Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął rok akademicki. Seniorzy dali popis [ZDJĘCIA]

W Domu Zdrojowym odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oprócz oficjalnej części uroczystości, słuchacze UTW przygotowali dla publiczności występ - "Zemstę" Fredry. 

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął rok akademicki. Seniorzy dali popis [ZDJĘCIA]
Inauguracja roku akademickiego UTW w Jastrzębiu-Zdroju. fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął rok akademicki. Seniorzy dali popis [ZDJĘCIA]

Uniwersytet funkcjonuje przy Uniwersytecie Śląskim w naszym mieście od 2002 roku. Jeszcze niedawno studenci obchodzili dwudziesty jubileusz uczelni. Słuchacze spotkali się ponownie, by rozpocząć nowy rok studencki. Na spotkaniu pojawili się m.in. przedstawiciele uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przedstawiciel biura posła Grzegorza Matusiaka oraz prezydent miasta Anna Hetman.

Słuchaczom za obecność i zaangażowanie podziękowała koordynator UTW dr Monika Sulik.  Podczas wystąpień pojawiły się wzruszające życzenia dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło również refleksji, dotyczącej obecnej sytuacji na świecie.

- Nachodzi taka refleksja, że to o czym mamy mówić chyba sprowadza się do tego, by napawać wszystkich nadzieją i pozytywnymi myślami, bo świat jest w obecnym czasie niebezpieczny, nieprzewidywalny, ciągle zmieniający się, co może budzić u nas niepokój i brak poczucia bezpieczeństwa. Państwo ze swoim doświadczeniem jesteście jeszcze grupą, która potrafi sobie z taki wyzwaniami radzić. Chcielibyśmy, aby to młodsze pokolenie też w taki sposób podchodziło do życia. Ten rozpoczynający się rok, mam nadzieję, będzie dla Państwa pozytywnym czasem na obcowanie z tym, co najpiękniejsze, czyli z nauką. To nas rozwija, to nam dodaje energii, dodaje motywacji i tego Państwu życzę, aby każde spotkanie było nowym odkryciem i aby te odkrycia dodawały coraz więcej energii, aby podejmować kolejne nowe wzywania. Życzę przede wszystkim zdrowia i umiejętności odnajdywania w każdej sytuacji życiowej tych pozytywów – podkreśliła Anna Hetman, prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój.

Na koniec spotkania słuchacze z Jastrzębia-Zdroju przygotowali prawdziwą ucztę teatralną. Zaprezentowali fragment "Zemsty" Aleksandra Fredry, prezentując na scenie nie tylko świetne umiejętności aktorskie, ale także barwne stroje. 

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].