Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Elektryczny "Lew" wozi mieszkańców Żor

Do końca tego tygodnia na trasach Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej w Żorach można korzystać z przejazdu autobusem elektrycznym marki MAN model Lion’s City 12.

Elektryczny "Lew" wozi mieszkańców Żor
Prawdopodobnie mieszkańcy będą mogli przetestować autobusy elektryczne innych producentów / fot. MZK

W 2024 roku do Żor ma dotrzeć 11 nowoczesnych elektrycznych autobusów. Tymczasem, aktualnie mieszkańcy mogą testować komfort jazdy autobusem elektrycznym marki MAN model Lion’s City 12.

- Mimo, iż nie widnieje na nim znane mieszkańcom hasło: "Nie kombinuj - jedź za darmo", śmiało można z niego korzystać bez konieczności zakupu biletu

- zaprasza żorski urząd.

Pojazd jest w Żorach na testach, niewykluczone, że w kolejnych miesiącach, pasażerowie będę mieli okazję sprawdzić w praktyce autobusy elektryczne innych producentów.

Żory, za pośrednictwem Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, zamierzają kupić 11 nowoczesnych, niskopodłogowych autobusów elektrycznych dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Ich koszt to ponad 35 mln zł. Zakup jest możliwy dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (26 mln 300 tys. zł), a także pożyczki w wysokości bisko 8 mln 800 tys. zł.

Sprawdź również: 328 mln pasażerów komunikacji miejskiej. Ogromny wzrost rok do roku

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].