Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kuchnia włoska w „Korfantym”. Warsztaty gastronomiczne

Kuchnia włoska cieszy się dużą popularnością w naszym kraju. Nic dziwnego zatem, że każdy szanujący się kucharz chciałby po mistrzowsku przygotować potrawy z Italii. Młodzi adepci szkoły gastronomicznej z „Korfantego” wzięli udział w warsztatach kulinarnych, wykonując znane przysmaki włoskie.

Kuchnia włoska w „Korfantym”. Warsztaty gastronomiczne

Kuchnia włoska najbardziej kojarzona jest z pizzą, ale nie tylko. To przecież również gnocchi - ziemniaczane włoskie kluseczki, które przypominają polskie kopytka, makaron tagliatelle i aromatyczny sos pomidorowy Amatriciana - jeden z najbardziej popularnych w tradycyjnej kuchni tego kraju.

Uczniowie klas gastronomicznych w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju zapoznali się z tajnikami kuchni włoskiej, biorąc udział w warsztatach pod kierunkiem Konrada Rusina. Jest on absolwentem szkoły, laureatem wielu konkursów gastronomicznych, wieloletnim szefem kuchni Trattoria Pizzeria Basta Cosi w Żorach, obecnie kucharzem ekskluzywnego kompleksu hotelowego.

Młodzież z klas gastronomicznych „Korfantego” weźmie udział również w kolejnych warsztatach gastronomicznych z serii taste of the Word". Uczniowie poznają sekrety deserów włoskich, kuchni francuskiej, amerykańskiej, a także kuchni molekularnej.

- Takie warsztaty to dla nas okazja do nauki, do poznania kuchni różnych krajów. Uczymy się w praktyce, jak wykonuje się potrawy. Chodzi nam o to, aby jak najbardziej przypominały oryginały ze swoich ojczystych stron. Każdy z nas chciałby osiągnąć mistrzostwo - mówi uczennica klasy gastronomicznej.

 

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].