Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczyli się na przykładach. Młodzież z Jastrzębia spotkała się z policjantami

Jastrzębscy policjanci, prowadząc działania prewencyjne, tym razem odwiedzili uczniów klas 6, 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju. Przekazali młodzieży wiedzę dotyczącą dwóch obszarów tematycznych - zagrożeń internetowych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na konkretnych przykładach omówiono przyczyny wypadków i sposoby zapobiegania im.

Uczyli się na przykładach. Młodzież z Jastrzębia spotkała się z policjantami
Policjanci spotkali się z uczniami najstarszych klas SP nr 20 w Jastrzębiu / fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Policjanci w pierwszej części omówili w jaki sposób działają przestępcy w sieci i jakie zagrożenia wynikają z nieostrożności i nieodpowiedniego korzystania z narzędzi internetowych. Młodzież dowiedziała się, jakie są formy i rodzaje przestępstw internetowych i jaki mają wpływ na osoby pokrzywdzone takimi przestępstwami.

Policjanci wytłumaczyli, w jaki sposób pokrzywdzeni cyberprzestępczością mogą informować o zdarzeniach, jak wygląda taka procedura i jakie kary grożą teoretycznie anonimowym przestępcom. Właśnie przekonanie, że są bezkarni i anonimowi w posługiwaniu się internetem krąży wśród osób mających nie do końca uczciwe zamiary, logujących się na różnych stronach. Tak nie jest, każdy internauta jest dokładnie opisany przez określony numer w sieci, ale również przez indywidualny numer komputera - przekazuje policja.

Druga część zajęć składała się z zagadnień poświęconych zagrożeniom w ruchu drogowym.

Policjant z Ruchu Drogowego tłumaczył jakich negatywnych zachowań należy wystrzegać się na drodze, a jakie należy promować. Na przykładach zostały omówione niektóre wypadki, jakie miały miejsce na terenie naszego powiatu, ich skutki i przyczyny. Młodzież została uwrażliwiona na fakt, że po wypadku drogowym odpowiednio wcześnie podjęte działania mogą uratować komuś życie - podkreślają funkcjonariusze.

Młodzież wzięła aktywny udział w spotkaniu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].