Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ulica Wyzwolenia w Jastrzębiu-Zdroju doczekała się przebudowy

Droga została rozbudowana i komfortem jazdy mogą cieszyć się już zarówno kierowcy, jak i rowerzyści. - Ważną kwestią były potrzeby pieszych, które uwzględniono na każdym etapie prac - podkreślają w jastrzębskim magistracie.

Ulica Wyzwolenia w Jastrzębiu-Zdroju doczekała się przebudowy
Ulica Wyzwolenia już otwarta (fot. UM Jastrzębie-Zdrój)

Zakres robót obejmował przebudowę ul. Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury, przebudowę skrzyżowania z ul. Kołłątaja, z ul. Kilińskiego i ul. Żwirki i Wigury, budowę ciągu pieszo-rowerowego, budowę zatok autobusowych, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę istniejących sieci energetycznych, przebudowę sieci telekomunikacyjnych, budowę oświetlenia ulicznego oraz budowę sygnalizacji świetlnej w rejonie Żelaznego Szlaku Rowerowego.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł: 4 342 436,39 zł.

Zdaniem niektórych komentatorów, inwestycja nie byłaby potrzebna, gdyby nie wcześniejsze usunięcie wiaduktu. - Teraz rozebrano 100-metrowy wiadukt nad ulicą Witczaka. Ciekawe, którędy w takim razie ktoś chciałby poprowadzić odnogę szybkiej kolei do Jastrzębia. To niewykonalne, albo też wykonalne, ale z nakładem ogromnych pieniędzy. Niepotrzebnie - komentują w Towarzystwie Entuzjastów Kolei. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].