi do takiego stanu, powinien siedziec w wiezieniu.