Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Oto mistrzowie wiedzy o komunikacji zbiorowej. MZK wręczyło nagrody dla najlepszych [ZDJĘCIA]

W Domu Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się wręczenie nagród w Konkursie Wiedzy o Komunikacji Zbiorowej, który odbywał się od 27 sierpnia. Udział w rywalizacji wzięło aż 470 osób. Laureaci otrzymali bezpłatne bilety okresowe. 

Oto mistrzowie wiedzy o komunikacji zbiorowej. MZK wręczyło nagrody dla najlepszych [ZDJĘCIA]
Laureaci Konkursu Wiedzy o Komunikacji Zbiorowej MZK wraz z wiceprezydentami Żor i Jastrzębia-Zdroju. fot. Szymon Kamczyk

Oto mistrzowie wiedzy o komunikacji zbiorowej. MZK wręczyło nagrody dla najlepszych [ZDJĘCIA]

Od 27 sierpnia mieszkańcy gmin członkowskich Międzygminnego Związku Komunikacyjnego mogli rywalizować w Konkursie Wiedzy o Komunikacji Zbiorowej. Kupony konkursowe dostępne były w Terenowych Punktach Informacji instalowanych najczęściej podczas imprez plenerowych, a także w punktach mobilnych MZK organizowanych w drugiej połowie września - najczęściej w urzędach miast i gmin zrzeszonych w MZK. 

Pasażerowie z dziesięciu gmin

Za udział w konkursie oraz promowanie komunikacji zbiorowej podziękowali uczestnikom Roman Foksowicz (przewodniczący zarządu MZK i wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju), Grażyna Kuczera (wiceprzewodnicząca zarządu MZK) oraz Daniel Wawrzyczek (wiceprezydent Żor i członek zgromadzenia MZK). 

- Idea takich konkursów jest bardzo dobra, bo właśnie staramy się propagować nasz związek i jego działalność, a także poszerzać ideę komunikacji miejskiej. Chcemy namówić wszystkich, aby korzystali z naszych autobusów, bo przecież jesteśmy obecni na terenie 10 gmin i staramy się, aby połączenia były wygodne i dobre dla wszystkich - powiedział Roman Foksowicz. 

- Mieszkaniec Żor w tym konkursie zajął drugie miejsce. Należy go podziwiać, bo w Żorach od dobrych paru lat mamy Bezpłatną Komunikację Miejską, czyli na liniach wewnętrznych nie ma biletów i przejazdy są bezpłatne dla wszystkich pasażerów. W liniach wyjeżdżających poza teren miasta obowiązują natomiast bilety - podkreślił Daniel Wawrzyczek. 

Duże zainteresowanie konkursem

- Cieszę się, że cały nasz zespół zaangażował się w organizacji tego konkursu, dziękuję członkom Jury: Katarzynie Pliś, Dorocie Pietrzak, Rafałowi Jabłońskiemu oraz pracownikom MZK, bo to dla nas duże przedsięwzięcie, aby zorganizować spotkania plenerowe w krótkim przedziale czasu. Uczestniczyłam w tych spotkaniach i widziałam, że spotyka się to z uznaniem osób, które nas odwiedzały i brały udział w głosowaniu - zaznaczyła Grażyna Kuczera, która również była członkiem komisji konkursowej. 

Pierwsza nagroda (bezpłatny bilet roczny na wszystkie linie MZK) trafiła do Wiktorii Rusek z Jastrzębia-Zdroju.

Druga nagroda (bilet półroczny) powędrowała do trzech osób: Krzysztofa Tuganowskiego z Pawłowic, Jakuba Warzechy z Żor oraz Martyny Krótki z Mszany. Komisja konkursowa zdecydowała także o przyznaniu 10 miejsc trzecich w postaci bezpłatnych biletów trzymiesięcznych. Wywalczyli je: Yaroslav Gilcher z Marklowic, Aleksander Kwil z Czerwionki-Leszczyn, Joanna Walendzik z Radlina, Ewa Stabla z Rydułtów, a także mocna grupa mieszkańców Jastrzębia-Zdroju: Katarzyna Manaj, Bożena Sibirska, Krystian Woźniak, Olimpia Siwek, Renata Czarnecka oraz Ireneusz Czekajło.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ufff (193.200. * .16) 04.11.2022 12:42
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jaki był system eliminacji, rozgrywek grupowych i czy grupy turnieju finałowego były losowane? Gdzie odbył się finał? Kiedy skończy się komuna i jej paszkwile?

cocolino 04.11.2022 11:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

MZK - mnie zastanawia jak taki daremny przewoźnik transportu publicznego robi konkurs o wiedzy z transportu publicznego jak sam nie umie skomunikować autobusów z pociągami na stacjach Wodzisław czy Zebrzydowicach. Nie może w weekend skomunikować Jastrzębia z pociągiem KŚ w góry w Strumieniu.
A już o chęci rozwalenia niezłej komunikacji zbiorowej Metropolitalnej w Czerwionce Leszczynach nie wspomnę.
Czy to konkurs jak nie korzystać z transportu publicznego?