Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

ROZSTRZYGNIĘCIE Chcecie trochę zwolnić? Yass! Festival w Cieszynie jest dla was!

GUSGUS, MORCHEEBA, VOO VOO, IGO, RYSY, RALPH KAMINSKI, PEZET, NATALIA PRZYBYSZ, FISZ EMADE TWORZYWO, SKALPEL, ØRGANEK oraz OIO wystąpią w Cieszynie na drugiej edycji Yass! Festival, 9-10 września 2022 roku.

Chcecie trochę zwolnić? Yass! Festival w Cieszynie jest dla was!

Przed nami druga edycja Yass! Festival, kameralnego slow festu, skierowanego do wszystkich, którzy tęsknią za dobrą muzyką, chcą trochę “zwolnić” i nie lubią ścisku imprez masowych.

Wrażenie robi nie tylko line-up tegorocznej edycji, ale również lokalizacja festiwalu. Yass! organizowany jest w zabytkowym Browarze Zamkowym Cieszyn, najdłużej i nieprzerwanie działającym browarze w Polsce (od 1846 roku), mieszczącym się w malowniczym Cieszynie, jednym z najstarszych miast w Polsce, według legendy założonym w 810 roku, połączonym rzeką Olzą z Czeskim Cieszynem. To sprawia, że wydarzenie ma niecodzienny, wyjątkowy charakter i klimat, niespotykany na innych festiwalach.

Yass! zadebiutował na mapie Polski we wrześniu 2021 roku i szybko skradł serca zarówno publiczności jak i artystów. Do tej pory na Yass! wystąpili Sskjegg, Sonbird, Kamp!, Tim Gallagher (Uk), Coals, Bitamina, Aiko, Brodka, Daria Zawiałow, Król, Kwiat Jabłoni, Noon, Pro8l3m, Rizi, Święty Bass, Tymon Tymański, Undadasea, Wczasy i wielu innych.

W języku angielskim “yass” to najradośniejszy sposób powiedzenia „tak”, ale skojarzenia z trójmiejskim nurtem muzycznym są uzasadnione. To właśnie Tymon Tymański z zespołem, wskrzesili Yass na zeszłorocznej edycji, nadając mu nowy rytm i kierunek.

Zobacz after movie z Yass! Festival 2021:

Na terenie cieszyńskiego browaru, w industrialnej przestrzeni, powstaną trzy sceny, na których wystąpi ponad dwudziestu artystów. Warehouse Stage, scena zlokalizowana w dolnej, magazynowej części. RQS Stage na górnym poziomie przy dziedzińcu, pod oficjalnym mecenatem firmy Rectus Polska, pasjonatów muzyki, ale przede wszystkim specjalistów działających w obszarze komponentów przemysłowych, wspierających rozwój technologiczny przemysłu. Club Stage na dziedzińcu, gdzie będzie można wpaść w elektroniczny wir downtempo, deep czy tech house w wykonaniu wyselekcjonowanych, najlepszych DJ-ów.

W pierwszy dzień festiwalu (9 września) na RQS Stage, o godzinie 18:30, wystąpią Wojciech Waglewski z grupą Voo Voo, którzy zainaugurują tegoroczną edycję Yass! Festival. Na scenie zobaczymy też IGO, jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce oraz duet Rysy, zdobywców statuetki Fryderyki 2022 w kategorii Album Roku Elektronika. Ralph Kaminiski urządzi bal w dolnej części Browaru, na Warehouse Stage, gdzie wystąpi również Pezet, najbardziej ceniona i kultowa postać w historii polskiego rapu oraz Morcheeba, jeden z najważniejszych brytyjskich zespołów trip-hopowych wszech czasów, ze zjawiskową Skye, która rozpłynie się w swoim numerze "The Sea", nadając właściwego wymiaru i znaczenia tegorocznej edycji Yass! do której identyfikację, podwodny, surrealistyczny świat, stworzyła artystka Justyna Szarowska.

Drugi dzień Yass! (10 września), upłynie przy muzyce Natali Przybysz, jednego z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie, “starego boomera” Fisza / Emade Tworzywo oraz fenomenalnego duetu Skalpel, tworzonego przez Marcina Cichego i Igora Pudło, którzy wystąpią na górnej scenie RQS Stage.

Na Warehouse Stage, zagrają zespół Ørganek, na czele z Tomaszem Organkiem, supergrupa OIO w składzie Oki, Young Igi, Otsochodzi oraz islandzkie legendy muzyki elektronicznej GusGus z wokalistką Margrét Rán z VÖK, która wprowadzi uczestników w klimat skandynawskiej melancholii, zapewniając eklektyczny przepływ energii na fali mocnych doznań.

Yass! festival to również food market, serwujący lokalne i międzynarodowe dania uliczne, darmowa woda pitna oraz wiele atrakcji. Na terenie festiwalu powstaną również specjalne strefy w których będzie można dobrze nastroić się na cały dzień.

W Cieszynie wszystkie dekoracje festiwalowe powstają z recyklingu, plastik zastępowany jest wyrobami w pełni biodegradowalnymi, a z siatek mesh i opasek, lokalna krawcowa Pani Dorota szyje praktyczne, wytrzymałe i kolorowe torby. Festiwal ma nie tylko bawić, ale też pobudzać świadomość ekologiczną, kształtować korzystne dla środowiska naturalne postawy i zachowania oraz inspirować. Od początku tworzony jest w oparciu o wartości less i zero waste z naciskiem na ekologię i recykling, zgodnie z ideą - Less is Yass! propagowaną przez organizatorów.

Mecenat nad tegorocznym festiwalem objęła firma Rectus Polska z siedzibą w Gumnach koło Cieszyna, założona w 1998 roku, w świecie biznesu kojarzona z marką własną RQS. Prywatnie pasjonaci muzyki, na co dzień specjaliści współpracujący z czołowymi światowymi i europejskimi producentami działającymi w obszarze komponentów przemysłowych, oferując wyłącznie sprawdzone rozwiązania, wspierają rozwój technologiczny wielu branż przemysłu, ale nie zapominają o lokalnych inicjatywach, takich jak Yass! Festival.

Więcej informacji na stronie festiwalu https://www.yass.pl lub na wydarzeniu facebook.

BILETY do nabycia on-line na stronie https://www.yass.pl/bilety oraz w salonach Empik na terenie całego kraju. Ilość ograniczona.

Tam gdzie kończą się wielkie festiwale, zaczyna się Yass!


UWAGA KONKURS

Do wygrania pojedyncza wejściówka na Yass! Festival (do rozdania mamy 8 wejściówek). Otrzyma ją osoba, która we wtorek 6 września 2022 r. o godz. 13.00* jako pierwsza prześle na adres konkurs@nowiny.pl prawidłową odpowiedź na pytanie:

Czy na pierwszej edycji Yass! Festival wystąpiła Daria Zawiałow?

Pamiętaj! W treści maila podaj IMIĘ i NAZWISKO

Biorąc udział w konkursie, w razie wygranej wyrażasz zgodę na umieszczenie imienia i nazwiska na liście laureatów na portalu nowiny.pl

*odpowiedzi przesłane wcześniej nie będą brane pod uwagę.


ROZSTRZYGNIĘCIE

Pojedyncze bilety otrzymują:

  • Marta Piwowarczyk
  • Norbert Klęk
  • Magdalena Skowyra
  • Maciej Majewski
  • Arkadiusz Kleniewski
  • Sebastian Grabania

Z laureatami skontaktujemy sie mailowo

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].