Uczniowie tej szkoły czerpią wiedzę z Energii Zielonego Kosmosu

Szkoła Podstawowa nr 17 w Jastrzębiu-Zdroju wzbogaciła się o nową pracownię. We wtorek (4.10.) odbyło się uroczyste otwarcie. Uczniowie będą korzystać z nowoczesnych narzędzi wspierających edukację.

Uczniowie tej szkoły czerpią wiedzę z Energii Zielonego Kosmosu
fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Pracownia geograficzno-biologiczna, dzięki nowoczesnym narzędziom, jakie zostały oddane do użytku, będzie wspierać uczniów w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu pasji. Bo tej najmłodszym odkrywcom świata nie brakuje. Z zaangażowaniem dzielili się ciekawostkami z goścmi, którzy pojawili się na uroczystym otwarciu Zielonej Pracowni w Szkole Podstawowej nr 17 im. Jana Brzechwy w Jastrzębiu-Zdroju.

Dzisiaj jako dyrektor jestem bardzo szczęśliwa. W tej szkole jest bardzo kreatywne środowisko i lubimy realizować nowatorskie projekty i wychodzić ponadprzeciętność. Lubimy nowości i wiemy, że warto właśnie w ten sposób przekazywać wiedzę. Dzieci uczą się przede wszystkim przez doświadczenia i zabawę

- nie kryła radości Beata Cisek, dyrektor SP 17, zapowiadając, że wkrótce jest szansa na otwarcie kolejnej tego typu pracowni na terenie szkoły.

Pełna nazwa pracowni to Energia Zielonego Kosmosu, projekt stworzyła Dyrektor placówki wspólnie z Anną Czarniak, nauczycielką geografii i języka niemieckiego.

Ten projekt pozwoli rozwijać wśród uczniów wiedzę na temat ekologii oraz ochrony przyrody, umożliwi także eksperymentowanie oraz obserwację przyrody. Pracownia jest wyposażona między innymi w nowoczesne interaktywne pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny, edukacyjny i laboratoryjny

- przekazuje autorka i koordynatorka, Anna Czarniak. 

Remont pracowni przeprowadzono dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Instrybutor (37.130. * .21) 04.10.2022 17:43
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu