Dar serca. Osadzeni z zakładu karnego w Jastrzębiu-Zdroju wykonali metalowy pojemnik na nakrętki [ZDJĘCIA]

Czerwone serce dla Adama. Osadzeni wykonali metalowy pojemnik na nakrętki, który będzie służył w zbiórce na cele charytatywne. Dar "od serca" został przekazany Szkole Podstawowej nr 23 w Jastrzębiu.

Dar serca. Osadzeni z zakładu karnego w Jastrzębiu-Zdroju wykonali metalowy pojemnik na nakrętki [ZDJĘCIA]
Osadzeni i funkcjonariusze z jastrzębskiego zakładu od wielu lat zbierają nakrętki na cele charytatywne / fot. Zakład Karny w Jastrzębiu

Dar serca, prosto z serca - podsumowuje Zakład Karny w Jastrzębiu podsumowując działania osadzonych i funkcjonariuszy. Jeszcze przed długim weekendem, 10 listopada, funkcjonariusze przekazali wykonane przez osadzonych pod nadzorem funkcjonariuszy działu kwatermistrzowskiego czerwone metalowe serce do zbiórki nakrętek.

To kontynuacja akcji z czerwca tego roku - "Adam korki TAK!", kiedy funkcjonariusze przekazywali tysiące plastikowych nakrętek harcerzowi Adam Portaś, który zbiera je z ogromną determinacją i wytrwałością, motywując do tego innych. Wszystkie przekazuje potrzebującym.

W jastrzębskim zakładzie karnym akcja zbierania plastikowych nakrętek typu PET prowadzona jest od kilku lat. Biorą w niej udział funkcjonariusze oraz zmotywowani przez wychowawców osadzeni. Zebrane nakrętki przekazywane są różnym instytucjom i fundacjom. Tym razem nakrętki wraz z metalowym sercem zostały przekazane Szkole Podstawowej nr 23 im. ks. prof. J. Tischnera w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie harcerze I Drużyny Nieprzetartego Szlaku "Na Przełaj" im. Bohaterów Wieży Spadochronowej" prowadzą zbiórkę.

/źr.: Zakład Karny Jastrzębie, por. Grzegorz Bojda, oprac. sqx/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].