Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębscy uczniowie odwiedzili CPR

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach. Młodzież zapoznała się z zagrożeniami, jakie mogą zdarzyć się w życiu codziennym i sposobach radzenia sobie z nimi.

Jastrzębscy uczniowie odwiedzili CPR
Uczniowie ZS 2 przed pomnikiem Wojciecha Korfantego

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju ma długoletnią tradycję prowadzenia klas strażackich. W ramach zajęć uczniowie odwiedzają Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach, czyli miejsce, do którego dodzwaniają się użytkownicy alarmowego numeru 112.

Inicjatorką wtorkowej, 25 października, wycieczki jest nauczycielka chemii oraz edukacji dla bezpieczeństwa Bożena Araszczuk. Podkreśla ona, że tego typu wyjazdy przedmiotowe służą zdobyciu wiedzy w praktyce oraz utrwaleniu już posiadanych wiadomości.

Młodzież zapoznała się z zagrożeniami pożarowymi, które zostały w ciekawy i zarazem przystępny sposób pokazane w centrum edukacji. Tym bardziej że nie były to informacje jedynie książkowe, a zaprezentowane na konkretnych przykładach. Uczniowie znaleźli się w pomieszczeniu, które imitowało mieszkanie po pożarze.  W drugiej sali, mogli poczuć się jak w lesie, uświadamiając sobie, jak duże spustoszenie może wywołać ogień. W innym pomieszczeniu zobaczyli, w jakim stanie był budynek po wybuchu gazu.

Druga część wycieczki to wizyta w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach. To miejsce, do którego dodzwaniają się użytkownicy alarmowego numeru 112. Młodzież zapoznała się z zasadami, na jakich działa ta instytucja. Mogła, przez chwilę, zobaczyć, dyspozytorów przy pracy, podczas odbierania zgłoszeń.

- Będąc w CPR uświadomiłam sobie, jak odpowiedzialna jest to praca. Dyspozytor musi dokładnie zebrać potrzebne informacje, bo od tego zależy czy odpowiednia pomoc dotrze na czas. Bywa, że dzwoniący są zdenerwowani i sami nie wiedzą, co mają dokładnie powiedzieć. Wykonywanie takiej pracy wiąże się z dużym stresem, ale jest ona na pewno potrzebna - mówiła jedna z uczestniczek wycieczki.

Na zakończenie wycieczki młodzież z klas: 2„c” i 2 „b” LO zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem Wojciecha Korfantego, patrona Zespołu Szkół Nr 2. Pomnik tego wybitnego Ślązaka i Polaka znajduje się przed siedzibą Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Haha98776 (87.239. * .85) 25.10.2022 23:30

Wystarczy poglądach serial "na sygnale" samo bajkowe życie tylko że w łapie bo to w tv to nie biorą xdddd