Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powstał opozycyjny projekt ustawy dla przeciwdziałania wysokim cenom energii

Koalicja Obywatelska przygotowała projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach mających na celu przeciwdziałanie wysokim cenom energii, która ma niejako uzupełniać proponowane rozwiązania PiS-u, jednocześnie zakładając niższe stawki za prąd dla gospodarstw domowych oraz firm i samorządów. 

Powstał opozycyjny projekt ustawy dla przeciwdziałania wysokim cenom energii
Czy projekt opozycji zostanie przyjęty? fot. arch.

Powstał opozycyjny projekt ustawy dla przeciwdziałania wysokim cenom energii

Projekt przygotowany przez Koalicję Obywatelską daje gwarancję niższych cen energii elektrycznej niż projekt PiS:

- 0,45 zł za kwh dla gospodarstw domowych

- 0,60 zł za kwh dla firm i samorządów

- Żądamy równoczesnego prowadzenia w Sejmie naszej ustawy i PiS. Spółki energetyczne osiągają miliardowe zyski- łupiąc Polaków! A Rząd ustala Polakom cenę energii opartą o drogi importowany węgiel - komentuje poseł Krzysztof Gadowski, wyliczając rządowe stawki 693 zł/MWh dla gospodarstw domowych oraz 785 zł/MWh dla firm i samorządów.

"Doświadczeni kryzysem energetycznym mając na względzie ochronę obywateli, podmiotów wrażliwych oraz przedsiębiorców narażonych na likwidację swojej działalności, a przez to utratę wielu tysięcy miejsc pracy przyjmujemy niniejszą ustawę, której celem jest powstrzymanie nieuzasadnionego wzrostu cen energii elektrycznej i ustalenia ceny maksymalnej na poziomie 600 złotych za jedną MWh, jednocześnie ustalając maksymalną cenę dla gospodarstwa domowego na wysokości 0,45 złotych za kWh w okresie jej obowiązywania" - piszą w preambule projektu ustawy jej twórcy z opozycyjnego obozu. 

Projekt zakłada m.in. że odbiorcy i spółki obrotu, którzy dotychczas zawarli niekorzystne kontrakty na przyszły rok (np. w cenie 2000 zł/MWh) będą mieli możliwość ich rozwiązania.

Ludzie

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].