Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Miasto rzuci na front walki z zimą 865 ton soli, 320 ton piasku i 18 kubików solanki

27 ciągników z pługami i rozrzutnikami, 8 koparko-ładowarek, 8 koparko-spycharek, 12 pługo-piaskarko-solarek, 17 mikrociągników z pługami i rozrzutnikami do chodników i deptaków – to tylko niektóre sprzęty, którymi dysponują firmy zajmujące się zimowym utrzymaniem Jastrzębia-Zdroju.

Miasto rzuci na front walki z zimą 865 ton soli, 320 ton piasku i 18 kubików solanki
Sezon zimowy obejmuje 4 miesiące – od grudnia do marca

Zabezpieczono 865 ton soli, 320 ton piasku i 18 m3 solanki. - Posiadając tak specjalistyczne sprzęty i zaopatrzenie zimowe, poślizg czasowy wykonawcom nie grozi. Kierowcom i wszystkim użytkownikom dróg należy jednak przypomnieć o wzmożonej ostrożności w okresie zimowym, bo o poślizgi podczas śnieżnej aury nie jest trudno - podkreślają w jastrzębskim magistracie.

W pierwszej kolejności odśnieżane będą ulice, chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi o wysokim natężeniu ruchu drogowego, trasy komunikacji publicznej oraz deptaki, schody i przystanki komunikacji publicznej.

W budżecie przewidziano na utrzymanie zimowe 2022/2023 kwotę 3 189 480 zł.

Sezon zimowy obejmuje 4 miesiące – od grudnia do marca. Faktyczny koszt utrzymania zimowego zależny będzie od ilości dni, w których prowadzone będą prace związane z odśnieżaniem i usuwaniem gołoledzi.

Miasto zostało podzielone na 15 kwartałów, a koordynatorem utrzymania zimowego jest Straż Miejska.

Zastrzeżenia związane z „Akcją Zima” mogą być zgłaszane do koordynatora akcji. Kontakt telefoniczny - numer 32 478 52 90 lub do Wydziału Gospodarki Komunalnej - numer 32 47 85 195.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Astronom 28.11.2022 09:15

Jastrzębie-Zdrój aglomeracja Rybnicko-Jastrzębska oczywiście najgorzej utrzymana zimą tradycyjnie zapewne i tej zimy.

~Wracam_z_pracy (185.220. * .18) 25.11.2022 07:28

Kiedy miasto naprawi oświetlenie przed blokiem 106 na Wielkopolskiej?

~Laubfall (37.130. * .149) 24.11.2022 18:53

"do Wydziału Gospodarki Komunalnej"

Podatnicy utrzymuja powyzszy wydzial, ktory organizuje odsniezanie oraz
Zaklad Gospodarki Komunalnej, ktory kiedys odsniezal, ale juz nie odsnieza. Kiedys sprzatal, ale juz nie sprzata. Kiedys prowadzil magazyn soli, mial plugi, piaskarki polewaczki itp., teraz nie ma.
Za to nadal istnieje i zatrudnia ludzi. Nie sa to jednak ludzie "czynu" a rozni referenci, inspektorzy i dyrektorzy wpierdujacy wesolo metan w krzesla.
Sprzatanie, wyworzenie smieci i odsniezanie to nie ich sprawa.
Wszystko robia firmy zewnetrzne.