Ulica Wyzwolenia w Jastrzębiu-Zdroju doczekała się przebudowy

Droga została rozbudowana i komfortem jazdy mogą cieszyć się już zarówno kierowcy, jak i rowerzyści. - Ważną kwestią były potrzeby pieszych, które uwzględniono na każdym etapie prac - podkreślają w jastrzębskim magistracie.

Ulica Wyzwolenia w Jastrzębiu-Zdroju doczekała się przebudowy
Ulica Wyzwolenia już otwarta (fot. UM Jastrzębie-Zdrój)

Zakres robót obejmował przebudowę ul. Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury, przebudowę skrzyżowania z ul. Kołłątaja, z ul. Kilińskiego i ul. Żwirki i Wigury, budowę ciągu pieszo-rowerowego, budowę zatok autobusowych, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę istniejących sieci energetycznych, przebudowę sieci telekomunikacyjnych, budowę oświetlenia ulicznego oraz budowę sygnalizacji świetlnej w rejonie Żelaznego Szlaku Rowerowego.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł: 4 342 436,39 zł.

Zdaniem niektórych komentatorów, inwestycja nie byłaby potrzebna, gdyby nie wcześniejsze usunięcie wiaduktu. - Teraz rozebrano 100-metrowy wiadukt nad ulicą Witczaka. Ciekawe, którędy w takim razie ktoś chciałby poprowadzić odnogę szybkiej kolei do Jastrzębia. To niewykonalne, albo też wykonalne, ale z nakładem ogromnych pieniędzy. Niepotrzebnie - komentują w Towarzystwie Entuzjastów Kolei. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].